Verslininkai suprato: kad gautų savivaldybės užsakymų, galimai reikia duoti dovanų

 Verslininkai suprato: kad gautų savivaldybės užsakymų, galimai reikia duoti dovanų

60 kalendorių pagamino ir Kėdainių valdžiai padovanojo Druskininkuose įregistruota UAB „Eurispauda“.

Kad gautų savivaldybės užsakymų ir galėtų jai teikti savo paslaugas, vieniems verslininkams tenka dalyvauti rimtuose viešuose konkursuose, o kitiems, panašu, savivaldybės užsakymų pavyksta gauti kur kas paprasčiau – laiku pamaloninus valdininkus dovanėlėmis. Schema paprasta – savivaldybei prireikus vienokių ar kitokių paslaugų, o jų reikia nuolat, organizuojami mažos vertės pirkimų konkursai neskelbiamos apklausos būdu. Tai reiškia, kad apie tokius konkursus informacija nėra plačiai skelbiama. Valdininkams pakanka susirinkti vos kelių įmonių kainų pasiūlymus ir pasirinkti dirbti su ta, kuri siūlo mažiausią kainą. O iš kokių kelių įmonių tų kainų pasiūlymų paprašyti, kai tokias pat paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje yra šimtai, tai jau priklauso tik nuo pačių valdininkų. Todėl apsukrūs verslininkai netruko suprasti, kad, norint gauti savivaldybės užsakymų, pirmiausia valdininkams reikia duoti dovanų. Ir nebūtinai ypatingai brangių.

Stalinius kalendorius savivaldybei pagamino nemokamai

Tokių dovanų sulaukė ir Kėdainių rajono savivaldybė. Valdininkų darbo stalus šiais metais puošiantys staliniai kalendoriai su Kėdainių dailės mokyklos vaikų piešiniais, savivaldybei nekainavo nė cento.

60 kalendorių pagamino ir Kėdainių valdžiai padovanojo Druskininkuose įregistruota UAB „Eurispauda“. Dalis kalendorių atiteko ir rajono tarybos nariams bei Dailės mokyklai.

Kalendoriuje panaudoti 23 Dailės mokyklos auklėtinių piešiniai, kuriuos atrinko pati ugdymo įstaiga ir kalendoriaus gamintojai.

Paklausus, kodėl Kėdainius reprezentuoti pasirinkti būtent vaikų piešiniai, mero patarėja ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė teigė: „Dailės mokyklos vaikų darbais didžiuojasi kiekvienas. Ir pati šios mokyklos bendruomenė stengiasi savo auklėtinių darbais papuošti kuo daugiau Kėdainių krašto vietų. Natūralu, kad vaikų piešiniai atgulė ir ant kalendoriaus lapelių.“

Tikisi, kad kitų metų kalendorių gamybai gaus savivaldybės užsakymą

O natūraliausia tai, kad tokią dovaną Druskininkuose veikianti įmonė Kėdainių rajono savivaldybei įteikė ne šiaip sau.

„Mes padarėme savivaldybei šiemet kalendorius nemokamai iš duotų piešinių ir tikimės, kad tai patiko ir kitais metais gausime užsakymą. Čia grynai komerciniais sumetimais“, – „Rinkos aikštei“ sakė UAB „Eurispauda“ direktorius Robertas Jasinskas.

R. Jasinskas patikino, kad tokia investicija yra pasiteisinanti ir jau patikrinta dirbant su kitų rajonų savivaldybėmis. Pasak jo, vienais metais jo vadovaujama įmonė savivaldybei pagamina 50, 60 ar 80 kalendorių nemokamai, o kitais metais, kaip tyčia, ta pati savivaldybė jų užsako jau du–tris šimtus.

„Tokios strategijos ėmėmės pamatę, kad slysta kalendorių gamyba iš rankų“, – patikslino R. Jasinskas.

Mes padarėme savivaldybei šiemet kalendorius nemokamai iš duotų piešinių ir tikimės, kad tai patiko ir kitais metais gausime užsakymą. Čia grynai komerciniais sumetimais.

R. Jasinskas

Kėdainių savivaldybė įmonei kasmet sumoka po kelis tūkstančius eurų

Druskininkuose veikianti UAB „Eurispauda“ su Kėdainių rajono savivaldybe dirba jau ne vienerius metus.

Praėjusiais metais Kėdainių rajono savivaldybė bendrovei „Eurispauda“ sumokėjo daugiau kaip 2 tūkst. 800 eurų (su PVM) už maketavimo ir veiklos ataskaitos įrišimo paslaugas, 2022 metais už tuos pačius darbus atseikėjo daugiau kaip 1 tūkst. 748 eurus (su PVM), o 2021 metais už tas pačias paslaugas – daugiau kaip 3 tūkst. 800 eurų (su PVM).

4 Komentarai

  • Manyčiau ,kad su tais dovanotais kalendoriais perspaudžiama ir visa tai darosi panašu į sliekų ieškojimą ant asfalto.Taigi čia mūsų vaikų piešiniai,Kėdainių meno mokykla…O kad Druskininkuose vėliau juos spaus-kas čia tokio,kam kliūva jų verslas?Na,o jei imtų ir atsirastų tokia spaustuvė Kėdainiuose?Ji mums nieko negalėtų atspausdinti?

  • Dar 20 tokių savivaldybių po 2000e ir kas gaunasi? Prie melioratoriaus rimtesniu buvo pirkimų iš savų ir saviems atiduodami projektėliai

    • su padovanotu sklypu už vieną jaurą kruliovai mordai…

      • Už Jamelios ledų porciją „V pyzdu Dadu Jolka nimogu“ komentarus kasdieną Rinkoje rašyti vatai labiau apsimoka.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video