Kėdainių neįgaliųjų draugijai – 35-eri!

 Kėdainių neįgaliųjų draugijai – 35-eri!

Aristavos mėgėjų teatras-literatūrinė muzikinė kompozicija – „Prisilietimas prie laiko – auksinė atmintis“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Beveik 700 narių vienijančiai Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijai – ypatinga šventė. Draugija minėjo garbingą 35-erių metų veiklos sukaktį. Šventė vyko Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje.

Svečių susirinko pilnutėlė salė

Vilainiuose rinkosi draugijos nariai ir bičiuliai iš kitų miestų. Daug garbių svečių, Seimo narių, Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė ir visi kiti, kurie norėjo pasakyti gerą žodį, pasveikinti šventės proga.

„Salė buvo pilnutėlė, kadangi kiekvienas norėjo būtent tą dieną pabūti drauge, pabendrauti. Atvyko ansambliai iš Telšių, Šiaulių, Prienų, Raseinių neįgaliųjų draugijų, Aristavos mėgėjų teatras-literatūrinė muzikinė kompozicija – „Prisilietimas prie laiko – auksinė atmintis“ ir moterų vokalinis ansamblis „Arvista“.

Šventę pradėjo Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gaja“ su daina „Jūra“, kuri atrankiniame etape laimėjo pirmą vietą ir pateko į finalą. Šiam ansambliui vadovauja Danguolė Barauskienė. Tai tikrai didelis pasiekimas“, – pasidžiaugė neįgaliųjų draugijos pirmininkė Daiva Sipavičienė.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Daiva Sipavičienė (kairėje) teigia, kad neįgaliųjų draugija nestovi vietoje ir sparčiai juda į priekį – darbas darbą veja./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Darbas darbą veja

D. Sipavičienė teigia, kad neįgaliųjų draugija nestovi vietoje ir sparčiai juda į priekį – darbas darbą veja.

„Pagaliau suteiktos patalpos mūsų negalią turintiems asmenims dirbti ir užsidirbti. Visus metus vargau, kol tai pasiekėme. Didžiuojuosi, kad visa tai sugebėjome padaryti.

Pavasarį rašytas projektas buvo įvertintas. Jo dėka nusipirkome naujas kėdes į aktų salę, oro kondicionierių patalpų vėdinimui, kur vyksta veiklos“, – vardijo neįgaliųjų draugijos pirmininkė.

Vadovė pasakojo, kad neįgalieji, kurie turi galimybę judėti, nenori būti namuose, nori veikti, dalyvauti, mokytis, pažinti…

„Lankėme kitas nevyriausybines organizacijas, rengėme susitikimus ne tik su mūsų rajono, bet ir kitų miestų bei rajonų neįgaliųjų draugijomis.

Vyko labai puiki akcija „Lėlė kiekvienam vaikui“.

Darbinio užimtumo būrelio narės kartu su vadove Regina Ryliene gamino, siuvo lėles, kurios gruodžio 12 dieną su smulkiomis kalėdinėmis dovanėlėmis bus įteiktos mūsų draugijos negalią turintiems vaikučiams ir Moterų krizių centre gyvenantiems vaikams. Ir šio projekto kulminacija – „Padėkos vakaras“ mūsų negalią turintiems asmenims, kuris numatomas gruodžio 27 dieną“, – akcentavo D. Sipavičienė.

Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija turi daug draugų ir bičiulių – būtent su jų pagalba pagaliau sutvarkytas jų būstinės kiemas.

Aut. past.

Sutvarkytas kiemas

Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija turi daug draugų ir bičiulių – būtent su jų pagalba pagaliau sutvarkytas jų būstinės kiemas.

„Ką bekalbėti apie mūsų draugijos kiemą. Be to, kad gerbiamo Seimo nario Viktoro Fiodorovo dėka turime pavėsinę, kur esant šiltiems orams atliekamos veiklos, vyksta renginiai. Mes ir

toliau gražiname kiemą. Pasisodinome aplink tujas, pasidarėme gėlynus, įsirengėme alpinariumą, bus gražu pavasariui atėjus, tada ir matysis pats grožis. Prie viso šito labai prisidėjo verslininkas Ruslanas Linevas, Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius. Turime planų ateičiai, bet lai lieka dar paslapty…“ – intrigą išlaikė pirmininkė.

D. Sipavičienė teigia, kad neįgaliųjų draugija nestovi vietoje ir sparčiai juda į priekį – darbas darbą veja.

Aut. past.

Kitoks požiūris

Vadovė, paklausta, kaip jai sekasi dirbti su tokiu dideliu būriu žmonių, sakė, kad rasti kompromisą padeda įsiklausymas į kiekvieno norus.

„Sako, kad nėra gerų žmonių, kad visi pikti, paniurę. Tikrai ne, reikia tik įžvelgti ir matyti gėrį, džiaugtis kiekvienu sutiktu.

Darbe aš niekada nebūnu pikta, nes gyvenu žmonėse, jų širdyse. Aš negaliu vienoje vietoje nusėdėti – gyvenu bėgime. Man reikia į darbinio užimtumo veiklą užsukti, man reikia pažiūrėti, kaip vyksta dainuojamosios poezijos būrelio „Likimo palėpė“ repeticija, kuriai vadovauja Selestina Rimavičienė, o kur dar ansamblis „Gaja“. Ir čia reikia užbėgti, ir į Sveikos gyvensenos būrelį užsukti ir su žmogumi atėjusiu pakalbėti, ir į telefonų skambučius atsakyti, ir į pavėžėjimo paslaugą užregistruoti, ir darbus nudirbti…

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi kiekvienu mūsų nariu, kiekvienu užsukusiu į draugiją. Jie turi ką pasakyti, patarti, paklausti, išklausyti ir kartu priimti sprendimą. Ramybėje, apmąstymuose, su savimi pabūnu namuose arba važiuoju į mišką“, – atsiduso D. Sipavičienė.

3 Komentarai

  • galima būtų ir dirvonų velėną plėšti…

  • Saunuole pirmininke

  • Puse sveikos

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video