Sodus ir pamiškes pavertė šiukšlynais

 Sodus ir pamiškes pavertė šiukšlynais

Kėdainių rajone esančios sodininkų bendrijos niekaip neišsivaduoja nuo šiukšlių. Su ta pačia problema susiduria ir VĮ Kėdainių miškų urėdija bei aplinkos apsaugos sergėtojai. Soduose – šiukšlynai aplink konteinerius, miškuose ir šalia jų besimėtančios padangos, baldai, įvairūs buities rakandai, žaliosios atliekos kelia atsakingiems specialistams galvos skausmą, o nubausti šiukšlintojus nėra taip lengva, kaip atrodo.

Situaciją pakeisti sunku

„Kiekvienais metais būna beveik tas pats, žmonės į buitinius konteinerius ar šalia jų krauna padangas, šiferį, baldus, žaliąsias atliekas, medžių šakas. Mes kasmet kovojame su šiukšlintojais, tačiau žmonių požiūrį pakeisti labai sunku. Galiu pagirti tik dvi sodininkų bendrijas iš Pašilių, kurios su atliekomis tvarkosi gana gerai, na, o kitos… Kitos skęsta šiukšlėse ir tiek. Šiukšlių būna ir prie konteinerių, ir pamiškėse“, – liūdną situaciją konstatavo Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis.

Pelėdnagių seniūnija netgi skiria savo transportą ir darbuotojus išvežti šiukšlėms. Darbuotojai ir technika dirbo ne vieną dieną, kol surinko visas „gėrybes“ iš sodų bendrijų, bet ar šie darbai jiems priklauso? Ne. Žmonės atliekas turi rūšiuoti – žaliąsias kompostuoti, padangas, šiferį, baldus, buitinę techniką nuvežti į priėmimo punktą, o į konteinerius, esančius soduose, mesti tik buitines atliekas.

„Kiekvienam reikia mąstyti ne tik apie save, bet ir apie šalia esantį… O seniūnija šiuo atveju yra kaip situacijos įkaitė“, – konstatavo V. Tamulis.

Kaltina miestiečius

Praėjusią ir šią savaitę „Daumantų“ soduose plušo UAB „Skongalis“ sunkioji technika bei darbuotojai. Jie krovė kažkieno šalia konteinerių išmestus „turtus“. Kalbinti vietos gyventojai taip pat aiškino, kad šiukšlės atvežamos iš miesto.

„Netikiu, kad čia vietiniai padangas ir visokį kitą „brudą“ mėtytų. Negi teršime savo aplinką. Man atrodo, kad čia iš miesto atvažiuoja ir išpila tas šiukšles, ir ne kitaip“, – aiškino Daumantų kaimo gyventojas Antanas Biržienius.

Savo jėgomis

Šiukšlintojai kelia didžiulį galvos skausmą ir miškininkams. Štai VĮ Kėdainių miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Kazys Vutencas sakė, jog su šiukšlintojais miškininkai susiduria nuolat, o kovoti su šiuo reiškiniu nėra lengva.

„Pamiškėse mes nuolat randame išmestų šiukšlių. Būna, kad randame ir senų padangų, šiferio, pavojingų atliekų. Anksčiau buvo dar blogiau, dabar žmonės galbūt kažkiek pamąsto, kad išmesdami nereikalingus daiktus į pamiškes sau garbės tikrai nedaro, o tik kenkia aplinkai. Mes kasmet savo jėgomis, kiek pastebime, surenkame šiukšlynus. Jei nerinktume, tai pamiškės būtų pilnos įvairių nebereikalingų daiktų“, – paaiškino vyriausiasis miškininkas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video