Ar greitai nuvertėja naudoti automobiliai?

 Ar greitai nuvertėja naudoti automobiliai?

Ekonomistai sako, kad automobilis – prasta investicija, tačiau daugeliui vairuotojų tai ne tik transporto priemonė, o ir hobis, laisvalaikio leidimo būdas. Renkantis dažnai kyla klausimas, ar greitai nuvertėja naudoti automobiliai. Kiekvienas turi savo nuomonę ir argumentų, tad apžvelkime svarbiausius aspektus.

Automobilio nuvertėjimas – natūralus procesas

Apie automobilio vertę ir jos pokyčius susimąsto dažnas pirkėjas, tačiau reikia pasakyti, kad visi automobiliai bėgant laikui nuvertėja ir nieko čia nepakeisi. Tiesa, greičiausiai nuvertėja nauji automobiliai – kartais juokaujama, kad greičiausiai jų vertės krinta pirmą kartą išvažiavus iš salono.

Tuo tarpu naudoti automobiliai nuvertėja gerokai lėčiau. Iš tikrųjų, kuo senesnis automobilis, tuo lėčiau krenta jo vertė, tačiau tai visgi nereiškia, kad verta pirkti kuo senesnį naudotą automobilį. Be to, jei automobilis bus neprižiūrėtas ir prastos būklės, žinoma, jo vertė bus gerokai mažesnė.

Kokie automobiliai ilgiau išlaiko vertę?

Jei ieškote automobilio metams ar dviems ir norite vėliau jį parduoti beveik už tą pačią kainą, verta žinoti, kokie naudoti automobiliai yra populiariausi rinkoje. Kuo automobilio modelis paklausesnis, tuo lengviau jį parduoti, daugiau pirkėjų jo nori, tad ir kainą pardavėjai gali šiek tiek pakelti. Lietuviai vairuotojai itin vertina vokiškų markių automobilius, taip pat vertinami retesni sportiniai modeliai ar galingesni varikliai. Pirkėjai dažnai pageidauja, kad naudoti automobiliai būtų kuo pilnesnės komplektacijos – tai taip pat padės palaikyti automobiliui vertę.

Kaip sulėtinti automobilio nuvertėjimą?

Automobilio nuvertėjimo sustabdyti neįmanoma, nebent paversite jį išskirtiniu eksponatu. Deja, šis sprendimas tinka tik tikriems entuziastams ir autofanams. Vis dėlto kiekvienas vairuotojas gali pasirūpinti, kad jo automobilio vertė kristų mažiau: reikia palaikyti gerą automobilio būklę ir apsaugoti jį nuo gedimų bei korozijos pavojaus.

Kartais vertės suteikia ir tam tikri remonto darbai. Pavyzdžiui, jei remontavote variklį, greičių dėžę ar kitus svarbius elementus, vadinasi, jie artimiausiu metu nesuges. Kiti to paties modelio naudoti automobiliai negali pasigirti atnaujintais elementais, tad jūsiškis kainuos brangiau ir pirkėjai už jį sutiks brangiau mokėti.

Ne mažiau už techninę būklę svarbi ir automobilio išvaizda. Ji turėtų būti tvarkinga, vairuotojai vertina originalias dalis: nuo ratlankių iki rankenėlių ar salono apdailos detalių. Deja, kartais pasitaiko, kad naudoti automobiliai neturi kokio nors elemento. Laimė, tai gana lengvai išsprendžiama ir nereikalauja didelių investicijų – trūkstamas dalis senesniems automobiliams galima rasti autolaužynuose. Kuo tvarkingiau automobilis atrodys, tuo daugiau pirkėjas už jį sutiks mokėti.

Kokį naudotą automobilį verta pirkti?

Galima mėginti skaičiuoti ar manipuliuoti skaičiais, tačiau verta prisiminti, kad automobilį, visų pirma, perkate sau. Taigi geriausi bus tokie naudoti automobiliai, kurie geriausiai atitinka jūsų poreikius ir tenkina savo išvaizda. O visa kita – tik detalės. Visada rinkitės kuo geresnės techninės būklės ir tvarkingą automobilį bei juo rūpinkitės ir per porą metų jis puikiai išlaikys savo vertę.  

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video