Ar šildymas oras vanduo tinka jūsų namams?

 Ar šildymas oras vanduo tinka jūsų namams?

Tikriausiai galvos dėl šildymo nesuka tik tie, kurie gyvena daugiabučiuose. Antra vertus, jie ir pasirinkimo nelabai turi, o štai privačių namų savininkams šildymo tema gali tapti opia problema. Tenka apgalvoti daugybę smulkmenų, tačiau šildymas oras-vanduo yra labai universalus ir tinka naudoti daugybe atvejų.

Oras-vanduo siurblio veikimo principas

Kai naudojamas šildymas oras-vanduo, šilumos siurblys yra svarbiausias sistemos elementas. Jo funkcija yra surinkti energiją iš aplinkos ir perduoti ją vandeniui, kuris perneša šilumą ten, kur ji yra reikalinga – į radiatorius, grindinį šildymą ir kt. Šilumos siurbliai oras-vanduo šilumą surenka iš aplinkos oro, taigi tai tvarus ir atsinaujinantis šaltinis. Sukauptą šilumą siurblys perduoda vandeniui, todėl gali namus aprūpinti ir karštu vandeniu. Tai vienas sprendimas, kuris tinka ir namų šildymui, ir karšto vandens ruošimui.

Visgi šildymas oras-vanduo taip pat reikalauja energijos – šilumos siurbliai vartoja elektros energiją, tačiau neverta baimintis dėl didelių išlaidų, nes tai labai ekonomiški aukšto efektyvumo įrenginiai. Elektros energijos tokie siurbliai suvartoja nedaug, o namus puikiai aprūpina šiluma. Jie efektyviai veikia prie įvairios laiko temperatūros, net ir tada, kai ji nukrinta žemiau -20 °C ribos.

Oras-vanduo sistema suteikia daug pliusų

Šilumos siurblių populiarumas rinkoje auga. Tai lemia valstybės siūlomos dalinės kompensacijos, ekologiškumas ir ekonomija. Vis dėlto tarp kitų siurblių išsiskiria šildymas oras-vanduo – šio tipo įranga yra perkamiausia. Nors tokios sistemos kainuoja brangiau už oras-oras šilumos siurblius, jos yra tokios pat universalios ir lengvai pritaikomos bei itin ekonomiškos. O palyginti su kieto kuro sistemomis, kainuoja gerokai pigiau ir yra lengviau įrengiamos.

Be to, šildymas oras-vanduo tinka labai įvairioms patalpoms. Šis šildymo būdas gali būti naudojamas nepriklausomai nuo ploto ar atskirų patalpų skaičiaus – kiek sistemoje bus radiatorių, tiek šilumos ir bus paskirstyta. Maža to, oras-vanduo sistemos yra labai patogios naudoti ir beveik nereikalauja priežiūros. Automatizuotas valdymas ir galimybė keisti patalpos temperatūrą nuotoliniu būdu patinka daugeliui – tai praktiška ir šiuolaikiška šildymo sistema, kuriai kitos sunkiai gali prilygti.

Papildomos naudos oras-vanduo šilumos siurblys suteikia vasarą. Kadangi jo veikimo principas panašus į šaldytuvo, jis gali būti panaudojamas ir patalpų vėsinimui. Tai praktiškas sprendimas ir puiki alternatyva oro kondicionieriaus įrengimui.

Kaip maksimaliai sumažinti šildymo išlaidas?

Norite už namų šildymą mokėti kuo mažiau? Tuomet verta pagalvoti ir apie saulės elektrinę. Šildymas oras-vanduo tokiu atveju kainuos dar pigiau, nes elektros energiją pasigaminsite patys. Be to, pavyks sutaupyti ir vasarą, nes karšto vandens namuose juk reikia nuolat. Oras-vanduo sistemos su saulės energetikos sprendimais yra lengvai suderinamos, todėl jei siekiate gyventi tvariau ir mažiau mokėti už šildymą, apie oras-vanduo siurblio pirkimą tikrai turėtumėte pagalvoti.

1 Komentaras

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video