„Lifosos“ administratorius nori daugiau, nei jam leidžiama?

 „Lifosos“ administratorius nori daugiau, nei jam leidžiama?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Šiandieną, liepos 5-ąją, Kėdainiuose lankėsi Seimo narių desantas. Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetų nariai atvyko į „Lifosą“ ir siekė išsiaiškinti, ar parengtam veiklos planui nebus jokių trukdžių. Po to, kai kilus nesutarimams ir direktoriaus pareigų pasitraukė Rimantas Proscevičius, parlamentarai pajuto, kad įmonėje reikalingas tarpininkas. Tačiau tai, ką politikai išgirdo, nuramino toli gražu ne visus – pasitikėjimo laikinojo administratoriaus darbu, atrodo, yra mažai.

Susitikime dalyvavo Seimo Ekonomikos bei Biudžeto ir finansų komitetų nariai, „Lifosos“ l.e.p. direktorė Regvita Ivanovienė, profsąjungos pirmininkas Kęstas Šlama, skyrių direktoriai, taip pat Finansų viceministras Gediminas Norkūnas, Kėdainių meras Valentinas Tamulis.

Planą vykdys

„Laikinasis administratorius ir įmonės vadovai patvirtino,  kad pagal planą rugpjūčio 7 dieną turės startuoti gamyba įmonėje. Apie 70 proc. žmonių grįš iš karto. Tuo metu dar bus nedirbantys du cechai, tačiau ir jie palaipsniui bus paleisti“, – sakė Ekonomikos komiteto narys, kraštietis Viktoras Fiodorovas. 

Jis taip pat gavo patikinimą, kad „Lifosos“ darbo apimtys bus tokios, kad ir miestą ji galės šildyti, kaip ir anksčiau. 

Ir vis dėlto tikėtasi, kad darbai prasidės gerokai anksčiau. Jaučiama stagnacija ir parlamentarams kilo klausimų, dėl ko kai kurie darbai yra stabdomi.

„Panašu, kad laikinasis administratorius, bijodamas prisiimti rizikas, sprendimus, reikalingus „Lifosai“, priima ne taip greitai, kaip norėtųsi visiems kitiems.

Aš kėliau klausimą dėl priimamų sprendimų greičio. 

Kiekviena „Lifosos“ cechų stovėjimo diena yra didžiulis minusas. Ir tai kainuoja ne valdžiai, ne administratoriui, o pačiai „Lifosai“, ypatingai dėl to, kad kiekviena nedarbo diena vis išbrangina artėjančią darbų pradžią. Kuo ilgiau cechai stovi, tuo sunkiau ir brangiau juos vėl paleisti iš naujo ir įvesti visą įmonę į įprastą darbinį režimą“, – kalbėjo politikas.

V. Fiodorovas sakė, kad, laikinojo administratoriaus teigimu, sandorių tvirtinimas trunka nuo 2 valandų iki neriboto laiko tarpo. O tai, ko gero, ir yra viena didžiausių problemų.

„Pats laikinasis administratorius iki galo nesusitvarkęs procesų taip, kad viskas vyktų sklandžiai ir greitai. 

„Lifosos“ apyvartos didžiulės, tad ir sprendimų priėmimo greitis čia yra itin svarbus“, – reziumavo parlamentaras. 

Nori per daug?

V. Fiodorovas neslėpė, kad iš susitikimo paaiškėjo viena – laikinasis administratorius prisiėmęs daugiau atsakomybių, nei iš tiesų jam priskirta. 

Tarkime, paaiškėjo, kad jis sprendžia, ar darbuotojai gali išeiti atostogų.

„Kaip tai susiję su sankcijomis?

Laikinasis administratorius tiesiog turi tikrinti ar procesai, vykstantys įmonės viduje, neatneša naudos sankcionuotiems asmenims ir šaliai agresorei.

Tai, ką aš pamačiau, tai kad laikinasis administratorius bando vadovauti įmonei“, – neslėpė V. Fiodorovas.

Tai galėtų paaiškinti ir kodėl iš pareigų pasitraukė R. Proscevičius.

Buvusio „Lifosos“ vadovo sprendimas buvo šokas visai įmonei, visiems Kėdainiams. Tik ne laikinajam administratoriui, nes jis, matyt, norėtų pats vadovauti

V. Fiodorovas.

„Buvusio „Lifosos“ vadovo sprendimas buvo šokas visai įmonei, visiems Kėdainiams. 

Tik ne laikinajam administratoriui, nes jis, matyt, norėtų pats vadovauti“, – svarstė politikas.

Panašią nuomonę jau anksčiau yra išsakęs ir buvęs ilgametis „Lifosos“ vadovas Jonas Dastikas.

„Mano nuomone, administratoriaus tikslas – kuo ilgiau „tempti gumą“, nes firmai, kur dirba tik trys žmonės, administruoti tokią gamyklą yra labai geras kąsnelis.

Be to, dabar „Lifosos“ finansinė situacija yra labai gera. Juolab kad „Lifosa“ jau galėjo pradėti dirbti nuo birželio 1-osios, tačiau administratorius sutrukdė pradėti darbus penkias dienas. O viena diena – 100 tūkst. eurų nuostolių“, – kalbėjo J. Dastikas. 

Rekvizitai.lt pateikti duomenys rodo, kad 2021 metais „Finance guru“, turinti tik tris darbuotojus, dirbo nuostolingai. Uždirbusi tik 5 390 eurų pardavimo pajamų, patyrė 426 eurų nuostolį, o įkurta yra tik vos prieš 2 metus ir 2 mėnesius. 

Tuo tarpu „Lifosos“ grynasis pelnas 2020 metais siekė kone 17 milijonų eurų. 

V. Fiodorovas teigė, kad po susitikimo pasidarė visiškai aišku, kad laikinasis administratorius tiesiog per mažai žino apie įmonę ir kaip vyksta procesai joje.

Aiškinasi santykius spaudoje

V. Fiodorovas neslėpė, kad įtampą kelia ir tai, kad laikinasis įmonės administratorius Egidijus Kaselis nevengia santykių su įmonės vadovais aiškintis viešai.

„Darbiniai susikirtimai tarp buvusio  „Lifosos“  vadovo ir laikinojo administratoriaus yra vienas niuansas, bet E. Kaselis su įmone santykius aiškintis ėmė viešojoje erdvėje. 

Žinote koks jausmas yra žmonėms, kėdainiečiams atsiversti spaudą ir pamatyti, kaip apie jų įmonę rašoma iš neigiamos pusės, kai vos ne leidžia suprasti, kad ji veikia karą sukėlusios šalies naudai“, – sakė V. Fiodorovas apie respublikinėje spaudoje pasirodžiusius straipsius skambiomis antraštėmis, kuriose buvo skelbiama, kad „Lifosa“ ir jos vadovai gali veikti Rusijos oligarchų naudai. 

Nelabai supranta

Maža to, sako V. Fiodorovas, po susitikimo pasidarė visiškai aišku, kad laikinasis administratorius tiesiog per mažai žino apie įmonę ir kaip vyksta procesai joje.

„Planas toks, procesai tokie, kad tik įmonėje dešimtmečiais dirbantys žmonės gali pasakyti, kaip ir kas turi būti daroma.

Laikinasis administratorius tikrai ne viską žino ir ne viską supranta ir tas akivaizdžiai matėsi.
Įstatymas priimtas neseniai, natūralu, kad klausimų visiems kyla. 

Tačiau faktas tas, kad patirties laikinajam administratoriui tikrai trūksta, bet dabar ne laikas eksperimentams“, – nukirto V. Fiodorovas.

Rekvizitai.lt pateikti duomenys rodo, kad 2021 metais „Finance guru“, turinti tik tris darbuotojus, dirbo nuostolingai. Uždirbusi tik 5 390 eurų pardavimo pajamų, patyrė 426 eurų nuostolį, o įkurta yra tik vos prieš 2 metus ir 2 mėnesius.  Tuo tarpu „Lifosos“ grynasis pelnas 2020 metais siekė kone 17 milijonų eurų. 

Aut. past.

Pasitikėjimas šlubuoja

Tuo tapru Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad pasitikėjimas laikinuoju administratoriumi šlubuoja vis labiau. 

„Deja, laikinasis administratorius nesugebėjo atkurti įmonės veiklos per tris mėnesius, todėl drįsčiau pasakyti, kad pasitikėjimas administratoriumi pradeda šlubuoti. Tačiau yra pažadas atnaujinti įmonės veiklą iki rugpjūčio 7 dienos“, – LRT radijui antradienį sakė įmonėje apsilankęs M. Majauskas. 

Anot jo, sankcijos turi būti pritaikytos taip, jog su Kremliumi susiję asmenys negautų jokios naudos, tačiau, jo teigimu,  nereikia eiti į kraštutinumus ir sužlugdyti pačios įmonės.

„Ši įmonė sėkmingai veikia daugelį metų, kuria pridėtinę vertę, darbo vietas, pritraukia investicijas Lietuvoje ir ji tikrai toliau gali taip veikti“, – sakė M. Majauskas. 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad pasitikėjimas laikinuoju administratoriumi šlubuoja vis labiau.  (Lukas Balandis/BNS).

Tiesa, į tokius M. Majausko žodžius per atstovą spaudai netruko sureaguoti ir E. Kaselis, kuris atkreipė dėmesį, kad dirba tik mėnesį.

„Administratorius veikia kiek daugiau nei mėnesį, o ne tris.

Taip pat norime patikslinti, kad laikinajam administratoriui nebuvo ir nėra suteikti įgaliojimai nei „atkurti įmonės veiklą“, nei „užtikrinti, jog įmonės produkcija būtų tiekiama naujiems pirkėjams“.  

Administratoriui buvo suteikta tik teisė pritarti arba nepritarti įmonės administracijos (vadovų komandos) siūlomiems veiksmas, įvertinant jų atitikimą tarptautinėms  sankcijoms bei ekonominį naudingumą. 

Jokiems savarankiškiems sprendimams administratorius neturi įgaliojimų, todėl vargu ar korektiška yra tokių sprendimų priėmimą ar nepriėmimą sieti su administratoriaus veikla“, – teigiama pranešime spaudai.

20 Komentarai

 • Pagaliau nors vienas seimūnas protingai sudėstė. Ačiū, Viktorai. O ką ten ponas „bynas „stovėjo tai taip ir neaišku.

 • Galvoja administratorius, tai jau vadovas, is visur isspirtas… binas norejo pasitrinti prie palucko..

  • Bynas kaip visada dairosi savo durniaus zvlgsniu ir nesusigaudo, jei ne vyle nesuprastu kur atejo, galvotu gal kokia kaimo svente gal isgert reikt 🙂 aj tiesa, ar tiesa, kad Muge uzdaro savo tinklalapi, jau nuo vakar neveikia?

 • Del tamulio kokia geda stovi mykia nezino nei kur prieit nei kam ranka paduot pasimetes visas nesupranta ka kalbet reikia. Boze boze mera turit Kedainiai. O fedia malacius, gerai pakalbejo. Geras meras butu.

 • Gerbiamieji, Viktoras Fiodorovas tinkamai atstovavo Kėdainius, o dėl dabartinio mero, kurį dažnas vadina ponu bynu, gėda. Mokyk nemokęs. Jis nemokytinas. Tikimės, kad artėjančiuose rinkimuose palaikysite V.. Fiodorovo kandidatūrą.

  • Durne

 • Rinka proes muge organizavo kyberataka, muges visi serverisi uzluzo. Bet ir Rinkoje kazkas netvarkoje, porma ir antra temos vienodos, kazkas negerai su puslapiu.

 • Tikrai žmones antrą kart ant greblio nelips, Fedia tegul eina tarnauti tautiečiui Uspaskiui, turi savo tevynę, tegu dirba , mes išsirinksim merąkokį mums reikes,Kažin fedia kiek mokėjo už privatų darželį, kai lankė mažylio akademiją?Gapßys,

  • Vaida, nepergyvenk, pas biciuna darba vistiek turesi

 • Bėdos su ta Lifosa. Suvažiavo čia visi pasipijarinti ir tiek. Fiodorovas nors kalba iš esmės. O jau meras tai žemiau juostos. Stovi tik ir žiopso. Nelabai suprato matyt kur randasi.

 • Ruskis todel ir rûpinas Lifosa?

 • Nevarykit čia ant mero, koks jums skirtumas, kas ką kalba, ne jis nei fedia Lifosos likimo neišspręs, ne jų rankose, o kad fedia įsijaute į vaduko rolę tai jau jaučiasi, tačiau kedainiečiai jo nerinko į seimą, jis ėjo pagal sąrašą, nes žinojo, kad kitaip praloš. Vieną kart pareiškė, kad eis Kedainiuose vienmandatinėje, tačiau išsigando pralošti, .Trūsai mums neteikalingi, tegul padeda tauriečiui Viktorui.

 • Kaip tik Rusai mums reikalingi, nes jie pastatė Kėdainius ant kojų, jie kūrė darbo vietas, o ką lietuvis sukūrė Kėdainiuose? Nieko, viską Rusas. Pagarba šiai tautai.

  • Tai mauk is Lietuvos tik greiciau, rusasykni kacape!

   • Ciuku ciuku, koncervu laukia vagoniukai, oj vaziuosit, oj vaziuosit, jau greitai ;

 • Mieste pilna problemų, miestas apleistas, apšepęs, o Tsmulis toliau švenčia. Jūs man atsakykit, kur dingo jo ūkiškas požiūris, juk jį rinko, nes jis feras ūkvedys. O gavosi kas? Baliaunykas ir tiek. Miestas smunka žemyn, jikiu projektų, jokių inovacijų, baisu.

 • Cituoju:
  „Taip pat norime patikslinti, kad laikinajam administratoriui nebuvo ir nėra suteikti įgaliojimai nei „atkurti įmonės veiklą“, nei „užtikrinti, jog įmonės produkcija būtų tiekiama naujiems pirkėjams“.
  Pasak administriaus, nebuvo suteikti įgaliojimai atkurti gamybos veiklą – suprask, kad galima ir labai nesistengti, ją atkurti, ar kaip ? Galima „tempti gumą“ ?

 • Paris tą dvigalvį pasodino,o dabar pamatė,kas per asilas.

  • Nijole pati ji pasodino, o dabar pamate, kad ji debilas, visa Lietuva juokiasi, o celestinom gerai, nes isgeria su jomis

 • […] metų gegužės 23 d. baigiasi laikinojo „Lifosos“ administratoriaus „Finance Guru“, kuris turėjo užtikrinti įmonės veiklos skaidrumą ir stebėti, kad jokie pinigai nenukeliautų […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video