Vilainiuose – lauko bočios varžybos

 Vilainiuose – lauko bočios varžybos

Trečiadienio rytą visi susitiko Vilainiuose, kur Kėdainių rajono paraplegikų asociacija organizavo neįgaliųjų lauko bočios varžybas./ Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS 

Kėdainių rajono neįgaliųjų organizacijos glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje: neįgalieji keliauja, dalyvauja šventėse, gamina rankdarbius. O štai trečiadienio rytą visi susitiko Vilainiuose, kur Kėdainių rajono paraplegikų asociacija organizavo neįgaliųjų lauko bočios varžybas.

Varžėsi 8 komandos

Oras tądien buvo labai puikus, todėl bočios varžybos vyko lauko krepšinio aikštelėje šalia Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekso, esančio Parko gatvėje, Vilainiuose.

Varžybose dalyvavo Kėdainių neįgaliųjų draugijos, Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubo, Kėdainių miesto ir Dotnuvos grupinių gyvenimo namų, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos ir VŠĮ Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenų komandos. 

Vieną komandą sudarė 3 žaidėjai. Iš viso dalyvavo 8 komandos. 

Bočios varžybos vykdomos pagal sporto projektą „Neįgaliųjų sporto populiarinimas Kėdainių rajone“, finansuojamą iš Kėdainių rajono savivaldybės lėšų“, – pasakojo Alma Margevičienė, paraplegikų asociacijos vadovė.

Renginio iniciatorė A. Margevičienė džiaugėsi, jog rajono neįgalieji yra labai pamėgę šį sportą.

Aut. past.
Oras tądien buvo labai puikus, todėl bočios varžybos vyko lauko krepšinio aikštelėje šalia Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekso, esančio Parko gatvėje, Vilainiuose.

Įdomus sportas

Renginio iniciatorė A. Margevičienė džiaugėsi, jog mūsų rajono neįgalieji yra labai pamėgę šį sportą.

„Mūsų asociacijoje šis žaidimas yra labai populiarus. Mėgsta jį ir kitos neįgaliųjų organizacijos. Mūsų sportininkai net ir bočios čempionatuose dalyvauja jau kelerius metus iš eilės. Du kartus buvo trečią vietą. 

Kėdainiuose vykdomos pastovios sportininkų meistriškumo kėlimo treniruotės. 

Bočia – tai komandinis sportinis žaidimas, labai panašus į daugeliui žinomą laisvalaikio žaidimą petankę. Tačiau šie žaidimai turi skirtumų. 

Petankės rutuliai skirti žaisti ant smėlio ar žvyro arba žolės. Jie gaminami iš plieno ir  daug sveria, o bočios odiniai kamuoliukai sveria nedaug,  jais galima žaisti ant kietos dangos ir lauke, ir patalpose, be to, juos galima ne tik mesti, bet ir ridenti. Šis sportinis žaidimas prieinamas visiems“, – kalbėjo Kėdainių paraplegikų asociacijos vadovė.

Antroji vieta atiteko Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubo sportininkėms Gražinai Zvicevičienei, Lidijai Jarašienei ir Zofijai Bivilienei. Sportininkus pasveikino vicemeras Paulius Aukštikalnis

Neįgalieji rodo pavyzdį

Sportininkų pasveikinti atvyko Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis ir Kėdainių socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė. Svečiai pasidžiaugė kėdainiečių aktyvumu. 

„Labai smagu, kad jūs tokie aktyvūs, tokie sportiški. Esate puikus pavyzdys visiems kitiems kėdainiečiams. Jūs tik dar kartą įrodote, kad sportas – tai sveikata, sportas – tai gera nuotaika“, – kalbėjo P. Aukštikalnis.

O kaip gi be dovanų?

Varžybų pabaigoje buvo susumuoti rezultatai. Pirmoji vieta atiteko Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos sportininkams Alijui Čistovui, Agnei Gulbinaitei ir Vidui Lesmonui.

Antroji vieta – Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubo sportininkėms Gražinai Zvicevičienei, Lidijai Jarašienei ir Zofijai Bivilienei. Trečioji vieta – Kėdainių neįgaliųjų draugijos sportininkams Borisui Semianikovui, Vasilijui Aleinikovui ir Jonui Grišinui.

Kitos sportininkų komandos buvo apdovanotos dalyvio padėkos medaliais.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video