Vidurnaktį mieste liepsnojo konteineriai

 Vidurnaktį mieste liepsnojo konteineriai

Užgesinus liepsnas konstatuota, kad gaisro metu apdegė konteineris, šalia esantis kelio ženklas ir greta stovėjusio konteinerio dangtis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Gegužės 27-osios naktį Kėdainių mieste net dvejose skirtingose vietose liepsnojo buitinių atliekų konteineriai. Gaisro metu visiškai sudegė vienas antžeminis šiukšlių konteineris „Molok“, kiti konteineriai – apdegė. Taip pat apdegė ir kelio ženklas. Įtariama, kad gaisrai sukelti dėl neatsargios žmogaus veiklos.

Po vidurnakčio

Pirmasis pranešimas apie degančius konteinerius Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė 00 val. 36 min. Paskambinęs vietos gyventojas informavo, kad ties J. Basanavičiaus gatvės 100-uoju namu dega plastikinis šiukšlių konteineris.

Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesių gelbėtojų ekipažui plastiko konteineris degė atvira liepsna. Gelbėtojai skubiai numalšino ugnį. Užgesinus liepsnas konstatuota, kad apdegė konteineris, šalia esantis kelio ženklas ir greta stovėjusio konteinerio dangtis.

Po valandos

Po valandos Bendrasis pagalbos centras sulaukė dar vieno gyventojo pranešimo. Šį kartą buvo pranešta, kad komunalinių atliekų konteineriai dega Ramybės skvere.

Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesių gelbėtojų ekipažui, prie konteinerio degė maišas, kurio viduje buvo gamtinės atliekos. Gelbėtojai jį užgesino.

Jei tyrimo metu nustatomas kaltininkas, dėl kurio veiklos užsidegė konteineriai, jam tenka apmokėti savivaldybei padarytą žalą.

Aut. past.

Neatsargi žmonių veikla

Abiejų įvykių tirti ėmėsi ugniagesių gelbėtojų tyrėjai. Įtariama, kad gaisrai sukelti dėl neatsargios žmogaus veiklos.

Kitą dieną po įvykio tyrėjai apklausė vietos gyventojus, mat manoma, kad kažkuris iš gyventojų į konteinerius galėjo išpilti neužgesintus pelenus ar žarijas. Taip pat galėjo būti neatsargiai numesta neužgesinta nuorūka.

Pažeidžiamos taisyklės

Kėdainių mieste ir rajone praktiškai kiekvieną mėnesį kyla gaisras, kurio metu dega komunalinių atliekų konteineriai.

Ugniagesiai pažymi, kad plastikiniai konteineriai dega ypač greitai, o Kėdainių rajono savivaldybė skaičiuoja, kad tokių gaisrų metu patiriami milžiniški nuostoliai. Vieno antžeminio konteinerio „Molok“ kaina – 1 475 eurai.

Jei tyrimo metu nustatomas kaltininkas, dėl kurio veiklos užsidegė konteineriai, jam tenka apmokėti savivaldybei padarytą žalą. Neatsargiam konteinerius padegusiam piliečiui taip pat skiriama piniginė bauda.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video