Sutaupytas lėšas panaudojo tikslingai – modernizavo apšvietimą

 Sutaupytas lėšas panaudojo tikslingai – modernizavo apšvietimą

Dar prieš gerą mėnesį šiose gatvėse buvo vykdomi gatvės apšvietimo modernizavimo darbai. Šiuo metu šviestuvai jau veikia./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Akylesni kraštiečiai pastebėjo, kad Kėdainių miesto Kauno ir Šėtos gatvėse veikia naujas gatvių apšvietimas. Prieš gerą mėnesį čia buvo galima pamatyti ir besidarbuojančius darbininkus – šiose gatvėse buvo vykdomi gatvės apšvietimo modernizavimo darbai. Beje, visai neseniai mieste įvykdytas didžiulis projektas, kurio metu apšvietimas buvo atnaujintas 40-tyje miesto gatvių.

Sutaupė lėšų

Darbai minėtose miesto gatvėse nebuvo planuoti – juos pavyko atlikti racionaliai naudojant ir taupant lėšas.

„Šie darbai atlikti mums sutaupius lėšų.

Šėtos gatvėje atramos yra geros, atnaujintos, tad reikėjo pakeisti tik pačius šviestuvus, vadinamąsias galvas naujomis, šiuolaikiškomis su LED apšvietimu.

Kauno gatvėje šviestuvai pakabinti ant elektros atramų. Čia taip pat įrengtas šiuolaikiškas, taupesnis apšvietimas.

Šių darbų neplanavome, tačiau pavykus sutaupyti lėšų, atlikome.

Darbai buvo atlikti praėjusių metų gruodžio mėnesį, iki Naujųjų metų jie buvo pabaigti“, –  pasidžiaugė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. 

Visai neseniai mieste įvykdytas didžiulis projektas, kurio metu apšvietimas buvo atnaujintas 40-tyje miesto gatvių.

Aut. past.

Darbų daug

Beje, praėjusiais metais mieste įvykdytas didžiulis projektas, kurio metu apšvietimas buvo atnaujintas ne vienoje gatvėje.

Kėdainių rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė informavo, kad miesto gatvėse atlikti išties dideli darbai.

„2022 metais buvo vykdomas projektas „Kėdainių miesto gatvių apšvietimo modernizavimas“, kurio vykdymo metu 40-tyje miesto gatvių buvo atnaujintas gatvių apšvietimas.

Buvo pakeistos ar naujai sumontuotos 66 vnt. naujos metalinės apšvietimo atramos ir 793 vnt. LED gatvių apšvietimo šviestuvai“, – akcentavo Statybos ir turto skyriaus vedėja bei pridūrė, kad visų darbų arbų vertė – 266200,00 Eur, o darbų pabaiga – 2023 01 06.

Daug taupesnės

Naujieji žibintai ne tik geriau ir ryškiau apšviečia miesto gatves, bet ir sutaupo nemažai elektros energijos.

Iki šiol gatvę iš tamsos vadavusios natrio lempos pakeistos į šviesos diodų žibintus, tad manoma, kad savivaldybei pavyks sutaupyti daugiau nei 50 proc. lėšų, iki šiol skirtų šių gatvių apšvietimui.

„Džiugu, kad energiją tausojančios technologijos, kurios jau senokai užkariavo bene visus namų ūkius, palaipsniui atkeliauja ir į visuomenines erdves.

Deja, kol kas mūsų gatvių šviestuvuose vis dar buvo likusių senųjų natrio lempų, kurios reikalavo didelių energijos ir, žinoma, piniginių sąnaudų. 

Todėl darbų ėmėmės iš esmės, atnaujiname atramas, atnaujiname žibintus. Pagerėjo ir bendras gatvės vaizdas“, – vykstančiais darbais džiaugėsi A. Kacevičius. 

Tolygiai ir ryškiai

Natrio ir LED šviestuvai šviečia skirtingai, nes turi skirtingą apšvietimo optiką.

Natrio lempų šviesos srautas po savimi yra didelis bei ten šviečia ryškiau, bet tarp šviestuvų gatvėse būna, vadinamosios tamsiosios dėmės.

Tuo tarpu LED šviestuvai šito minuso neturi, kompiuterinėmis programomis pritaikyta plačiakampė optika šviesą išskaido tolygiai, todėl visas apšviečiamas plotas būna apšviestas vienodai ryškiai.

Dar vienas momentas, leisiantis sutaupyti, – tai, kad LED lempų tarnavimo laikas yra gerokai ilgesnis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video