Šventybrastyje pastatytas koplytstulpis

 Šventybrastyje pastatytas koplytstulpis

Kėdainių rajono medžiotojų klubo „Šventybrastis“, vienijančio per penkias dešimtis medžiotojų, pirmininkas Antanas Karosas tikina negirdėjęs, jog analogiškas statinys puoštų kokią kitą rajono medžiotojų buveinę./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone, Šventybrasčio miško pakraštyje, pastatytas neeilinis statinys, kokio mūsų rajone dar nebuvo – koplytstulpis Šv. Hubertui. Šio kūrinio autorius – tautodailininkas Audronius Vaidalauskas, medį skulptūrai dovanojo geraširdžiai kraštiečiai.

Rinkosi medžiotojai

Prieš pradedant 2021 metų varyminių medžioklių sezoną medžiotojų klubas „Šventybrastis“ savo sodyboje Kujėnų kaime surengė klubo nario A. Vaidalausko sukurto koplytstulpio šv. Hubertui pašventinimo šventę.

Šventėje apsilankė Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Prieš pradedant 2021 metų varyminių medžioklių sezoną medžiotojų klubas „Šventybrastis“ surengė koplytstulpio šv. Hubertui pašventinimo šventę./Organizatorių nuotr.

Vienintelis rajone

Kėdainių rajono medžiotojų klubo „Šventybrastis“, vienijančio per penkias dešimtis medžiotojų, pirmininkas Antanas Karosas tikina negirdėjęs, jog analogiškas statinys puoštų kokią kitą rajono medžiotojų buveinę.

„Na, turbūt mes unikalūs. Šis koplytstulpis yra skirtas mūsų globėjui šv. Hubertui. Būtent jis su gyvūnais ir pavaizduotas šiame koplytstulpyje.

Koplytstulpį išdrožė mūsų medžiotojas, mūsų auksinių rankų žmogus Audronius. Medį taip pat padovanojo geradariai medžiotojai. Čia visų mūsų bendras darbas“, – paaiškino A. Karosas.

Pastatytas kryžius

Beje, prieš keletą metų būtent medžiotojų klubo „Šventybrastis“ pastangomis buvo atstatytas kryžius Kūjėnų kaimo partizanams ir tremtiniams atminti. Kūrinį taip pat išdrožė A. Vaidalauskas.

Kūrinys, skirtas viso kaimo žmonėms, irgi puošia medžiotojų sodybą.

Reiktų paminėti, kad „Šventybrasčio“ nariai yra ir labai aktyvūs vietos bendruomenės pagalbininkai, nuolatiniai kaimo švenčių dalyviai, talkininkai.

Gardžios medžiotojų sriubos jau yra ragavę ne tik visi kaimo gyventojai, bet ir svečiai iš Kėdainių ir kitų Lietuvos miestų.

Reikia rodyti

Kėdainių rajono medžiotojų klubo „Šventybrastis“ pirmininkas sako, kad medžiotojai savam kraštui padaro daug gražių darbų, tiesiog ne visi nori tuos darbus matyti, kai kam yra paprasčiau medžiotojus minėti blogu žodžiu.

„Šiandien medžiotojas yra gamtos bičiulis, padedantis sureguliuoti žvėrių populiaciją, prižiūrintis savo medžioklės plotus, juos saugantis“, – apibendrino A. Karosas.

Šv. Huberto dieną nuo seno Lietuvoje prasidėdavo medžioklės sezonas. Lietuvių pagonių medžioklės deivė buvo Medeinė. Romėnai turėjo medžioklės deivę Dianą, o graikai – Artemidę.

Įsigalėjus krikščionybei, Medžioklės diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis. Šv. Hubertas laikomas medžiotojų globėju. Šv. Huberto koplytstulpis nuo šiol puošia Kėdainių rajono Kūjėnų kaimą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video