Stiprus vėjas nešiojo smėlio sąnašas: skubama valyti gatves

 Stiprus vėjas nešiojo smėlio sąnašas: skubama valyti gatves

Mieste dirba viena vakuuminė mašina. Valyti kelkraščių kitomis mechaninėmis priemonėmis negalima, nes kils dulkės, didės užterštumas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pastarąsias dienas Kėdainiuose siautęs smarkus vėjas trukdė komunalininkams valyti keliuose po žiemos barstymo likusias smėlio sąnašas. Kėdainių rajono savivaldybė ir miesto seniūnija jau sulaukė skundų bei gyventojų klausimų – kada gi bus išvalytas miestas. Miesto seniūnas žada, kad pagrindinės miesto gatvės bus išvalytos iki balandžio 1-osios.               

Situacija žinoma

Kėdainių miesto gatves ir gatveles, šaligatvius ir aikštes valo bendrovės „Ecoservice projektai“ darbuotojai ir technika.

Šiuo metu intensyviai atliekamas gatvių valymas tiek technika, tiek rankiniu būdu, tačiau šiam darbui labai trukdė siaučiantis smarkus vėjas.

„Ypač gatvių kelkraščiuose po žiemos yra prisirinkę labai daug smėlio sąnašų. Valymo darbus labai stabdė naktinis šaltukas, mat sąnašos tiesiog prišaldavo per naktį.

Tačiau dabar mes sudarėme grafiką ir nuo kovo 17 dienos prasidėjo intensyvus kelkraščių valymas. Mieste dirba ir vakuuminė mašina. Tik gaila, kad ji yra viena.

Mes negalime valyti kelkraščių kitomis mechaninėmis priemonėmis, nes kils dulkės, didės užterštumas. Tiesiog per dulkes vienas kito nematysim. O ta mašina valydama drėkina ir dulkės nekyla“, – paaiškino seniūnas Algirdas Krivičius.

Šiuo metu intensyviai atliekamas gatvių valymas tiek technika, tiek rankiniu būdu, tačiau šiam darbui labai trukdė siaučiantis smarkus vėjas.

Aut. past.

Išvalys miestą

Miesto seniūnas žada, kad pagrindinės miesto gatvės bus išvalytos iki balandžio 1-osios. Tokį grafiką jie sudarė su miestą prižiūrinčia įmone.

„Na, davėme penkiolika dienų susitvarkyti miestą. Dirbama pradedant nuo senamiesčio, centrinių miesto gatvių, einant link tolimesnių gatvių.

Pagal sutartį jie per penkiolika dienų turi sutvarkyti gatves. Jeigu jiems to nepavyks padaryti, yra numatytos sankcijos.

Bus surašomas aktas, kad kelkraščiai neišvalyti ir skiriamos sutartyje numatytos baudos“, – paaiškino seniūnas.

Kasmetis darbas

Kėdainių miesto seniūnas pažymėjo, kad tokie darbai yra įprasti ir vykdomi kiekvieną pavasarį.

Kasmet pavasarį nuo šaligatvių ir kelkraščių renkami skaldos, smėlio ir druskos mišinių likučiai, susikaupę po intensyvaus žiemos sezono. Įprastai viskas sušluojama, surenkama ir išvežama.

Tokie darbai atliekami ne tik Kėdainių gatvėse, bet ir aikštėse bei šaligatviuose, tačiau tvarkant pėsčiųjų zonas naudojama lengvesnė technika, daug darbo atlieka ir žmonės.  

3 Komentarai

  • Graziai cia parasete .O reikejo vakar paziuret kaip buvo valoma Kauno g.Dulketumas toks buvo kad nesimate nei kur eiti nei vaziuoti .I pastabas net neriagavo .Gatve nusivale kaip buvo sumane .O siandie tokiu budu ryte sesta dar ir saligatvi nusivale. Matomai nera kam tikrinti kaip si imone dirba .

  • Ir pas mus atsiuntė tą traktorių, kad nuvalytų šaligatvius naktį, bet rezultatas toks, kad valytojos pačios turi valytis tuos kelkraščius ir gaila ir pikta dėl šito. Nė cento neduočiau tai įmonei. Įdomu ar seniūnas žino apie šios įmonės vadovų nesąmones daromas su darbuotojais.

    • Rašo gi, kad situacija žinoma. Tai reiškia, kad ataktai išsidalinti, vsio pa zakonu 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video