Tarptautiniame turnyre nugalėtoju tapo abiejose rungtyse

Gustas Morkūnas./Asmeninio archyvo nuotr.

Vasario 25–26 dienomis Rygoje vykęs tradicinis kasmetinis tarptautinis šachmatų turnyras sutraukė 97 dalyvius iš septynių šalių, tarp kurių buvo ir gerai žinomas jaunasis šachmatininkas Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokinys Gustas Morkūnas.

Šeštadienis buvo skirtas greitiesiems šachmatams, įvyko devyni ratai.

Kėdainietis pasirodė puikiai. Kovodamas su tituluotais varžovais jis surinko 7 taškus iš 9 galimų ir bendroje įskaitoje užėmė 4 vietą, o įskaitoje iki 18 metų tapo nugalėtoju.

Šie rezultatai Gustui solidžiai – 77 taškais – papildė turimą reitingą, taip pat jis apdovanotas taure bei prizais.

Sekmadienį varžėsi kiek mažesnis būrys šachmatininkų. 11 ratų varžybose paaiškėjo stipriausieji „Žaibo“ rungtyje.

Čia ir vėl gerai sekėsi Gustui. Jis tarp 61 dalyvio bendroje įskaitoje užėmė 7 vietą, o įskaitoje iki 18 metų vėl tapo nugalėtoju.

Turnyrą organizavo Rygos senamiestyje įsikūręs viešbutis „Pullman Riga Old Town Hotel“.

G. Morkūną treniruoja kėdainietis treneris Laimutis Šolys.