Sukūrė interaktyvų žemėlapį miško kenkėjų pažeistiems medynams registruoti

 Sukūrė interaktyvų žemėlapį miško kenkėjų pažeistiems medynams registruoti

rinkosaikste.lt nuotr.

BNS inf.

Sukurtas interaktyvus žemėlapis miško kenkėjų pažeistiems medynams registruoti, pranešė prie žemėlapio sukūrimo prisidėjusi Valstybinė miškų tarnyba.

Žemėlapyje bus galima patikrinti, ar miške fiksuotas miško kenkėjų židinys, koks jo išplitimas bei kokių veiksmų buvo imtasi.

„Norint duomenis matyti tiksliai, žemėlapyje įdiegta galimybė įvesti savo miško valdos ar sklypo unikalų numerį ir matyti, ar kenkėjas pažeidė medynus jūsų valdoje“, – nurodoma pranešime.

Duomenis į žemėlapį įveda Valstybinės miškų tarnybos, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos bei Valstybinių miškų urėdijos specialistai.

Praėjusią savaitę penkiose šalies savivaldybėse miško kenkėjų pažeidimai pasiekė stichinės nelaimės miškuose lygį.

Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, dėl žievėgraužių tipografų pažeidimų išdžiūvusių ir džiūstančių medynų tūris įstatyme nustatytą kriterijų viršija Rokiškio, Šalčininkų, Trakų ir Vilniaus rajonų savivaldybių miškuose.

Tuo metu Ignalinos rajone registruotas masinis spyglius graužiančių kenkėjų – paprastųjų pušinių pjūklelių išplitimo židinys.

Žemėlapis pasiekiamas čia

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video