Šviesiosios gimnazijos priestato ateitis – ne tokia ir šviesi

 Šviesiosios gimnazijos priestato ateitis – ne tokia ir šviesi

Iš šiandieną vykusio rajono Tarybos posėdžio svarstytų klausimų labiausiai išsiskyrė biudžeto tvirtinimo pakeitimo klausimas. Projekte numatyta savivaldybės biudžeto lėšas skirti kai kuriems neįgyvendintiems projektams, tokiems kaip Kėdainių miesto stadiono ir Šviesiosios gimnazijos priestato konservavimui. Tai nuvylė kai kuriuos Tarybos narius – dėl savivaldybės administracijos nesugebėjimo panaudoti gautas lėšas kentėti turės visi mokesčių mokėtojai – mat ne kieno kito, o būtent jų sumokėtų mokesčių dalis bus skirta valdžios neveiksnumo monumentams užglaistyti.

Ne skirti, o skolinti?

Rajono savivaldybės biudžetas išaugo daugiau, nei 1,8 mln. eurų. Perskirstyti ketinama daugiau, nei pusę milijono eurų, iš kurių 120 000 eurų bus skirta Kėdainių šviesiosios gimnazijos konservavimo darbams, o 180 000 eurų – Kėdainių stadionui.

Tarybos narys Juozas Gaidamavičius išreiškė mintį, kad tokių pinigų skirti nereikėtų, o verčiau būtų galima juos paskolinti.

„Paskolintume tuos pinigus, ir, laikui bėgant, mes juos turėtume susigrąžinti. Nes jei dabar mes tuos pinigus paskirsim, tai taip viskas ir pasibaigs. Aš manau, kad mes neteisingu keliu einame“, – kalbėjo Tarybos narys.

Bijo nelaimės

Ne paslaptis, kad paskutiniai metai Kėdainiams buvo nelengvi – įvairios nelaimės, nuskambėjusios respublikiniu mastu, tikrai nepakėlė rajono įvaizdžio. Panašu, kad atvira Šviesiosios gimnazijos priestato statybvietė kelia nerimą – bijomasi dar vienos nelaimės.

„Greičiausiai artimiausiu metu pinigų iš Švietimo ir mokslo ministerijos šiam objektui mes negausime. Tie 120 tūkst. eurų skirti tam, kad mes užmūrytume ir padarytume teritoriją saugią. Nes dabar aš kas rytą atsikėlęs galvoju, kad, neduok Dieve, ten nebūtų kažko atsitikę“, – nuogąstavimais dalinosi rajono meras Saulius Grinkevičius.

Jam antrino ir J. Gaidamavičius, sakydamas, kad dabar ta vieta išties nesaugi, ir joje gali įvykti nelaimių.

Tarybos klaida

Tarybos narys, buvęs rajono meras Viktoras Muntianas teigė, kad Šviesiosios gimnazijos pastato situacija – Tarybos sprendimo klaida.

„Mes priėmėme sprendimą nugriauti pastatą neįsitikinę, kad turėsime pakankamai lėšų darbams pabaigti. Aš manau, kad Taryba padarė klaidą, dėl to buvo patirti nuostoliai, taigi Taryba klaidą turi ištaisyti, ir sutvarkyti viską taip, kad statybos būtų nulinės stadijos“, – kalbėjo V. Muntianas.

Galima investuoti geriau

Tarybos narys Rimgaudas Rimošaitis atkreipė dėmesį, kad dviems neįgyvendintiems projektams skiriama 300 tūkst. eurų – daugiau, kaip milijonas litų. Jo manymu, pinigus galima investuoti kur kas prasmingiau.

Darius Petrauskas savo ruožtu kalbėjo, kad priestatą geriausia būtų apskritai nugriauti.

„120 tūkst. eurų skirta Šviesiosios gimnazijos pamatų konservavimui – kitaip tariant, nuliniam ciklui. Mano manymu Taryba turi apsispręsti ką apskritai su tuo priestatu daryti, nes valstybinio finansavimo jam nėra. Mano manymu geriau tą objektą naikinti, ir įrengti ten gražią žaliąją zoną. O dabar miesto centre, širdyje, pamatai riogsos“, – svarstė D. Petrauskas.

Nepaisant kilusių klausimų ir diskusijų, siūlymui didžioji Tarybos narių dalis pritarė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video