Iš Nacionalinio šienpjovių čempionato kraštiečiai grįžo su apdovanojimais

 Iš Nacionalinio šienpjovių čempionato kraštiečiai grįžo su apdovanojimais

Rugpjūčio 5 dieną, Rupkalvių kaime, Šilutės rajone įvyko vienas originaliausių vasaros renginių – Nacionalinis šienpjovių čempionatas, tarp kurių buvo ir ypač gausus būrys iš Kėdainių./lrytas.lt V. Ščiavinsko nuotr.

Rugpjūčio 5 dieną, Rupkalvių kaime, Šilutės rajone įvyko vienas originaliausių vasaros renginių – Nacionalinis šienpjovių čempionatas, tarp kurių buvo ir ypač gausus būrys iš Kėdainių – beveik pilnas autobusas šienpjovių ir juos palaikančiųjų. Čempionate išrinkti Metų šienpjoviai, dalgiu šienaujantys greičiausiai ir kokybiškiausiai.

Su dalgiais į Rupkalvių kaimą suvažiavo beveik 50 čempionato dalyvių iš Kėdainių, Šilutės, Plungės, Klaipėdos, Kauno, Alytaus, Šiaulių, Vilniaus ir kitų rajonų, juos atlydėjo aistringos palaikymo komandos. Varžytuvėse susirungė daugiau nei 30 vyrų ir 10 moterų.

Ypač gausus būrys atvyko iš Kėdainių – šiemet į Šienpjovių čempionatą sugužėjo ne tik šienpjoviai, jų palaikymo komanda, bet ir šienpjovių vertintojai. Nacionaliniame čempionate teisėjavo net trys mūsų kraštietės: vainotiškietės Audra Skirkienė, Sigutė Pareigienė ir Elena Maniokienė.

Atstovai iš Kėdainių pelnė ir prizines vietas. Vainotiškietė Elena Purauskienė pradedančio šienpjovio varžytuvėse, nominacijoje „Dalgio debiutas“ užėmė antrą vietą.

Vyriausias čempionato dalyvis – 81-erių Alfonsas Maniokas iš Vainotiškių./lrytas.lt V. Ščiavinsko nuotr.

Trečią vietą varžytuvėse „Kokybė garantuota“ užėmę Vytautas Braciška iš Šlapaberžės ir Žygimantas Jėcka iš Vainotiškių dalyvavo komandinėje rungtyje ir buvo įvertinti kaip kokybiškiausiai pradalgę nušienavusi komanda.

Dar vienas Vainotiškių bendruomenės atstovas Alfonsas Maniokas apdovanotas nominacijoje „Metų patirtis“. Šią nominaciją vainotiškietis iš Nacionalinio šienpjovių čempionato parsiveža jau antrą kartą iš eilės. Beje, jis apdovanotas ir kaip vyriausias čempionato dalyvis, jam – 81-eri.

Daugiausia intrigų kėlusi „Metų šienpjovio“ nominacija nustebino – titulą laimėjo vietinis Arūnas Kakta, įveikęs savo komandos draugą Kozmą Auškalnį, geriausiuoju buvusį dvejus metus iš eilės. „Metų šienpjovės“ titulą vėl iškovojo po metų pertraukos į varžytuves grįžusi Dovilė Staponkienė.

„Metų šienpjovio“ rungtyje intriga išliko iki pat paskutinių akimirkų, visi susirinkusieji nekantravo, ar geriausiojo titulas atiteks į tas pačias rankas trečius metus iš eilės. Garbinga ir atkakli kova vyko visose varžytuvėse, dalyviai į rungtis žiūri tikrai rimtai ir azartiškai.

lrytas.lt V. Ščiavinsko nuotr.

Vienas laukiamiausių čempionato akcentų – dalyvius vienijanti draugiška šienpjovių pradalgė, kuri susirinkusiems parodo senosios šienapjūtės fragmentą. Joje šiemet sudalyvavo net 44 šienpjoviai“, – pasakoja Nacionalinio šienavimo čempionato iniciatorius, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Dalyvių dėmesį prikaustė pirmą kartą vykusi įspūdinga dalgio ir trimerio kova, kurioje siekta išsiaiškinti, ar tikrai miestuose dažnai naudojama technika yra geresnė, nei šienavimas dalgiu.

Jau antrus metus iš eilės čempionate didelio susidomėjimo sulaukia čia veikianti Šienavimo mokykla, kurioje pasimokę gali varžytis „Dalgio debiuto“ rungtyje. Naujokų laukė individuali 1,5 pločio ir 50 m ilgio atkarpa. Šioje rungtyje buvo vertinamas ne tik šienavimo laikas, bet ir kokybė.

Šienpjovių čempionatas ne tik prikelia užmarštin išeinantį kultūrinį paveldą. Kartu jis informuoja ūkininkus ir visuomenę apie ūkininkavimą santarvėje su gamta bei nykstančių rūšių apsaugos būtinybę.

Parengta pagal lrytas.lt inf.

1 Komentaras

  • Graži šventė – varžytuvės. Dar labiau mus pradžiugino, kad šiose varžytuvėse puikiai pasirodė mūsų buvęs klasiokas Vytautas Braciška iš Antalieptės vidurinės mokyklos. Dėkoju organizatoriams, dalyviams, kurie prasmingai palaiko senąsias ūkininkavimo tradicijas. Žvangėkite dalgeliai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video