Triskart kyšį Kėdainių pareigūnams siūlęs girtas panevėžietis baudos neišvengė

 Triskart kyšį Kėdainių pareigūnams siūlęs girtas panevėžietis baudos neišvengė

Asociatyvi BNS Pauliaus Peleckio nuotr.

Už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio bei kyšio davimą policijos pareigūnams Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai 35-erių metų Panevėžio rajono gyventojui M. S. skyrė subendrintą 5000 Eur baudą (ją išdėstant 18 mėnesių laikotarpiui), teisių atėmimą 1 metams ir 3 mėnesiams bei automobilio konfiskavimą.

Teismas nustatė, kad M. S., 2021 m. gruodžio 17 d., apie 21.30 val., Kėdainiuose, Sodų gatvėje, vairavo automobilį būdamas neblaivus (nustatytas 2,34 promilių girtumas).

Be to, siekdamas, kad būtų paleistas ir jam nebūtų taikoma baudžiamoji atsakomybė už vairavimą išgėrus, ištraukęs iš piniginės 200 Eur, juos tiesiogiai pasiūlė jį sustabdžiusiems policijos pareigūnams, o šiems nesutikus, pasiūlė 300 Eur kyšį.

Vėliau, jau sėdėdamas policijos pareigūnų tarnybiniame automobilyje, M. S. pasiūlė pareigūnams 2 000 Eur kyšį.

M. S. kaltu prisipažino, nurodė, kad vienas išgėrė 0,5 litro talpos degtinės „Maskovskaja“. Nuo išgerto alkoholio kiekio apsvaigo. „Žinojo, kad vairuoti neblaiviam negalima, tačiau buvo per girtas, kad priimtų protingą sprendimą. Tikėjosi, kad nebus sustabdytas policijos pareigūnų“, – rašoma teismo baudžiamajame įsakyme.

Skiriant bausmę M. S., teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas nesunkus ir apysunkis nusikaltimas. M. S. yra neteistas, baustas administracine tvarka. Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – prisipažino padaręs abi nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę (dėl kyšio) sunkina tai, kad nusikaltimą padarė būdamas neblaivus.

Nors prokuroras už kyšio davimą M. S. siūlė skirti arešto bausmę, jos vykdymą atidedant, tačiau teismas, atsižvelgęs į kaltinamojo asmenybę, į tai, kad jis laikomas neteistu, į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, į kitas reikšmingas aplinkybes, už šį nusikaltimą M. S. skyrė baudą.

Teismas, įvertinęs kad M. S. neblaivus vairavo jam pačiam priklausantį automobilį, kurį tiesiogiai panaudojo darydamas tyčinę nusikalstamą veiką, konfiskavo M. S. priklausančią transporto priemonę.

M. S., nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos turi teisę pateikti prašymą Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmams reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.

1 Komentaras

  • Policininkai nepaėmė,tai paėmė tas,kas skaitė bauda.Pora štukičiu rado vietą.(Šventa vieta tuščia nebūna).

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video