Surviliškiui – 520!

 Surviliškiui – 520!

Šeštadienį surviliškiečiai bei miestelio svečiai rinkosi nuostabiame Nevėžio slėnyje, kur vyko šventinis koncertas. Surviliškiečius sveikino rajono meras Valentinas Tamulis, savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevi- čius ir kiti žinomi žmonės./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Surviliškio miestelis praėjusį savaitgalį minėjo garbingą ir solidų 520 metų jubiliejų. Ta proga buvo pagerbti ir pasveikinti šiam kraštui nusipelnę žmonės, o surviliškiečiai, kaip ir pridera, savo gimtadienį šventė net tris dienas. Šventę visiems dovanojo Surviliškio kultūros darbuotojai, vietos bendruomenė ir seniūnija.

Penktadienis – vaikų diena

Surviliškiečiai gimtadienį pradėjo švęsti penktadienį. Ši diena buvo skirta mažiesiems.

Tądien vyko vaikų popietė, kurioje vaikai galėjo įvairiuose žaidimuose, rungtyse, šokiuose.

Vaikai galėjo išsipiešti veidukus, išsilankstyti balionus, jie netgi turėjo galimybę dalyvauti burbulų fiestoje. Miestelio ir aplinkinių kaimų vaikams ši diena įsimins dar ilgai.

Po oficialiosios dalies, kaip ir visose šventėse, sekė šventinė programa. Visus linksmino Gudžiūnų mišrus vokalinis ansamblis „Forte“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Duoklė geradariams

Šeštadienį surviliškiečiai bei miestelio svečiai rinkosi nuostabiame Nevėžio slėnyje, kur vyko šventinis koncertas.

Tiesa, prieš koncertą buvo atliktas labai reikšmingas ir svarbus dalykas – miestelio jubiliejaus proga buvo pagerbti ir pasveikinti šiam kraštui nusipelnę žmonės.

Surviliškiečiams Antanui Zvėgai ir Vandai Petrauskienei buvo įteiktos Kėdainių rajono savivaldybės padėkos už iniciatyvą suburti buvusius ir esamus Surviliškio krašto žmones.

„Vietos gyventojai puikiai pažįsta šiuos žmones. Jie nusipelnę šiam kraštui. Jie daug metų dirbo dėl žmonių, dėl miestelio ir kaimų. Jie stengėsi, kad Surviliškis klestėtų, o žmonės čia gyventų ir būtų laimingi.

Tik gerbiamo Antano dėka Surviliškyje vyko puikūs renginiai prieš daugybę metų. Prieš daugybę metų jis būrė ir kvietė žmones į kultūros renginius. 

Gerbiama Vanda Surviliškyje yra kaip šeimos narys. Ji šiam kraštui dirbo daugiau kaip trisdešimt metų. Ji ir dabar neužmiršta šio krašto, dalyvauja bendruomenės gyvenime, dalyvauja šventėse“, – sveikindamas apdovanotuosius kalbėjo Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

Šeštadienį surviliškiečiai bei miestelio svečiai rinkosi nuostabiame Nevėžio slėnyje, kur vyko šventinis koncertas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Surviliškis plečiasi

Sveikinimo kalbą susirinkusiesiems sakiusi Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė pasidžiaugė, kad seniūnija kasdien gražėja, o Surviliškio miestelis netgi plečiasi.

„Penki šimtmečiai nuo mažo dvaro atvedė į šitokį gražų mūsų miestelį. Žmonių pamažu daugėjo, jų prieš šimtmetį buvo per keturis šimtus, sovietmečiu mūsų gyventojų sumažėjo. Šiuo metu pas mus gyvena trys su puse šimto gyventojų.

Taip pat noriu pasakyti, kad Bakainių kaimo Kalno gatvės gyventojai šiais metais taps Surviliškio miestelio gyventojais, jau yra parengti visi tam reikalingi teisės aktai. Taigi, mūsų vėl padaugės“, – kalbėjo R. Lukošienė.

Surviliškio miestelis minėjo garbingą ir solidų 520 metų jubiliejų. Ta proga buvo pagerbti ir pasveikinti šiam kraštui nusipelnę žmonės, o surviliškiečiai, kaip ir pridera, savo gimtadienį šventė net tris dienas.

Aut. past.

Metų ūkis

Surviliškis garsėja savo darbščiais ūkininkais. Praėjusiais metais buvo išrinktas Metų ūkis, kuriuo tapo būtent šios seniūnijos atstovai – Župerkų ūkis.

Ta proga seniūnė R. Lukošienė padėkojo Župerkoms ir įteikė ūkio atstovui Arnui Župerkai padėką. Surviliškyje ūkininkauja ūkio pradininkas Kęstas Župerka ir jo sūnūs Arnas ir Mantas.

„Mes linkime jums ir toliau sėkmingai dirbti ir sukurti dar daugiau darbo vietų mūsų krašto žmonėms“, – linkėjo R. Lukošienė.

Kviečia sugrįžti

„Jūs čia kviečiate sugrįžti visus, kas čia gyveno, kas čia gimė, kas čia dirbo. Aš nei kiek neabejoju, kad vieni sugrįš dienai, kiti valandai, o kiti galbūt ir visam likusiam gyvenimui. Linkiu, kad kuo daugiau jūsų kraštiečių sugrįžtų.

Tikrai graži vieta, gražūs, darbštūs ir geri žmonės. Visuomet labai malonu lankytis Surviliškyje, malonu jus pagerbti tokios didelės šventės proga“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Surviliškiečiams Antanui Zvėgai ir Vandai Petrauskienei buvo įteiktos Kėdainių rajono savivaldybės padėkos už iniciatyvą suburti buvusius ir esamus Surviliškio krašto žmones./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Netrūko linksmybių

Po oficialiosios dalies, kaip ir visose šventėse, sekė šventinė programa. Visus linksmino Gudžiūnų mišrus vokalinis ansamblis „Forte“, dainavo atlikėjas Tonis ir dainininkė Sonata.

Vieni dainavo, kiti šoko, dar kiti dalinosi džiaugsmais ir vargais. Tačiau abejingų šventė nepaliko. O jos kulminacija – Nevėžio slėnyje sukurtas milžiniškas laužas.

Tradiciniai atlaidai

Sekmadienį surviliškiečiai rinkosi į Surviliškio nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčią, kuri šiais metais mini 230 metų jubiliejų.

Čia tradiciškai buvo minimi Šv. Roko atlaidai. Po Šv.  Mišių visų laukė nuostabaus akordeonisto  Romo Morkūno koncertas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video