Svetimam krašte į bėdą patekusiai moteriai pagalbos ranką ištiesė gelbėtojai

 Svetimam krašte į bėdą patekusiai moteriai pagalbos ranką ištiesė gelbėtojai

Bendrojo pagalbos centro specialistai, suprasdami itin keblią moters situaciją, į pagalbą jai išsiuntė policijos pareigūnus ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius gelbėtojus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Penktadienio rytą Kėdainių mieste vyko neeilinė gelbėjimo operacija, kokios neprisimena nė vienas net ir ilgus metus dirbantis mūsų krašto ugniagesys. Gelbėtojai iš siauros ir gilios angos gelbėjo moters telefoną ir jo dėkliuke esančius pinigus.

Nelaimė degalinėje

Nelaimė atsitiko pačiame Kėdainių miesto centre – J. Basanavičiaus gatvėje esančioje degalinėje „Circle K“.

Apie 30 metų moteris labai ankstų rytą, prieš penktą valandą, degalinėje nusipirko maisto. Kraudamasi daiktus ji padėjo telefoną ant apsauginės tvorelės ir šis netyčia įkrito į gilią, maždaug pusantro metro gylio angą.

Moteris visaip bandė iškrapštyti telefoną, kurio dėkliuke buvo ir pinigų, tačiau to padaryti jai nepavyko.

Ištraukti nepavyko

Tuomet ji pagalbos kreipėsi į degalinės operatorius, tačiau šie tokiu paros metu negali palikti tarnybinių patalpų ir eiti į lauką.

Jie moteriai davė žibintuvėlį, kad ši galėtų pasišviesti ir galbūt pamatyti angoje įkritusį telefoną. Tačiau visi vargai buvo perniek.

Moteris ne kėdainietė, niekas jai negalėjo padėti, ji neturėjo kur kreiptis, tad apie savo nelaimę ji informavo Bendrąjį pagalbos centrą.

Atvykę ugniagesiai parankinėmis priemonėmis sugalvojo, kaip iškrapštyti telefoną iš siauros apsauginės tvorelės stulpo angos. Moteris atgavo ir telefoną, ir jo dėkliuke buvusius pinigus.

Aut. past.

Tik padėti

Bendrojo pagalbos centro specialistai, suprasdami itin keblią moters situaciją, į pagalbą jai išsiuntė policijos pareigūnus ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius gelbėtojus.

Atvykę ugniagesiai parankinėmis priemonėmis sugalvojo, kaip iškrapštyti telefoną iš siauros apsauginės tvorelės stulpo angos.

Moteris atgavo ir telefoną, ir jo dėkliuke buvusius pinigus. Ji negailėjo gerų žodžių pagalbą suteikusiems pareigūnams.

Neeilinis iškvietimas

Paprastai ugniagesiai gelbėtojai vyksta padėti tuomet, kai kyla grėsmė žmogaus sveikatai ar gyvybei. Taip pat jie gali vykti padėti ir gyvūnams, kai šiems gresia žūtis, tačiau traukti telefono mūsų tarnybos ugniagesiams dar niekada nėra tekę.

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Bendruoju pagalbos centru ir paklausė, kodėl buvo priimtas toks nestandartinis sprendimas, o atsakymas buvo labai žmogiškas ir paprastas – viską nulėmė žmogiškumas, žmogiškasis faktorius.

„Susipažinus su mūsų informacinėje sistemoje užregistruotu pranešimu ir perklausius garso įrašus darytume prielaidą, kad ugniagesiai gelbėtojai buvo pasitelkti dėl žmogiškojo faktoriaus: pranešėja buvo ne vietinė, ji nakties metu liko ir be telefono, ir be pinigų svetimame mieste.

Todėl, pasikonsultavę su Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus budinčiais specialistais, mūsų pajėgas valdantys pareigūnai aliarmavo ir priešgaisrines gelbėjimo pajėgas.

Pranešimas apie pagalbos poreikį buvo perduotas ir policijai“, – informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

2 Komentarai

  • Pirmas iškvietimas į kurį galėjo nuvilti pėsčiomis.

  • O plyšį paliko sekančiai „aukai“ ?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video