Verslininkai prašo atsargumo: iki nelaimės – vienas žingsnis

 Verslininkai prašo atsargumo: iki nelaimės – vienas žingsnis

Šalia judros J. Basanavičiaus gatvės įsikūrusios kavinės „Kono pica“ vadovas Rimantas Pečiulis sakė, kad jam asmeniškai jau keletą kartų vos pavyko išvengti didelės nelaimės, kuomet paspirtukais važiuojantys asmenys vos neatsitrenkė į iš kavinės išėjusius žmones./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Praėjusią savaitę nukentėjo paspirtuku važiavęs vaikas

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Miestą kertančioje pagrindinėje Kėdainių J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrę verslininkai kreipiasi į paspirtukų vairuotojus ir prašo, kad šie, važiuodami pėsčiųjų ar dviračių takais, būtų atidesni, mat, pasak jų, iki nelaimės – vos vienas žingsnis. Beje, „Rinkos aikštei“ pradėjus domėtis situacija Kėdainiuose, paaiškėjo, kad praėjusią savaitę mūsų mieste nukentėjo jaunas paspirtukininkas. 

Tik per plauką

Šalia judros J. Basanavičiaus gatvės įsikūrusios kavinės „Kono pica“ vadovas Rimantas Pečiulis sakė, kad jau keletą kartų vos pavyko išvengti didelės nelaimės, kuomet paspirtukais važiuojantys asmenys vos neatsitrenkė į iš kavinės išėjusius žmones.

„Kavinė yra visai šalia pėsčiųjų ir dviračių tako. Dviračių tako juostos nupieštos visai šalia kavinės, jos praktiškai ribojasi su kavinės lauko durimis, tad klientams ne visada saugu išeiti iš kavinės, jei dviračių taku milžinišku greičiu lekia koks paspirtukininkas, gresia rimtas susidūrimas“, – konstatavo R. Pečiulis.

Važiuodamas pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti bei kelti pavojaus.

Aut. past.

Prašo supratimo

Verslininkas visų savo kolegų, kurie yra įsikūrę šalia judrios gatvės ir dviračių tako, vardu, prašo paspirtukininkų supratimo.

„Mūsų įmonių, kurių durys atsiveria tiesiai į dviračių taką, yra ne viena ir ne dvi. Visame mieste jų yra daugybė.

Mes suprantame, kad dviračių takų turbūt niekas neperbraižys, bet mes norime atkreipti paspirtukininkų dėmesį, kad šie šalia įmonių ar namų laikytųsi saugaus atstumo ir važiavimo greičio. Mes tiesiog prašome supratimo, nenorime nelaimių“, – paaiškino verslininkas.

Nukentėjo vaikas

„Rinkos aikštei“ pradėjus domėtis, kaip sekasi Kėdainių paspirtukininkams važinėti ir laikytis eismo taisyklių, paaiškėjo skaudus faktas – praėjusią savaitę nukentėjo paspirtuku važiavęs vaikas.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad birželio 8 dienos pavakarę, Kėdainiuose, Gegučių gatvėje, į 28 metų moters vairuojamą automobilį „Seat Altea XL“ atsitrenkė per pėsčiųjų perėją elektriniu paspirtuku važiavęs 11 metų berniukas.

Į įvykio vietą nedelsiant atskubėjo policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos medikai. Berniukas buvo nuvežtas į ligoninę.

Pareigūnai primena

Kauno apskrities policija primena, kad paspirtuko vairuotojas neturi kelti pavojaus pėstiesiems.

Važiuodamas pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti bei kelti pavojaus.

Be to, važiuojant pro pėsčiąjį, būtina sulėtinti greitį iki 3–6 km/h (tai maždaug atitinka žmogaus ėjimo greitį) bei laikytis saugaus atstumo.

„Ir nepamirškite visada dėvėti apsauginio šalmo, kuris gali išgelbėti jūsų gyvybę! Gerbkime kitus eismo dalyvius, laikykimės eismo kultūros“, – primena policija.

4 Komentarai

  • Ant šaligatvio kreidele nupieštos linijos nėra dviračių takas, taip kaip ir kaimo šunkelyje pastačius ženklą ‘Automagistralė’ jis tokiu stebuklingai nepasidaro. Kokia prasmė tokio ženklo? Kad riboto mąstymo pareigūnai pilnaties paveikti galėtų bausti dviratininkus, važiuojančius gatve? Jei nėra sąlygų įrengti dvirtakį, nereik užsiimti marazmais ir įrengti jį tik popieriuose.

  • Is nuotraukos matosi, kad kavines dalis yra pastatyta ant pacio saligatvio. Kas statybos leidima isdave tokiai nesamonei, tai dabar tegul ir sutvarko kaip priklauso viska.

  • Kaipai nėra sąygų? Basanavičiaus gatvė plati, gali padaryti dvi normalias eismo juostas ir užteks pločio atskirti daliai dviračių takui. Dabar lyg ir yra trečia eismo juosta, tik nepažymėta, mašnos prie kai kurių šviesoforų dviem eilėm stoja.

  • Lengviausia pripiesti juostu ant saligatvio ir pavadinti tai dviraciu takais. Kol kas geriausias tako Kedainiuose pavyzdys, tai takas Pramones gatveje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video