Nakvynės namų gyventojai pynė Advento vainikus

 Nakvynės namų gyventojai pynė Advento vainikus

Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių bendruomenės socialinio centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio  (Nakvynės namų) gyventojai labiau mėgsta laisvalaikį leisti pasyviai, todėl dažniausiai renkasi užimtumo veiklas, kurių metu gali bendrauti, užsiimti savišvieta, žiūrėti filmus, gaminti maistą ir pan.

Pynė Advento vainikus

Štai savaitgalį keletas gyventojų, kurie mėgsta kruopščius darbus, nusprendė papuošti šventėms patalpas, todėl pynė Advento vainikus iš eglių bei pušų šakelių, kurios simbolizuoja amžiną gyvenimą. Į šį kruopštų darbą įsitraukė ir vyrai, ir moterys.

Individualios priežiūros darbuotoja Rasa Chalidorienė papasakojo, kodėl Advento vainikas pinamas apskritimo formos – tai amžinumo ir vienybės ženklas, reiškiantis niekada negęstančią saulę ir jos metinį ciklą.

Pasiruošę pagrindus gyventojai dėliojo pušų šakeles, eglių, kėnių kankorėžius, žaisliukus, kaspinėlius. Sudėję viską klijavo karštais klijais, reikėjo didelės kantrybės ir kruopštumo dėliojant, komponuojant.

Advento vainikai papuošė mūsų namus, kartu atnešdami artėjančių švenčių laukimą, žvakių šilumą ir ramybę.

Advento vainikai papuošė Nakvynės namus, kartu atnešdami artėjančių švenčių laukimą, žvakių šilumą ir ramybę../Asmeninio archyvo nuotr.

Kokios paslaugos teikiamos?

Nakvynės namuose teikiamos laikino apnakvindinimo ir laikino apgyvendinimo paslaugos. Laikinas apnakvindinimas – nakvynės ir būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių) suteikimas asmenims, kurie yra benamiai, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, esant krizinei situacijai ir pan., kai nesuteikus šių paslaugų iškyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei.

Tokiai paslaugai teikti turime 6 vietas, tačiau esant reikalui, priimame visus norinčius. Šaltuoju metų laiku priimame ir neblaivius klientus.

Laikino apgyvendinimo paslauga teikiama asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos ar dėl patirto smurto, prievartos ar kitų priežasčių negalintiems ja naudotis, siekiant atkurti savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę. Paslauga teikiama 12 mėn. Šiuo metu paslauga teikiama 35 asmenims. Asmenys, kuriems teikiama ši paslauga gauna švarią patalynę, suteikiama galimybė naudotis skalbimo paslauga, yra šaldytuvai, į kuriuos gyventojai dedasi maisto produktus, virtuvė, kur gaminasi valgyti.

Dėkingi ūkininkui

Esame dėkingi ūkininkui Dambrauskui už pastovų aprūpinimą bulvėmis. Jo dėka gyventojai prisiminė daugelį patiekalų iš bulvių, daug kas nežinojo, kas tai yra „stiklinukai“ ar „durniukai“.

Padalinyje dirbantys darbuotojai stengiasi vadovautis laikino apgyvendinimo paslaugos veiklos planuose numatytais tikslais, siekiant mažinti socialinės rizikos grupių suaugusių asmenų socialinę atskirtį, skatinant jų socialinę integraciją bei aktyvinant laikino apgyvendinimo  paslaugos bendruomenę, organizuoja užimtumo grupes, kurios ugdo ir palaiko kasdienius ir darbinius įgūdžius, užimtumo veiklos kiekvienam gyventojui buvo parinktos pagal individualius poreikius.

Regina Chmieliauskienė, vyr. socialinė darbuotoja

2 Komentarai

  • Ne kiekvienas dirbantysis namuose turi tokį pistoletą,o čia,prašau…

  • Matyt po perspėjimo teks pasitaisyti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video