Tarptautinė konferencija – „Finding your voice in a global world“ („Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu“)

 Tarptautinė konferencija – „Finding your voice in a global world“ („Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu“)

Kėdainių šviesiosios gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Laima Janonienė

Jausdami nuolat besikeičiančio pasaulio pulsą,  Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokiniai A. Dužinskas, S. Sarapaitė, D. Petrauskas, A. Puzinaitė ir  G. Strašilina bei jiems pranešimus rengti padėjusios anglų kalbos mokytojos (L. Janonienė, G. Kaupienė, D. Petkevičiūtė, J. Kaupienė) lapkričio 10 d. dalyvavo Kauno J. Jablonskio gimnazijos rengtoje nuotolinėje tarptautinėje konferencijoje „Finding your voice in a global world“ („Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu“).

Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė J. Jablonskio gimnazijos direktorė  Danguolė Miškinienė, o plenarinio posėdžio metu pranešimus skaitė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, Gedimino ordino Karininko kryžiaus laureatas, režisierius Jonas Vaitkus, šių dienų išeivijos rašytoja Akvilina Cicėnaitė, Kanados Albertos universiteto prancūzų kalbos fakulteto dėstytoja, literatūrologė Jūratė Motiejūnaitė.

 Įdomu buvo klausyti ne tik garbių svečių, bet ir kritiškai mąstančių mokinių pranešimus. Mokinių darbuose akcentuota, kad naujųjų medijų aplinkoje svarbu neprarasti savasties, svarbu, kad socialiniai tinklai nepakeistų realios komunikacijos ir kad šių dienų pasaulyje nebepakanka apsiriboti konkrečia erdve, nes turime tapti globalaus pasaulio dalimi, atsiverti naujiems iššūkiams bei patirčiai.. 

3d klasės gimnazistė Gabrielė Strašilina skaitydama pranešimą ,,Gilesnė gyvenimo prasmė, paauglių gyvenimo prasmės suvokimo ugdymas Šviesiojoje gimnazijoje“ akcentavo, kad nors pats terminas „prasmingas gyvenimas“ yra labai paplitęs, tačiau vieno tikslaus paaiškinimo neturi, ko gero, kiekvienam žmogui gyvenimą prasmingą daro skirtingi materialiniai ar dvasiniai dalykai. Be to, mokinė pristatė gimnazijoje atliktą apklausą, kurioje buvo naudojamas psichologų Steger, M.F. Frazier sukurtas klausimynas, ir šios apklausos rezultatus. Įdomu, kad didžioji dalis mokinių, dalyvavusių apklausoje, nors ir nežino savo gyvenimo prasmės, bet yra pasiryžę jos ieškoti ir ją suprasti. Apibendrindama savo mintis Gabrielė ragino įprasminti gyvenimą kiekvieną dieną žengiant mažus žingsnius (step by step). 

Konferencijos refleksijoje dalyviai džiaugėsi prasmingu darbu, galimybe bendrauti su kolegomis, dalytis idėjomis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video