Pakruojo dvare lankytojus žavi rekordinis 2 300 kv. m gėlynas

 Pakruojo dvare lankytojus žavi rekordinis 2 300 kv. m gėlynas

Ar žinojote, kad vasarą Lietuvoje galima rasti ne vieną, bet dvi skirtingas jūras, kurios raminamai ir įkvepiančiai kviečia atitrūkti nuo kasdienybės? Pirmoji – Baltijos jūra, o antroji banguoja Šiaurės Lietuvoje įsikūrusiame Pakruojo dvare, tik yra sukurta iš spalvingiausių gėlių, jų derinių bei aromatų. Tą pojūtį geriausiai suteikia rekordinio dydžio centrinis vasaros gėlių festivalio gėlynas, kurio dydis siekia net 2300 kv. m!

Gėlių jūroje – spalvų harmonija ir lietuviškosios levandos

Didžiausio Šiaurės Europoje gėlių festivalio išskirtinumas – sunkiai suskaičiuojamas gėlių kiekis ir kvapą gniaužiantis net 2300 kv. m. ploto didysis gėlynas į kurį galima įeiti. Esant jo viduje iš visų pusių apsupa baltų, melsvų, rausvų ir net juodų atspalvių gėlių žiedai, o drauge ir didžiuliai  lietuviškųjų levandų – dailiųjų šalavijų – plotai.

Šalia pastarųjų žydi ir raudonosios žvaigždūnės, darželinės juodgrūdės, didžiažiedės orlajos, didžiosios cerintės, paprastosios kosmėjos, meksikiniai žydrūnai ir daug kitų – būtent iš tokių augalų yra kruopščiai sukuriama beribio vandenyno spalvas bei bangas vaizduojančių augalų harmonija.

„Rinkdami augalus atkreipėme dėmesį ir į tai, kad žydėdami augalai keistų vieni kitus, o brandindami sėklas jie taip pat atrodytų gražiai, būtų įdomesnės jų sėklų dėžutės, – pasakoja festivalio kūrėja Kristina Ivančenko. – Toks vandenynas, nuolat pildomas, besikeičiantis yra gražus ne tik vasarą, bet savo žydėjimo „bangomis“ džiugina iki pat rudens šalnų“.

Gėlės dvaro teritorijoje stebina ne tik šiame „vandenyne“: jos žydi ir unikaliose, didžiulėse V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėptose skulptūrose, įvairių formų ir dydžio gėlynuose bei alpinariumuose ant žemės, taip pat ant pastatų ir netgi ore. Iš viso šios vasaros festivalyje galima išvysti ir grožėtis daugiau nei 200 skirtingų gėlių rūšių, kurių žiedai džiugins iki antros rudens pusės.

Tapkite laivų kapitonais žiedų jūroje

Kiekvienais metais vasaros gėlių festivalis pateikia vis naujų staigmenų. Viena iš jau jubiliejinio festivalio naujovių – akimis neaprėpiamame gėlių vandenyne, didžiausiame gėlyne plaukiojantys… laivai! Tarp gėlių „bangų“ besisūpuojantys laivai, sukurti taipogi iš gėlių, į juos galima užeiti, pasidaryti fotosesiją dvaro rūmų ir žiedų jūros fone ar tiesiog neskubant gėrėtis nuostabiausių gėlių plotais iš aukščiau. O kaip gi jūra be žuvų? Tose pačiose gėlių bangose greta laivų netgi plaukioja žuvys, tai išnyrančios, tai pasislepiančios žiedų gausoje.

Unikalūs atradimai ir veiklos – bet tokiu oru

Kad ir esant permainingam orui Pakruojo dvare vykstančiame vasaros festivalyje veiklos gausu kasdien – „Gėlių, meno ir meilės“ festivalis įtraukia savo ir didelius, ir mažus lankytojus būti ne tik stebėtojais, tačiau ir dalyviais visos dienos teatro, cirko ir dvariško gyvenimo programoje. Čia galima pačiam pabūti aktoriumi spektaklyje arba pasimokinti iš profesionalių cirko artistų, pavyzdžiui, vaikščioti lynu.

Pasitaikius prastesniam orui ir norint pasislėpti po stogu, didžiausiame išlikusiame dvaro komplekse atkurtos pramogų ir edukacijų erdvės ragina patirti antrą dienos programos dalį: kviečia užsukti į senosios technikos ir automobilių muziejų, pirmųjų žaidimų aparatų kambarį, į amatininkų dirbtuves su įdomiausiais užsiėmimais – molio lipdymu, vilnos vėlimu ar kvepalų gamyba, kostiuminę, keistenybių kolekcijomis garsėjantį Panoptikumą ir netgi baudžiavos laikų Bausmių rūsį, kur odą pašiurpina tokie eksponatai kaip giljotina ir net elektros kėdė.

Kad jaukių ir kupinų skonių potyrių būtų dar daugiau, kasdien atviros dvaro restoranų, istorinės spirito varyklos bei alaus bravoro durys.

„Gėlių, meno ir meilės festivalis“ vyksta kiekvieną dieną iki pat pirmųjų rudens šalnų.

DAUGIAU APIE FESTIVALĮ: www.pakruojo-dvaras.lt

Užs. Nr. 121

1 Komentaras

  • ir kainos 20 eur už zmogų i gėlytes pažiūrėt

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video