Stebina įžūlumas: atliekomis toje pačioje stotelėje atsikrato kasmet

 Stebina įžūlumas: atliekomis toje pačioje stotelėje atsikrato kasmet

Šiais metais šioje stotelėje atliekų nebuvo labai daug – keletas sėdynių ir keletas kitų automobilio dalių./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Bendrovės „Kelių priežiūra“ Kėdainių kelių tarnybos kelininkams teko neeilinė užduotis – vyrai važiavo surinkti stotelėje išmestų automobilio sėdynių ir kitų dalių. Beje, sutapimas ar ne, tačiau šių apylinkių stotelėse automobilių atliekomis atsikratoma jau ne pirmus ir ne antrus metus.

Pasibaisėjo vaizdu

Žmonės, važiuodami keliu Jonava–Kėdainiai–Šeduva, Kudžionių kaimo stotelėje išvydo juos tikrai nesužavėjusį vaizdą.

Vieni tiesiog pakraipė galvą, kiti fotografavo, treti kreipėsi į valdiškas institucijas.

Tiesa, šiais metais šioje stotelėje atliekų nebuvo labai daug – keletas sėdynių bei keletas kitų automobilio dalių.

Pernai užvertė visą stotelę

Kudžionių kaimo stotelę kažkoks šukšlintojas tiesiog pamėgęs.

Praėjusių metų rudenį čia buvo padarytas tikras sąvartynas, suversta didžiulė krūva atliekų: sena grindų danga, vamzdžiai, įvairūs buteliai ir talpos, įrankiai, buities rakandai.

Ir buvo jų ne keletas, o visa stotelė užversta.

Vietiniai tuomet svarstė, kad čia kažkas visą priekabą atliekų išvertė, tikrai ne rankomis atnešė.

Kudžionių kaimo stotelę kažkoks šukšlintojas tiesiog pamėgęs. Praėjusių metų rudenį čia buvo padarytas tikras sąvartynas, suversta didžiulė krūva atliekų: sena grindų danga, vamzdžiai, įvairūs buteliai ir talpos, įrankiai, buities rakandai.

Aut. past.

Sutvarkė kelininkai

Šalia Nociūnų atliekas šiemet, kaip ir pernai, surinko bendrovės „Kelių priežiūra“ kelininkai. Jie prižiūri ir tvarko kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva autobusų stoteles.

Kartais panašius šiukšlynus tvarko ir vietos seniūnija.

Prieš keletą metų Pelėdnagių seniūnijoje buvo atsikratyta dideliais kiekiais padangų. Dalį šiukšlintojų pavyko nustatyti, jiems teko paploninti piniginę.

Prašo reaguoti

Pasak aplinkosaugininkų, gyventojai, pastebėję aplinką teršiančius asmenis, pirmiausia turėtų paprašyti šiukšles susirinkti.

O jei į tokias pastabas nereaguojama, pagal galimybes reikėtų nufotografuoti pažeidėjus, automobilio numerius, užfiksuoti teritorijos koordinates ir pranešti Aplinkos apsaugos departamentui pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112 arba el. paštu info@aad.am.lt.

Už aplinkos teršimą numatytos baudos

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą už aplinkos teršimą numatytos baudos taikomos pagal išmetamų atliekų kiekį, jų pavojingumą ir užterštos teritorijos statusą.

Aplinkos užteršimas nepavojingomis atliekomis gali užtraukti baudą nuo 30 iki 2 400 eurų.   

1 Komentaras

  • Tikrai kažkoks įžūlus.Vežtų į mišką, būtų gerai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video