Užsiregistruoti pas šeimos gydytojus ir gydytojus specialistus bus lengviau?

 Užsiregistruoti pas šeimos gydytojus ir gydytojus specialistus bus lengviau?

VLK nuotr.

BNS inf.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujina išankstinę pacientų registracijos informacinę sistemą (IPR IS), žada daugiau galimybių pacientams valdyti registraciją pas šeimos gydytojus ir gydytojus specialistus.

„Siekiame, kad Išankstinės pacientų registracijos sistemos patobulinimai prisidėtų prie optimalaus vizitų laikų panaudojimo, kad pacientams būtų sudaromos galimybės patekti pas specialistus kuo greičiau“, – sako SAM Sveikatos sistemos informacinių išteklių vystymo skyriaus vedėja Vilma Telyčėnienė.

IPR internetinėje registracijos platformoje sukurti nauji įrankiai leis savarankiškai registruotis į eilę sveikatos priežiūros paslaugoms gauti, kai konsultacijai pas gydytoją norimu laiku nėra laisvų vietų.

Pacientai galės gauti informaciją apie galimybę perkelti vizitą pas gydytoją į ankstesnį laiką. Jie apie tai bus informuojami el. paštu, SMS žinute ar pranešimu mobiliojoje aplikacijoje ir galės patvirtinti registraciją. Dėl pasikeitusių aplinkybių negalintys atvykti suplanuotam vizitui pas gydytoją, galės jį keletu paspaudimų atšaukti.

Kaip pranešė SAM, didžioji dalis naujų platformos funkcijų pradės veikti 2024 metų pradžioje.

SAM tikisi, kad IPR IS taip pat taps patogesnė naudotis išmaniuoju telefonu. Tikimasi, kad sukurta mobilioji aplikacija leis operatyviai ir paprastai planuoti vizitus pas gydytoją ir paskatins sistema naudotis dar didesnę dalį pacientų.

SAM pažymi, kad pernai fiksuotas rekordinis 3,6 mln. registracijų skaičius naudojantis internetinės registracijos platforma.

1 Komentaras

  • Ir dabar lengva. Į eilę užsiregistruoti arba pranešti kai atsiranda laikai, įmanoma ir dabar. Tad naujovė nebent programėlė, bet kažkaip širdim jaučiu, kad tai papildomai apkraus registracijos sistemą ir jau pirmą savaitę serveriai užlūš. Visgi įsirašysiu šią prognozę į sausio pirmos savaitės kalendorių ir bus įdomu, ar atspėjau.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video