Startavo jau trečioji „Radviliada“. Miestelėnai švenčia! (gausi FOTO galerija)

 Startavo jau trečioji „Radviliada“. Miestelėnai švenčia! (gausi FOTO galerija)

Kėdainiai – Radvilų miestas, ir penktadienį, miesto šventės metu, būtent šis istorinis ir kultūrinis aspektas tapo renginio vinimi.

Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje susirinkę šventės dalyviai galėjo paklausyti išties įspūdingos Broniaus Kutavičiaus oratorijos „Paskutinės pagonių apeigos“. Šis muzikinis kūrinys simboliškai atvėrė šventės „Vidury Lietuvos“ duris.

Vieno įdomiausių šių laikų muzikos kūrėjų B. Kutavičius oratorijose būna sukuriama paslaptinga nuotaika, kuri leidžia akies krašteliu pažvelgti į apdainuojamos istorijos užkulisius. „Paskutinės pagonių apeigos“ atliekamos choro, solistės, vargonų ir pučiamųjų leidžia akies krašteliu pažvelgti į mistiškas apeigas. Choras garbina pagoniškuosius simbolius – ąžuolą, šventą kalną Medvėgalį, o judėdamas bažnyčioje sukūrė įspūdingą atliekamų apeigų vaizdą.

Oratorijos pabaigoje vis garsiau choralinį epizodą grojantys muzikiniai instrumentai simbolizavo neišvengiamą krikščionybės pergalę.

[#gallery=970#]

„…Prieš 600 metų, 1417 m. rudenį, LDK didysis kunigaikštis Vytautas su būriu kunigų ir kareivių atplaukė Nevėžiu į (kaip galima spėti) Kėdainius ir krikštijo žemaičius, tuomet dar buvusius pagonius. Pirmą kartą jis kartu su pusbroliu Lenkijos karaliumi Jogaila tai darė 1413 m. Betygalos apylinkėse. Po Kėdainių apylinkių gyventojų krikštijimo tais pačiais 1417 m. buvo įkurta Žemaitijos (Medininkų) vyskupija ir pradėtos statyti pirmosios bažnyčios“.

Šiai sukakčiai pažymėti ir buvo skirta po oratorijos vykusi meninė akcija „Žemaičių ir Kėdainių krikštas“. Daugiau nei pusšimtis šventoriuje laukusių „pagonių“, apvilktų baltais krikšto marškiniais, nešina didžiuliais, 40 metrų ilgio marškiniais keliavo prie Nevėžio upės. Ten šie didžiuliai marškiniai, skambant giesmėms, buvo nuleisti į vandenį ir rankovėmis pririšti prie tilto.

Didžiosios Rinkos aikštėje kraštiečiai galėjo grožėtis milžiniškomis danguje plėvesuojančiomis vėliavomis. Tai – žymaus dailininko, fotomenininko ir aitvarų meistro Mariaus Abramavičiaus ir  „Aitvarai.com“ idėja.

Vakare šventės svečius linksmino užsienio partnerių ir Kėdainių rajono mokyklų mokinių meno kolektyvų koncertas, grupės „Ugnies šou“ (Brodnica, Lenkija) programa ir kántri muzikos grupės „Karčema“ (Šilutė) koncertas.

[#gallery=971#]

  

 

 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video