Veiklūs žmonės – mažos kaimo bendruomenės stiprybė

 Veiklūs žmonės – mažos kaimo bendruomenės stiprybė

Štai taip dabar atrodo išpuoselėti ir atnaujinti bendruomenės namai./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kiekvieną savaitgalį įvairiuose Kėdainių krašto kampeliuose renkasi žmonės – švenčiamos miestelių, kaimų ir kaimelių, gyvenviečių vasaros šventės. Šį kartą negalėjome neaplankyti labai nedidelės, tačiau didžiulius darbus nuveikusios Šventybrasčio krašto bendruomenės, kurią vienija veiklūs ir darbštūs žmonės.

Bendruomenės namai pasikeitė neatpažįstamai

Šeštadienį perpiet prie Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Šventybrasčio kaime esančių neatpažįstamai pasikeitusių bendruomenės namų rinkosi čia gyvenantys ar gyvenę žmonės, jų giminės ir bičiuliai.

Kaimo bendruomenė sukvietė visus draugus į šventę, kuri yra kartu ir praėjusių metų aptarimo popietė.  Prie bendruomenės namų rinkosi ir jauni, ir vyresni. Tiesa, kad ir kaip būtų liūdna, bet kaime jaunimo kaskart galima pamatyt vis mažiau…

Nuveikta daug darbų

Susirinkusiesiems čia koncertavo ir Daumantų muzikantai, ir žinomas kraštietis atlikėjas Kęstutis Valionis, tačiau daugiausia žiūrovų ovacijų pelnė vietos bendruomenės pirmininkė Vida Pliauskienė. Kaimo žmonės jai dėkojo už rengiamus renginius, už neatpažįstamai pasikeitusius ir atnaujintus bendruomenės namus, už kuriamą grožį kaime.

„Žinote, pavargstu ir aš. Bet aš matau, kad žmonėms to reikia. Matau, kad reikia, todėl ir darau. Noriu, kad ir ateityje kaimelis gražėtų, o žmonės būtų draugiški, rinktųsi į kuklias vakarones, bendrautų, ne tik bėdavotųsi, bet ir džiaugtųsi vienas kitu“, – kaip visada kukliai dėstė V. Pliauskienė.

Šventybrasčio kaimo bendruomenės pirmininkė Vida Pliauskienė ir Vilainių seniūnas Antanas Bružas sutiko svečią iš Aristavos./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Svarbi ne kiekybė, o kokybė

Mažos kaimo bendruomenės atvyko pasveikinti ir vienas valdžios vyras – Vilainių seniūnas Antanas Bružas. Nužvelgęs susirinkusiuosius, seniūnas pasakė, kad ne kiekybė, o kokybė jo akimis yra svarbiausia.

„Šiaip jau ir daug didesniame kaime vos keli žiūrovai į renginius susirenka, tad čia pas jus tikrai labai daug kaip tokiame mažame kaimuke.

Norėčiau visiems palinkėti, kad jus lydėtų Dievo pasiuntinys žemėje – baltasis angelas. Tegul jis jums visiems neša laimę, sėkmę, džiaugsmą ir sveikatą“, – įteikęs dovaną kalbėjo seniūnas.

Kokia vakaronė be šokių? Prie bendruomenės namų poros sukte sukosi./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Paprasta, bet nepaprasta

Iš tiesų šventė nedideliame kaimelyje yra paprasta, tačiau tuo pačiu ir labai atvira, šilta, graži. Mažame kaimelyje žmonės labai draugiški, tad šventė būna šeimyniška.

Sveteliams gero žodžio čia niekad negaili kaimo gyventoja Vitalija Paliovkina, prie šventės organizavimo nuolat prisideda ir ją remia medžiotojai, ūkininkai, vietos geradariai.

Šventybrasčio krašto bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Kėdainių neįgaliųjų draugija. Draugija šventėse organizuoja savo rankdarbių muges, o jos pirmininkė Daiva Sipavičienė niekad negaili gerų žodžių ir visuomet aplanko bendruomenės narius.

Šventėse visada dalyvauja ir kraštiečius pagerbia vietos gyventoja, Truskavos seniūnijoje vyriausiąja specialiste dirbanti Gražina Maršalkienė. Čia kasmet apsilanko ir ilgametė Aristavos seniūnaitė Lida Kanapinskienė.

Labai gaila, kad šventėje negalėjo dalyvauti niekad nenuilstanti ir labai aktyvi šio kaimo seniūnaitė Rasa Kisielienė, tačiau jos geri darbai ir indėlis šiam kraštui yra puikiai žinomi ir matomi.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video