Vyriausias pernaraviškis širdyje tiki, kad ir atokiausi kaimeliai išliks

 Vyriausias pernaraviškis širdyje tiki, kad ir atokiausi kaimeliai išliks

Kone visą gyvenimą Pernaravoje nugyvenęs vyriausias šio kaimo gyventojas Broniu Šaduikis šiais metais švęs 92-ąjį gimtadienį./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pernaravos miestelis minėjo garbingą 675-erių metų jubiliejų. Tądien buvo pagerbti šio krašto nusipelnę ir išėjusieji, buvo prisimintos senosios tradicijos ir švenčiama šiuolaikiška šventė. „Rinkos aikštė“ pakalbino vyriausią gyventoją, kone visą gyvenimą nugyvenusį Pernaravoje, šiais metais 92-ąjį gimtadienį minėsiantį Bronių Šaduikį ir jo žmoną Zuzaną. Šeima santuokoje gyvena  67-erius metus.

Pora visą gyvenimą dirbo sunkiai

Visą gyvenimą Pernaravoje gyvenantis ir mechanizatoriumi dirbęs Bronius teigia, kad jo ilgaamžiškumo paslaptis – sunkus darbas ir neturėjimas kada skųstis.

„Mes tiesiog neturėdavome kada per daug galvoti apie vargus, nes dirbdavome. Gauni plotą žemės ir dirbi.

Po darbo galima ir atsipūsti. Smagu būdavo – dirbdavome visi, tinginių nebūdavo. Sunkiai dirbome, nebuvo kada verkti ar bėdavotis. Bet už tai dabar niekas man neduoda man tiek metų, kiek iš tiesų yra. Visi sako, kad esu dvidešimt ar trisdešimt metų jaunesnis. Tiesa, taip ir jaučiuosi viduje“, –  juokiasi Bronius.

Sveikatos šaltinis – sveikas maistas

67-erius metus santuokoje gyvenantys žmonės sako, jog kaime gyventi gera, nes čia yra savas maistas, savas kiemas.

„Anksčiau augindavome daug triušių. Turėjome ir kitų gyvuliukų. Prie ūkio buvome. Dabar jau ir sveikata nebe ta, ir neleidžia kaime net kiaulės užsiauginti žmonėms.

Gerai, kad dar bulvę, morką ir svogūną leidžia užsiauginti. Tai turime savą, natūralų ir skanų. Net daržovių mišrainė ir ta sava, pačių auginta, pačių gaminta“, – dėsto vyriausias šio krašto vyriškos giminės atstovas.

Bronius – uolus katalikas, todėl švęsdamas Pernaravos jubiliejų, pirmiausia eina į Šv. Mišias, kurias laiko klebonas Edvinas Rimavičius./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Tuo metu Broniaus žmona Suzana kartu su iš Kėdainių atvykusiais proanūkiais lieka namuose, mat vaikai dar maži, Mišiose išbūti jiems nėra lengva./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Po Šv. Mišių visi šio krašto esami ir buvę gyventojai pėsčiomis patraukia į Pernaravos kapines. Čia pagerbiami iškiliausi šio krašto žmonės, garsinę Pernaravą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Šventė švente

Bronius – uolus katalikas, todėl švęsdamas Pernaravos jubiliejų pirmiausia eina į Šv. Mišias, kurias laiko klebonas Edvinas Rimavičius.

Tuo metu jo žmona Suzana kartu su iš Kėdainių atvykusiais proanūkiais lieka namuose, mat vaikai dar maži, šv. Mišiose išbūti jiems nėra lengva.

Po šv. Mišių visi šio krašto esami ir buvę gyventojai pėsčiomis patraukia į Pernaravos kapines. Čia pagerbiami iškiliausi šio krašto žmonės, garsinę Pernaravą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Plevėsuojant trispalvei girdisi malda ir atminimui skirti žodžiai. Vietinius žmones džiugina naujoji Pernaravos seniūnė Viktorija Švedienė, kuri į renginį ateina vilkėdama tautiniais rūbais.

Kaimo patriotai

Po rimtosios dalies visi renkasi į mokyklos stadioną švęsti. Čia visus linksmina dainorėliai iš Kėdainių miesto ir rajono. Koncertuoja tiek kolektyvai, tiek pavieniai vokalistai.

Smagu, kad svetelius pasitinka vienas drūto stoto visad besišypsantis vyras – Pernaravos seniūnaitis Petras Žadeika. Visada su gera nuotaika, su šypsena, su geru žodžiu. Tikras šio krašto patriotas.

Labai smagu, kad dėl savo krašto labai stengiasi ir daug dirba Aleksandras Teišerskis – Pernaravos bendruomenės centro pirmininkas.

Sakoma, kad buvusių seniūnų nebūna, tad išties džiugu buvo sutikti ilgametį buvusį Pernaravos seniūną Artūrą Gustą, kuris rado gerą žodį ne vienam šio kaimo gyventojui, kuris yra išsprendęs ne vieną kaimo bėdą bei padaręs ne vieną gerą darbą šiam kraštui.

Be vaišių, be geros nuotaikos, be šokių ir kalbų iki išnaktų būtina paminėti ir ypatingas pramogas vaikams – mažuosius nemokamai visą vakarą vežiojo karieta, kurią traukė vietos gyventojo arkliukas./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kaip be arkliuko?

Pernarava sugeba nustebinti. Prieš keletą metų čia koncertavo žinoma Lietuvos pop grupė „Vairas“, šiemet vietinių ir svečių atvyko pasveikinti ne ką mažiau žinoma grupė „16 Hz“. Vietiniai juokauja, kad pas juos šventės būna geresnės nei mieste.

Be vaišių, be geros nuotaikos, be šokių ir kalbų iki išnaktų būtina paminėti ir ypatingas pramogas vaikams – mažuosius nemokamai visą vakarą vežiojo karieta, kurią traukė vietos gyventojo arkliukas. Ši pramoga nepaliko abejingų.

Po rimtosios dalies visi renkasi į mokyklos stadioną švęsti. Čia visus linksmina dainorėliai iš Kėdainių miesto ir rajono. Koncertuoja tiek kolektyvai, tiek pavieniai vokalistai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

6 Komentarai

  • kad trisdešimt metų jaunesnis atrodo šis garbus pernaravietis.Va ką reiškia valgyt savo užaugintus produktus be cheminių priedų.Labai teisingai sako žmogus,kad nebuvo kada jam skųstis negalia ar vargu,nes reikėjo dirbti.Darbas jam buvo sveikatos šaltiniu,o ne pramogos ir įvairios šventės.Daugiau tokių stipruolių būtų,tai šviesiau gimtoje šalyje ir saulė spindėtų

  • apie darbščius ir ilgaamžius krašto žmones.Tikra atgaiva tokie straipsniai po sklandančių pilkų žinių apie destrukciją politinėje šalies ,,elito“ padangėje.

  • Ačiū. Nuoširdžiausiai už straipsnį. Tikrai nesitikėta, kad taip gražiai atliepta apie kaimą ir kaimo žmogų. O ne apie elitinius ponus

  • GRAZU kad apie tai rasot, dekui, bet kur dingo tas jusu isgirtas bukagalvis asilas butrimas, papaisykit?

  • gal reografijos kursus baige?

  • Smagios naujienos is Pernaravos!Vyriausia tai mano mama-jai jau 94 metai!Tik beda kad jau nebeisgali gyventi savo namuciuose!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video