Vairuotojams sąlygos griežtės, baudos didės

 Vairuotojams sąlygos griežtės, baudos didės

Nuo 2024 metų pradžios laiku nepasitikrinę, ar galioja jų medicininė sveikatos apžiūra, vairuotojai neteks teisės vairuoti./BNS nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Nuo 2024 metų pradžios laiku nepasitikrinę, ar galioja jų medicininė sveikatos apžiūra, vairuotojai neteks teisės vairuoti. Tokias įstatymų pataisas priėmusi centrinė valdžia jas motyvuoja tuo, kad pastaruoju metu išaugo avarijų, sukeltų sutrikus vairuotojo sveikatai, skaičius. Taip pat vairuotojams didės ir baudos už automobilio statymą neįgaliųjų vietose.

Skirtingi intervalai

Norint gauti vairuotojo pažymėjimą, „Regitroje“ taip pat privalu pateikti galiojančią medicininę pažymą.

Šiuo metu galiojanti tvarka nurodo skirtingus medicininės pažymos galiojimo intervalus – A, AM, B kategorijai asmenims iki 55 metų vairuotojo pažymėjimas ir medicininė pažyma galioja 10 metų, C, D kategorijoms medicininė pažyma galioja vos dvejus metus, o vairuotojo pažymėjimas – ne ilgiau kaip 5 metus. 

A, AM ir B kategorijos vairuotojams nuo 56 iki 69 metų sveikatos pažymą reikia atnaujinti kas 5 metus, 70–79 metų – kas 2 metus, o vyresniems – kasmet.

Vairuotojams numatomos ir didesnės baudos už stovėjimą neįgaliųjų vietose – nuo 60 iki 180 eurų.

Aut. past.

Elektroniniu būdu

VĮ „Regitra“ informuoja, kad sveikatos priežiūros įstaigos teikia tik elektronines medicinines pažymas, kurias „Regitra“ gauna automatiškai. Popierinės pažymos priimamos tik tos, kurios buvo išduotos iki 2020 m. lapkričio 11 d.

Norint gauti medicininę pažymą, reikalingą vairuotojo pažymėjimui, reikia surinkti dokumentus iš kelių gydytojų – šeimos gydytojo, oftalmologo, psichiatro, narkologo.

Pasitikrinti, ar vis dar galioja medicininė pažyma, galima e.sveikatos portale, arba per VĮ „Regitra“ internetinę svetainę.

Nepailgės

Tuo tarpu kelių policija informuoja, kad vairuotojų patikros dėl to tikrai nepailgės. Planuojama, kad „Regitra“ atnaujins duomenų bazę ir joje bus prijungti sveikatos duomenys. Jei vairuotojo pažymėjimas negalios dėl to, kad nebegalioja medicininė pažyma, policijos pareigūnas tą pamatys iš karto, kaip ir dabar mato, jei asmuo neturi galiojančio vairuotojo pažymėjimo dėl kitų priežasčių.

„Kaip iki šiol policijos pareigūnai, sustabdę transporto priemonę, patikrindavo informaciją apie asmens teisę vairuoti transporto priemonę per specialią aplikaciją, lygiai taip pat tikrins ir ateityje.

Dabar, įvedus asmens duomenis, galima matyti, ar vairuotojo pažymėjimas galioja, ar nėra atimta teisė vairuoti, ar transporto priemonei atlikta techninė apžiūra, ar ji apdrausta. Greičiausiai ji pasipildys duomenimis apie vairuotojo pažymėjimo sustabdymą dėl sveikatos pažymėjimo nebuvimo“, – komentavo LKPT Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Liutkienė.

Pasitikrinti, ar vis dar galioja medicininė pažyma, galima e.sveikatos portale, arba per VĮ „Regitra“ internetinę svetainę.

Aut. past.

Didins baudas

Kartu vairuotojams numatomos ir didesnės baudos už stovėjimą neįgaliųjų vietose. Tokio įstatymo pataisų iniciatorė yra Laisvės partijos narė Monika Ošmianskienė.

„Seimas šiandien priėmė mano įstatymo projektą, kuriuo nuo šiol bus atskirai išskiriamos baudos už neteisėtą automobilio statymą neįgaliųjų vietose.

Niekada nėra smagu bausti, tačiau pažeidžiamų žmonių galimybės judėti ribojimas negali būti mažesnis nusikaltimas, negu automobilio statymas rezervuotose vietose.

Tikiu, kad laikui einant visuomenė keisis ir tokių pažeidimų išvengti padės jau nebe baudos, o paprasčiausias supratingumo jausmas“, – teigė pakeitimų iniciatorė. Planuojama, kad baudos sieks nuo 60 iki 180 eurų.

2 Komentarai

  • Kaip dar laisvės partija nepasiūlė gėjams ir narkošoms įteisinti stovėjimo vietas aikštelėse?Įdomu,kaip atrodytų tos vietos ženklas?

  • Kanapes laps bus zenkliuke

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video