Šėtos gimnazijoje – mokinys, susirgęs atvira tuberkulioze

 Šėtos gimnazijoje – mokinys, susirgęs atvira tuberkulioze

Mokslo metų pabaiga ne visiems mokiniams ir jų tėveliams atkeliauja ramiai. Šėtos gimnazijoje užfiksuotas tuberkuliozės atvejis. Sergantis vyresnių klasių mokinys šiuo metu yra gydomas, tuo tarpu visa mokyklos bendruomenė yra informuota apie susidariusią situaciją bei kilusias grėsmes.

Užkrečiama liga

„Sunku pasakyti, kiek laiko mokinys sirgdamas vaikščiojo į mokyklą – ligos pradžia nėra kažkaip aiškiai apibrėžta. Kai paaugliai serga tokiomis ligomis, jos būna visai netipiškos.

Tiksliai diagnozę mokiniui nustatė praeitą savaitę. Jis kreipėsi į savo šeimos gydytoją dėl sutrikusios sveikatos, buvo padaryti tyrimai ir tuomet paaiškėjo, kad jis serga kvėpavimo organų tuberkulioze, patvirtinta bakteriologiškai ir histologiškai.

Ši liga yra užkrečiama, dėl to mokykloje imtasi visų priemonių, kad būtų išvengta dar daugiau susirgimų“, – komentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vyr. specialistė Lolita Menčikovienė.

Tiria vaikus

L. Menčikovienės teigimu, tie asmenys, kurie turėjo artimą kontaktą su sirgusiu mokiniu, buvo nukreipti pas gydytojus, jiems buvo išaiškinta susidariusi padėtis ir kylančios grėsmės. Visi kiti moksleiviai, bendradarbiaujant su gydymo įstaigomis, taip pat galės būti ištirti.

„Tie, kurie buvo artimiausioje aplinkoje ir daugiausiai kontaktavo su sergančiu mokiniu, gavo visą informaciją ir reikalingas konsultacijas. Jie gavo siuntimus pas gydytojus, nes jiems apsikrėsti buvo didžiausia rizika.

Visiems mokiniams buvo pasiūlyta pasidaryti tuberkulino mėginį. Jis daromas toje gydymo įstaigoje, kur mokinys prisirašęs“, – kalbėjo L. Menčikovienė.

Dezinfekuoja patalpas

Šėtos gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius patikino, kad mokykloje vadovaujamasi sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijomis, kaip elgtis susidarius tokiai situacijai.

„Visa bendruomenė apie susidariusią situaciją yra informuota. Tikrai nėra jokios paslapties.

Atitinkamus žingsnius žengė ir Visuomenės sveikatos centras ir Kėdainių PSPC – norintiems mokiniams bus atliktas tuberkulino testas.

Tėvams, kurie turi vaikus nuo 6 klasės iki ketvirtos gimnazinės klasės, yra duotos rekomendacijos nuvykti pas gydytoją ir pasikonsultuoti dėl tyrimo.

Visi vaikai nuo pirmos iki penktos klasės, kurie atnešė tėvų sutikimus, buvo nuvesti pas gydytoją ir jiems buvo atliktas tuberkulino testas.

Mokytojai kasmet lankosi pas gydytojus ir yra periodiškai tikrinami, o visi kiti žmonės turi eiti savarankiškai ir savo nuožiūra pasitikrinti.

Taip pat visoje mokykloje naudojamos priemonės, skirtos dezinfekcijai. Nuvalyti visi stalai, rankenos ir pan. Užsakytos ir jau naudojamos papildomos priemonės, kuriomis naikinamos ligą sukeliančios bakterijos. Esminiai dalykai – vėdinimas ir valymas, tad tą mes ir darome“, – patikino gimnazijos direktorius.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video