Taršos mokestis už žemės ūkio techniką mokamas vieną kartą – registruojant

 Taršos mokestis už žemės ūkio techniką mokamas vieną kartą – registruojant

Sumažinus valstybinės žemės nuomos mokesčio koeficientą, į savivaldybės biudžetą nebūtų gauta iki 70 tūkst. eurų pajamų./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Sąmyšį sukėlė pavasarį paskelbta žinia dėl traktoriams taikomo taršos mokesčio ir galimų baudų. Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus specialistai ramina – mokestis ne naujas, tačiau registre  turi būti pažymėtas teisingai, kitaip būsite perduoti taršos mokesčių administratoriui.

Mokestis taikomas antrus metus

Paskelbus informaciją apie žemės ūkio veiklai naudojamoms transporto priemonėms taikomą taršos mokestį, ūkininkams kilo klausimų.

Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistas Aurimas Pavolis ūkininkų negąsdina ir primena, kad šis mokestis nėra naujas. Jis galioja jau antrus metus. Mokestis pradėtas rinkti pernai nuo sausio 1 dienos įsigaliojus Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo naujajai redakcijai.

Nustatytas mokestis už aplinkos teršimą pritaikomas tik pirmą kartą Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registro informacinėje sistemoje registruojamiems žemės ūkio veiklai naudojamiems ne keliais judantiems mechanizmams arba jei keičiasi tokios technikos valdytojas.   

Įsigyjant naują ar dėvėtą traktorių, savaeigę ar žemės ūkio mašiną ir registruojant priemonę Registre apskaičiuojamas taršos mokestis, kuris priklauso nuo priemonės galios bei kitų parametrų.

Jorūnės Liutkienės nuotr.

Mokesčio surinkimą administruoja Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos. Kiek konkrečiu atveju teks mokėti, apskaičiuos specialistai registruojant priemones.

Ūkininkams įsigijus techniką tereikia kreiptis į Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistą Aurimą Pavolį telefonu 8 671 70 627 arba elektroniniu paštu aurimas.pavolis@kedainiai.lt.

Tikrins gudruolius

Tačiau yra ir gudraujančių. Pasitaiko, kad ūkininkai, registruodami savo priemones Registro objekto naudojimo ūkinei veiklai srities duomenį pasirenka ne „žemės ūkio“, o „kita“. Tokiu atveju registruojamų javų kombainų, ratinių traktorių ir netgi savaeigių purkštuvų savininkai išvengia registracijos mokesčio, nors tokia žemės ūkio technika pagal savo paskirtį naudojama išskirtinai žemės ūkyje.

Todėl imtasi priemonių. Visus ūkininkus, kurie žemės ūkio veiklai naudojamą techniką registravo kaip priskirtą „kitai“ veiklai, savivaldybė įspėja, jog reikia pateikti teisingus savo valdomos žemės ūkio technikos registracijos duomenis ir sumokėti įstatymu nustatytą registracijos mokestį.

Taršos mokestis už žemės ūkio techniką mokamas vieną kartą, kai ji įsigijus naują ar dėvėtą priemonę registruojama specialiame registre. Tačiau įsigudrinusiems apeiti mokestį – nustatė terminą iki kada galima pasitaisyti. Po to duomenis perduos taršos mokesčių administratoriui.

Aut. past.

Klaidų ištaisymui duotas terminas iki 2022 metų birželio 1 dienos. Po nurodytos datos žemės ūkio technikos valdytojų sąrašai su neteisingais registracijos duomenimis bus perduoti taršos mokesčio administratoriui.

Iš viso rajone per 2021 metus Lietuvos Respublikos traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registro informacinėje sistemoje įregistruota 598 vienetai naujų ir naudotų žemės ūkio technikos priemonių, iš jų 5 naujos žemės ūkio paskirties priemonės.

2021 metais Registre atlikta 18 proc. daugiau operacijų nei 2020 metais. Už technikos registravimą ir jų apžiūras į Kėdainių rajono savivaldybės biudžetą 2021 metais surinkta 99,16 proc. daugiau lėšų nei prieš metus ir 30,95 proc. daugiau nei 2019 metais.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video