5 priežastys prie jūros keliauti autobusu

 5 priežastys prie jūros keliauti autobusu

Prasidėjus vasaros sezonui prasideda ir atostogų metas. Kas atostogauti patraukia į sodybas, kas į užsienio šalis, o kas į pajūrį. Vis dažniau lietuviai atranda keliavimo į pajūrį alternatyvas – kas keliauja automobiliu, kas autostopu, o kas autobusu.

Kodėl verta keliauti prie jūros autobusu teiraujamės nuolatinio keleivio ir Lietuvos dviratininkų bendrijos Tarybos nario Lino Vainiaus.

„Kelionė dviračiu ir autobusu tarsi viena kitą papildo. Tai transporto priemonės, kurios leidžia keliaujant ilsėtis fiziškai ar protiškai, kurios yra ekologiškos ir modernios. O kur geriau keliauti Lietuvoje dviračiu jei ne pajūryje”, – svarstė dviratininkas.

Nemokamas dviračių vežimas

Pasivažinėjimai dviračiais pajūryje kasmet vis labiau populiarėja, tačiau dviratininkams tenka pasukti galvą kaip iki norimos vietos nusigabenti savo dviratį.

„Vienas variantas – automobilis, tačiau retas, kuris turi įsigijęs brangius dviračių laikiklius. Tad ieškome įvairių alternatyvų. Geriausiai tarp dviratininkų atsiliepiama apie dviračių pervežimą autobusais. Aišku patinka, nes paslauga nemokama. Patinka, nes paprasta ir patogu. Atvažiuoji iki stoties ir vėliau ramiai keliauji iki kelionės tikslo“, – sakė L. Vainius.

Keliaujant iš Kauno į pajūrį autobusu dviračių vežimas keleiviams papildomai nekainuoja. Nemokamai dviračius Lietuvoje autobusais ant specialių laikiklių kol kas veža tik du vežėjai – kauniečiai „Kautra” ir vilniečiai „Toks”.

Šeimos keliauja pigiau

Visi keliaujantys į pajūrį autobusu su šeimomis gali tai daryti žymiai pigiau.

„Didelė dalis dviratininkų bendruomenės turi vaikus ir mielai keliauja dviračiais su šeimomis. Vaikams įdomu keliauti autobusu. Svarbu, kad jame būtų internetas. O ir vežėjai pritaiko specialius pasiūlymus šeimoms, tad kaina tampa labai patraukli, dažnai net pigesnė nei keliaujanti automobiliu”, – kalbėjo L. Vainius.

Kelionė autobusu iš Kauno į Palangą keturių asmenų šeimai su mažamečiais vaikais įsigyjant “Šeimos bilietą” pirmyn kainuoja 22 eurus. Įsigyjant bilietą pirmyn/atgal kelionė kainuoja vos 40 eurų.

„Kiekvienais metais Kauno autobusų stotyje pastebime vis daugiau jaunesnių veidų. Jų ypač padaugėja vasaros metu, kuomet šeimos patraukia atostogauti. Autobusais tėvai keliauja ne tik su paaugliais, bet ir su kūdikiais“, – kalbėjo Kauno autobusų stoties vadovė Laima Pakusienė.

Poilsis ir pramogos prieš nuovargį vairuojant

Dar vienas kelionės autobusu privalumas, kurį įvardija pašnekovas – poilsis autobuse.

„Keliaujant autobusu nereikia vairuoti dvi ar tris valandas, priklausomai į kurį pajūrio miestą keliaujat.  Natūralu, kad jei planuoji kelionę dviračiu, nesinori dar prieš tai vargti monotoniškai vairuojant. Be to kaip smagu ištiesti kojas autobuse numynus keliasdešimt kilometrų”, – kalbėjo L. Vainius.

Keleiviai tarpmiestiniuose autobusuose gali naudotis įvairiomis pramogomis. Nuo jau įprastu tampančio nemokamo interneto iki nemokamų filmų bei muzikos.„

„Aš mėgstu dar keliaudamas internete pasiskaityti apie būsimą maršrutą, pastebėti orų prognozes. Su kolegomis dviratininkais, taip pat dažnai susirašome apie būsimą kelionės eigą per skype’ą. Taip pat visuomet autobuse būtinai įsikraunu telefoną. O žmona tuo metu žiūri filmus. Svarbu, kad media centre būtų romantinių komedijų. Jei tokių yra – daugiau nieko nereikia”, – juokėsi L. Vainius.

Į Kuršių neriją – pigiau ir greičiau

Dauguma keliaujančių į Kuršių neriją turbūt puikiai žino, kad vykstant autobusu nereikės mokėti nei kelto, nei ekologijos mokesčių.

„Ką šiais laikais mėgstame labiausiai? Kad būtų pigu ir būtų greita. Keliaujant autobusu į Kuršių neriją galima išpildyti abi šias sąlygas. Dviratis eilinį kartą man sutaupo pinigus”, – pasakojo dviratininkas.

Rinkliava už įvažiavimą į Kuršių neriją sezono metu lengvajam automobiliui siekia 20 eurų. Keliantis keltu į Kuršių neriją nuosavu automobiliu už šią paslaugą sumokėsite bent 11 eurų.

Taip pat atvykus į vietą autobusu jums nereikės mokėti už nepigų automobilio parkavimą. Tai tampa aktualu nepaisant kokiame pajūrio mieste apsistotumėte.

„Dažnai mėgstame keliauti iš Kauno iki Smiltynės, persikelti keltu ir tuomet minti iki pat Nidos. Vėjas, kopos, jūros ir marių vaizdai užburia. Antrą kelionės dieną dažnai grįžtame jau autobusu. Labai patinka nelaukiant eilėje pravažiuoti pro kilometrinę eilę automobilių iki kelto”, – kvatojosi L. Vainius.

Visuomeninis transportas turi pirmenybę įvažiuojant į keltą, tad keleiviams nereikia laukti susidariusiose automobilių eilėse.

Saugesnė kelionė – keleiviai yra apdrausti

Kelionės autobusu yra ne tik įdomios, bet ir saugios. Autobusų keleiviai ir jų daiktai yra apdraudžiami kelionės metu.

„Jei kalbėsime apie standartinį draudimo paketą autobuso keleivių sveikata bei gyvybė visos kelionės metu yra apdrausta 5 mln. € suma. Jei kelionės metu nukentėtų asmeniniai daiktai, keleiviams draudimas atlygintų žalą, siekiančią iki milijono eurų. Be to atsitikus nelaimei važiuojant autobusu, keleivio patirta neturtinė žala apdrausta 5 000 € siekiančią neturtinę žalą. Tad keliauti autobusu ne tik patogu ar įdomu, bet ir saugu”, – kalbėjo draudimo įmonės atstovas Artūras Ūsaitis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video