Vertino Kėdainių krašto medžiotojų trofėjus

 Vertino Kėdainių krašto medžiotojų trofėjus

Trofėjų apžiūra – medžiotojams įspūdingas renginys, kur galima susipažinti su elninių gyvūnų populiacijos vystymusi, gyvūnų amžiumi, selekcija./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kasmet medžiotojai vykdo jiems nustatytą pareigą – sumedžiotų elninių žvėrių ragus su kaukole ir apatiniu žandikauliu bei, sumedžiojus vilką – jo kaukolę, pasibaigus medžioklės sezonui pristatytiį medžioklės trofėjų apžiūras, kurias pagal Medžioklės įstatymą organizuoja medžiotojus vienijančios organizacijos. Būtent tokia apžiūra ir buvo suorganizuota Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos šaudykloje.

Ypatingas renginys

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius akcentavo, kad trofėjų apžiūra – medžiotojams įspūdingas renginys, kuriame galima susipažinti su elninių gyvūnų populiacijos vystymusi, gyvūnų amžiumi, selekcija.

„Elninių gyvūnų populiacijos reguliavimas laikantis atrankos principų – tai ne vieno kolektyvo atsakomybė, bet visos Lietuvos medžiotojų veiklos dalis.

Trofėjų apžiūros komisija turi darbo ne tik trofėjus apžiūrėti, bet juos įvertinti, pasverti, išmatuoti, įvertinti jų eiliškumą ir teikti trofėjų parodai, kuri vyks šiais metais Raudonės pilyje“, – paaiškino L. Stanevičius.

Įspūdingi trofėjai

Kėdainių krašto medžiotojai komisijai pristatė įspūdingų trofėjų, tad kolegos tikrai turėjo kur akis paganyti ir ką pamatyti.

„Trofėjų apžiūrai Kėdainių medžiotojai pateikė 8 briedžio ragus, 152 tauriųjų elnių ragus, 205 stirnos patinų ragus, 9 danieliaus ragus, 13 vilkų, šernų ilčių.

Pateikus komisijai trofėjus vyko diskusijos – komisijos nariai detaliai apibūdino trofėjų, kuris yra teisingai sumedžiotas, o kuriam trūksta brandaus amžiaus.

Trofėjų apžiūros komisija turi darbo ne tik trofėjus apžiūrėti, bet juos įvertinti, pasverti, išmatuoti, įvertinti jų eiliškumą ir teikti trofėjų parodai, kuri vyks šiais metais Raudonės pilyje.

Aut. past.

Medžiotojui naudinga išgirsti komisijos pastabas ir įvertinimus.

Taip apžiūrint sumedžiotų gyvūnų ragus, dantų nudilimą, galima nustatyti tikslų gyvūno amžių, jo vystymąsi, brendimą. Tai svarbi informacija apie gyvūnus, esančius gamtoje“, – kalbėjo L. Stanevičius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video