Vidury dienos apgavo senjorų šeimą: nuostolius skaičiuoja tūkstančiais

 Vidury dienos apgavo senjorų šeimą: nuostolius skaičiuoja tūkstančiais

Štai šias pigias ir nieko vertas daiktų klastotes įsigijo garbaus amžiaus gudžiūniškių šeima./Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Trečiadienį per pietus Kėdainių rajone įvykdytas neeilinis sukčiavimo aktas. Tamsesnio gymio vyriškis, sukurpęs graudžią istoriją, iš Gudžiūnų miestelyje gyvenančių senjorų poros išviliojo daugiau nei 2000 eurų. Tiesa, vyriškis senjorų neapiplėšė, o tik įsiūlė pigių ir nekokybiškų prekių klastočių, kurios yra nieko vertos.

Nori perspėti

Senjorų poros šeima į policiją dėl įvykio nesikreipė, mat saugo garbaus amžiaus senolių sveikatą.

Šeima nenori, kad senoliai būti apklausiami ir kad jiems tektų vaikščioti po įvairias instancijas. Jų tikslas – kad sukčiai neapgautų daugiau senukų, kad nepasitikėtų įtartinais, pasakas sekančiais asmenimis.

„Tiesiog į senelių kiemą atvažiavo tamsaus gymio vyriškis. Mašina buvo neįprasta, vairas dešinėje pusėje, mašinos numeriai ar tai Kazachstano, ar Baltarusijos. Žodžiu, ne lietuviški.

Ir pradėjo vyras sekti graudžias istorijas, pradėjo kaulyti pinigų bei siūlyti labai pigiai įsigyti neva labai geros kokybės daiktų.

Tai ir „apsipirko“ seneliai už kelis tūkstančius, nors tos prekės išvis nieko nevertos“, – pasakojo tądien sukčiaus pati ėmusi ieškoti nukentėjusiųjų anūkė.

Pavyko sugraudinti

Mergina pasakojo, kad sukčiui tiesiog pavyko sugraudinti senelius. Jo sukurpta istorija buvo labai įtikinama.

„Jis sakė, kad jam labai reikia pinigų. Kad jam gresia deportacija. Kad jo Almatoje laukia trys vaikai. Jis parodė savo pasą, vizą.

Vyras sakė, kad jam žūtbūt reikia pinigų, todėl jis pusvelčiui parduos labai brangius įrankius ir techniką.

Sukčius senukams įsiūlė elektros generatorių, suvirinimo aparatą, atsuktuvų rinkinį, grąžtą ir kitų daiktų“, – dėstė mergina.

Mergina pasakojo, kad sukčiui tiesiog pavyko sugraudinti senelius. Jo sukurpta istorija buvo labai įtikinama.

Aut. past.

Sukėlė įtarimą

Tiesa, vienu metu senukams buvo kilęs įtarimas, kad kažkas čia ne taip, tiksliau, jie norėjo prieš pirkdami daiktus pasikalbėti su savo sūnėnu, tačiau sukčius griežtai uždraudė tai daryti.

„Jis sakė, kad neturi laiko. Neturi tiek prekių, kad visiems užtektų. Žodžiu, neleido niekam skambinti. Tai seneliai ir buvo apgauti, nes jie juo tiesiog patikėjo“, – paaiškino apgautųjų anūkė.

Pigios klastotės

Netrukus anūkė išsiaiškino, kad seneliams buvo įbruktos pigios ir nieko vertos klastotės.

Mergina sužinojo, kad net gamintojai perspėja pirkėjus būti budriems, mat su jų garsiais vardais parduodami įvairūs įrankiai, kurie nėra gaminami pas juos, jie yra pigios klastotės, kurie arba neveiks, arba veiks labai trumpai ir nekokybiškai.

„Man buvo paaiškinta, kad į oficialius atstovus dažnai kreipiasi žmonės, norėdami suremontuoti ar gauti dalių „Honda“ generatoriams.

Tačiau tai yra pirkėjų apgaudinėjimas prisidengiant šiuo prekiniu ženklu. Šios įvairių asmenų brukamos prekės neturi nieko bendro su „Honda“ gamykla.

Tiesiog ant kažkokios klastotės užklijuojamas garsios firmos lipdukas ir žmonės taip apgaunami“, – dėstė nukentėjusiųjų anūkė.

Policija įspėja

Policija gana dažnai gauna pranešimų, kad atvykęs nepažįstamas asmuo, dažniausiai tamsaus gymio, siūlo nusipirkti prekių.

Pranešėjui iškvietus policiją, pardavėjas kaipmat pasišalina, o skubantis dingti žmogus greičiausiai neturi gerų ketinimų.
Analizuojant sukčiavimus, pastebima, kad 90 procentų atvejų žmogaus dėmesys būtent taip ir sulaikomas – pasiūloma kažką įsigyti pigiau ar beveik nemokamai.

 Tad reikėtų labai gerai įsidėmėti patarlę – „nemokamai tik sūris pelėkautuose“.

Policija pataria: jei įmanoma, venkite bendrauti su tokiais pardavėjais, kuo greičiau nutraukite kontaktą, nesudarykite su jais sandorių, nesigundykite nei pirkti, nei apžiūrinėti prekes.

Būkite budrūs ir atsargūs elgdamiesi su nežinomais „gero norinčiais“ žmonėmis, bandydami atlikti „gerą darbą“.

Nepasitikėkite nepažįstamais žmonėmis. Jei matote, kad įtartini asmenys kažką pardavinėja, kvieskite policiją.

Gyventojai, išeidami iš namų, turi užrakinti duris.

Vyresniems žmonėms būtina paaiškinti, kad sukčiai dažnai apsimeta tiek įvairių tarnybų atstovais, tiek ir nuo karo pabėgusiais asmenimis.

1 Komentaras

  • Prie didžiosios maksimos Juodžiai pardavinėja(per prievarta kiša)peilius ir dar visokias nesąmones.Tai ką mūsų policijai nemato,nežino,o gal paprasčiausiai nenori prasidėti su jais.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video