Tryliktus darbo metus Kalbų mokyklos direktorės pareigose pradės Aida Bilinskienė

 Tryliktus darbo metus Kalbų mokyklos direktorės pareigose pradės Aida Bilinskienė

Reginos Jasinskienės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kalbų mokyklos direktorė Aida Bilinskienė konkurse įrodė, kad yra verta vadovauti mokyklai dar 5 metus. Ši neformaliojo ugdymo įstaiga yra vienintelis toks projektas visoje Lietuvoje. Nuo pat jos sukūrimo, jau 30 metų mokykla veikia pagal unikalias ugdymo programas ir vis ieško inovatyvių ugdymo būdų. Konkursas Kalbų mokyklos direktoriaus pareigoms užimti buvo paskelbtas vadovaujantis naująja mokyklų vadovų skyrimo tvarka. Jį laimėjo dabartinė mokyklos vadovė A. Bilinskienė.

Mokykla nuolat keitėsi

Pastaraisiais metais mokykla keitėsi bene sparčiausiai. Mokytojai išlaiko pagarbią, bet ugdančią atmosferą ir sudaro sąlygas siekti žinių.

Prie Kalbų mokyklos įkurta „Išmaniųjų mokyklėlė“ ir kitos naujos trumpalaikės ir ilgalaikės įvairaus amžiaus mokinimas pritaikytos programos, įvairių kalbų mokomi suaugusieji.

Mokykla išsikraustė iš nuomojamų patalpų ir įsikūrė naujose. Dabar mokykloje be anglų, vokiečių, prancūzų ir rusų kalbų, galima įgyti ispanų kalbų pagrindus.

Per pastaruosius metus labai moderniai ir jaukiai atnaujintas visas pastatas, jo vidus ir kabinetai. Dabar juos sunku taip ir bevadinti. Tai neįprastos klasės, o įkvepiančios erdvės, kuriose malonu būti, kurti ir, svarbiausia, priimti žinias.

Nors rajone ir mažėja mokinių skaičius, Kalbų mokykla ėjo į priekį labai dideliais žingsniais ir nuolat keitėsi, todėl jos programas iki šiol renkasi moksleiviai.

Naujos neformaliojo vaikų švietimo programos sukurtos 2011 metais. Jas baigė 1 547 mokiniai. Suaugusiųjų švietimo programos pradėtos taip pat 2011 metais. Jose dalyvavo daugiau kaip 600 dalyvių.

Ši neformaliojo ugdymo įstaiga yra vienintelis toks projektas visoje Lietuvoje. Nuo pat jos sukūrimo, jau 30 metų mokykla veikia pagal unikalias ugdymo programas ir vis ieško inovatyvių ugdymo būdų.

Aut. past.

Vizija – visos pasaulio kalbos po vienu stogu

Savo penkerių metų plane direktorė numato dar plėsti užsienio kalbų pasirinkimą, kad bet kokio amžiaus vaikas ar suaugęs galėtų ateiti mokytis įvairiausių pasaulio kalbų jam priimtinu metu ir ilgesnį arba trumpesnį laiką.

Taip pat įsivaizduoja, kad Kalbų mokykla galėtų pasiūlyti ir laisvalaikio programų, kurios būtų patrauklios kraštiečiams, per projektinę veiklą. Be to, mokykla galėtų veikti ir savaitgaliais. Tačiau svarbiausia, intensyvinti jau esamas programas. Žmonės nori daugiau išmokti per trumpesnį laiką.

Mokykla neatsisakys ir naujausių metodų, kad vaikai, ypač jaunesnio amžiaus, galėtų tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti mokydamiesi užsienio kalbų.

Nauja idėja, kuri ieško kaip pavirsti kūnu – Pasaulio kultūrų virtuvė. Dar viena mintis, kurią nori įgyvendinti A. Bilinskienė – tai tarptautinio bendradarbiavimo ir įvairių mainų programų plėtojimas.

„Pasaulio kultūrų įvairovės pažinimas per keliones leidžia mokiniams save išbandyti, labai sustiprina mokinių užsienio kalbų žinias, suteikia pasitikėjimo savimi ir brandina asmenybes“, − sako A. Bilinskienė.

Kolegos, mokyklos bendruomenė tą pačią dieną socialiniame tinkle sveikino A. Bilinskienę ir linkėjo sėkmės, kantrybės, ištvermės, energijos tęsti pradėtas gražias iniciatyvas ir, žinoma, naujų idėjų bei efektyvaus darbo.

Mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, sveikindamas nugalėtoją palinkėjo Kėdainiuose mokyti net ir kinų kalbos.

A. Bilinskienė baigusi Lietuvių kalbos filologiją Vilniaus pedagoginiame universitete savo karjerą pradėjo Panevėžyje. Vėliau Kėdainiuose dirbo „Atžalyno“ gimnazijoje, Jaunimo ir suaugusiųjų vidurinėje mokyklose. 2006 metais įgijo viešojo administravimo magistro diplomą Kauno technologijos universitete. 2009 metais į vadovaujančias pareigas Kalbų mokykloje pasuko po 16 metų darbo Kėdainių rajono savivaldybėje. Direktorei pagal tuo metu galiojančias tvarkas buvo suteikta II vadybinė kvalifikacinė kategorija.

A. Bilinskienė taip pat yra baigusi 4 modulių neformaliąją švietimo lyderystės programą ir neformaliojo vaikų švietimo veiklos kokybės išorės vertintojų mokymus bei tapusi vertintoja. Pradėjusi eiti Kalbų mokyklos pareigas A. Bilinskienė inicijavo Kėdainių rajono neformaliojo ugdymo įstaigų asociacijos įkūrimą ir dabar yra jos vadovė. Taip pat Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacijos „Jaunimo akademija“ tarybos narė. Be to, A. Bilinskienės iniciatyva pradėtos rengti vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo veiklų parodos-mugės  „Ką veikti, kai nežinai ką veikti“. 

Filologė A. Bilinskienė Kalbų mokyklai pradėjo vadovauti 2009 rugsėjo 1 dieną. Iki jos mokyklai trumpai vadovavo anglų kalbos pedagogė Jolanta Bareikienė, o prieš tai kolektyvui 14 metų vadovavo direktorius, šiemet ROTARY klubo prezidentas Rimantas Guogas. Pirmoji mokyklos vadovė ir viena iš jos įkūrėjų buvo anglų kalbos mokytoja Virgilija Bobinienė.

Kalbų mokyklą baigė 28 laidos.  Iš viso 1 106 mokiniai. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video