Ugniagesių rajone trūksta, o iškvietimų skaičius kasmet tik auga

 Ugniagesių rajone trūksta, o iškvietimų skaičius kasmet tik auga

Ugniagesių Kėdainių rajone trūksta, o darbo jiems vis daugėja. /„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių priešgaisrinė tarnyba yra išlaikoma daugiausia valstybės pinigais – pernai jos funkcijoms užtikrinti buvo paskirta kiek daugiau kaip 1,3 mln. eurų. Dar 100 tūkst. eurų gaisrininkams skyrė savivaldybė, tačiau, deja, tiek pinigų užtikrinti normaliam ugniagesių darbui nepakanka – priešgaisrinei tarnybai trūksta ugniagesių, o turima įranga, nors palaipsniui ir yra atnaujinama, visgi kai kur tebėra gerokai pasenusi.

Iškvietimų skaičius išaugo

Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba jungia 9 kaimo ugniagesių

komandas. Gaisrininkai ne tik vykdo savo pirminę ir tiesioginę funkciją – vyksta į gaisrus – bet ir daro kitus darbus – teikia visokią pagalbą žmonėms ir net budi masiniuose renginiuose.

Nepaisant to, kad ugniagesių trūksta, dar ir darbo jiems daugėja – iškvietimų skaičius kasmet yra augantis, auga ir gaisrų skaičius. Per 2023 metus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai išvyko į gaisrus ir incidentus 507 kartus, lyginant su užpernai iškvietimų skaičius išaugo daugiau kaip 6 procentais. 

Pernai daugiau kaip trimis procentais išaugo ir gaisrų skaičius gyvenamajame sektoriuje, ir net 30 proc. išaugo gaisrų skaičius atvirose teritorijose.

29 proc. išaugo ir gelbėjimo darbų skaičius, tačiau sumažėjo priešgaisrinės tarnybos specialistų išvykimų į kitus darbus, tokius kaip pagalba, kuro pylimas, taktinės pratybos ir pan.

Pernai priešgaisrinės tarnybos darbuotojai taip pat aplankė 504 rajono gyvenamuosius būstus, akcentuodami priešgaisrinės saugos svarbą, atkreipdami dėmesį į nustatytus pažeidimus.

Gaisrininkai ne tik vykdo savo pirminę ir tiesioginę funkciją – vyksta į gaisrus – bet ir daro kitus darbus – teikia visokią pagalbą žmonėms ir net budi masiniuose renginiuose.

Aut. past.

Trūko darbuotojų

Pernai metų pradžioje priešgaisrinei tarnybai trūko ir žmonių – nors kokybiškam darbui Pagirių ir Okainių komandose užtikrinti reikėjo 9 darbuotojų, dirbo tik 8.

Per praėjusius metus vienas darbuotojas mirė, dar keturi jų išėjo iš darbo, tačiau pavyko priimti šešis naujus žmones. Ir vis dėlto metus Kėdainių gaisrininkai baigė su dviejų darbuotojų stygiumi.

„Aktualus klausimas – darbuotojų profesinis parengimas. Kadangi ugniagesiai gelbėtojai vairuoja gaisrinius automobilius, jų darbas specifinis, žinios apie automobilių techninę dalį ir eismą buvo ir toliau gilinamos. Profesinių žinių tikrinimas pagal zonas vyko metų eigoje.

Kartu su Kėdainių PGT tarnyba metų eigoje komandose buvo atliktos 1 taktinės pratybos, kuriose patikrintas ir įtvirtintas darbuotojų praktinis žinių lygis, pritaikomas gaisruose“, – ataskaitoje teigia tarnybos viršininkas Andrius Miliauskas.

Nors Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos materialinė-techninė bazė nuosekliai gerinama, vis dėlto keturiose komandose naudojami seni, iš esmės darbui jau kone netinkami gaisrinės automobiliai.

Aut. past.

Keturios gaisrininkų komandos dirba su pasenusiais automobiliais

Nors Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos materialinė-techninė bazė nuosekliai gerinama, vis dėlto keturiose komandose naudojami seni, iš esmės darbui jau kone netinkami gaisrinės automobiliai.

Vis dėlto jie dar rieda į gaisrus todėl, kad darbuotojai patys automobilius prižiūri ir remontuoja.

Savivaldybės skirtomis lėšomis Rugėnų ugniagesių komandoje pernai buvo sumontuoti nauji pakeliami vartai,  atnaujintas ir dalinai nudažytas administracijos bei Pramonės komandos pastato fasadas, o Dotnuvos ugniagesių komandoje atliktas buitinių patalpų remontas.

„Gaisrinių automobilių aprūpinimas įranga yra patenkinamas. Pagrindinės gaisrinės technikos atnaujinimą reikia tęsti.

Pastaraisiais metais ugniagesių komandos nuosekliai aprūpinamos autonominiais suspausto oro kvėpavimo aparatais. Šiuo metu jais aprūpintos visos ugniagesių komandos“, – teigia A. Miliauskas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video