Vyriausybė svarstys, ar grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą

 Vyriausybė svarstys, ar grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą

BNS Arno Strumilos nuotr.

Lietuvai įžengus į juodąją pandemijos zoną, Vyriausybė trečiadienį svarstys, kokių papildomų priemonių reikėtų imtis. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys patvirtino, kad bus tariamasi dėl privalomo kaukių dėvėjimo tam tikrais atvejais grąžinimo.

„Padiskutuosime apie kaukes, nes kaukės nešiojimas yra labai nesudėtingas dalykas. Planuojame aptarti, ar vis tik nereikėtų rekomendacijos taisyklės kai kuriais atvejais pakeisti į privalomą“, – antradienį Seime sakė A. Dulkys.

Jis teigė kol kas nenorintis svarstyti, kur kaukės taptų privalomos, tačiau pažymėjo, kad bus siekiama išvengti visuotinio privalomo kaukių grąžinimo, nes kai kuriose situacijose tokie reikalavimai yra pertekliniai.

„Kai buvo visuotinis kaukių nešiojimas visur, jis lygiai taip pat sulaukdavo daugybės kritikos, nes buvo labai daug situacijų, kur sveiku protu aišku, kad čia nereikia tos kaukės. Norime surasti tą aukso vidurkį ir nekartoti tų klaidų, nes vis tik didelė dalis visuomenės pasiskiepijusi, turime testavimo algoritmus, tai norime visas priemones naudoti proporcingai ir adekvačiai“, – teigė ministras.

Lietuva antradienį įžengė į blogiausią, juodąją, pandemijos zoną. Iki šiol šalis buvo priskiriama raudonajai zonai.

Spalvinės epidemiologinės situacijos zonos apibrėžiamos pagal naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklį bei teigiamų diagnostinių testų dalį. Lietuvoje jie šiuo metu atitinkamai siekia 504,5 atvejo ir 6,1 proc., per parą pakilo abu šie rodikliai.

Anksčiau su spalvinėmis zonomis buvo siejami pandemijos valdymo sprendimai, tačiau šiuo metu Vyriausybė akcentuoja ligoninių užimtumo svarbą sprendžiant dėl pandeminių griežtinimų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video