Tarė „ačiū“ įkvepiančioms Lietuvos asmenybėms

 Tarė „ačiū“ įkvepiančioms Lietuvos asmenybėms

Paprastai gražiausias Lietuvos žodis „ačiū“ sakomas šeimos nariams ar gavus kokią nors paslaugą. Tačiau kaip dažnai ir kokia forma mes dėkojame savo valstybei?

Pirmą kartą organizuotas ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos finansuotas projektas „Ačiū“, prie kurio prisijungė ir Šėtos miestelio bendruomenė, kvietė jaunuolius iš 14 Lietuvos miestų ir miestelių gana neįprasta forma pasakyti ačiū labiausiai įkvepiančioms Lietuvos asmenybėms. Tam pasirinkta jauniems žmonėms ypač patraukli Grafitti forma.

Projekto dalyviai išsirinko istorinę ar dabarties įkvepiančią asmenybę ir stengėsi suprasti, kokios buvo tos asmenybės vertybės, gebėjimai, požiūriai ir nuostatos. Kūrybinės sesijos metu jauni žmonės bandė suprasti ir pasitelkdami gatvės meną perteikti, kaip ta asmenybė atrodytų, elgtųsi, mąstytų, jei gyventų šiais laikais ir jei kartu su moksleiviais lankytų mokyklą ar jaunimo centrą.

[quote author=“Aut. past.“]Kūrybinių dirbtuvių metu jauni žmonės trafaretiniu grafičio stiliumi kūrė stilizuotus asmenybių portretus ir prikėlė juos šiems laikams taip pasakydami „ačiū“ iškiliausioms Lietuvos asmenybėms.[/quote]

Jauni žmonės mokėsi argumentuoti ir kiekvieną savo pasirinkimą turėjo pagrįsti, kaip, pavyzdžiui, atrodytų kunigaikštis Vytautas, jei „Žalgirio“ mūšį laimėtų vilkėdamas „Žalgirio“ krepšinio klubo marškinėliais, o rašytoja maištininkė Žemaitė lankytų jaunimo centrą ir dienas leistų riedlenčių parke, o štai Jonas Basanavičius būtų išmintingasis Gendolfas iš filmo „Žiedų valdovas“ ir pan.

Šiuo projektu jauni žmonės buvo kviečiami permąstyti savo tapatybę ir ryšį su šalimi, kurioje gyvena. Pirmojoje projekto dalyje buvo suorganizuota kūrybinė sesija, kurioje neformaliojo ugdymo priemonėmis buvo aiškinamasi, kurios Lietuvos asmenybės (rašytojai, atlikėjai, politikai, dailininkai ir pan.) paliko didžiausią pėdsaką jaunų žmonių asmenybėse. Antrojoje projekto dalyje trafaretinio grafičio stiliumi buvo pagamintos ir ant drobės išpurkštos šios asmenybės.

„VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos direktorius Audrius Laurutis pasiūlė tapti projekto partneriais ir dalyvauti pilietiškumo projekte „Ačiū“. Kadangi Šėtos kultūros centro funkcijos yra kurti ir įprasminti šiuolaikines modernias meno veiklos formas, rūpintis jaunimo užimtumu ir meniniu ugdymu, tai buvo puiki galimybė jaunimą įtraukti į kūrybišką ir meninę veiklą, ugdant vaikų pilietiškumą, bendradarbiavimą, bendravimą bei supažindinti su nauja inovacija. Labai džiaugiuosi, kad Šėtos jaunimas po truputį įsitraukia į meninę ir kūrybinę veiklą“, – kalbėjo Šėtos kultūros centro direktorė Eglė Mecelienė.

 

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video