Kleboniškių muziejuje – senųjų amatų ir edukacijų diena

 Kleboniškių muziejuje – senųjų amatų ir edukacijų diena

Kleboniškių k. buities muziejaus nuotr.

Kleboniškių k. muziejaus inf.

Liepos 15 dieną nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje vyks antroji šių metų Senųjų amatų ir edukacijų diena.

Atgijusiame kaime darbuosis Radviliškio krašto ir kitų regionų tautodailininkai, sertifikuoti amatininkai, muziejininkai mokys kasdienių darbų, veiks kūrybinės dirbtuvės.

Vasariškose kaimo erdvėse patirtimi, tradicijomis, žiniomis, įkvėpimu dalysis dešimt amatininkų ir edukatorių: kalvis, dievdirbys, audėja, pintinių pynėja, vilnos vėlėja, stiklo juvelyrė, veiks šaukštų drožimo, lėlių iš siūlų rišimo, linų apdirbimo, verpimo, virvelių vijimo, skalbimo ir kitos dirbtuvėlės.

Stiklo juvelyrė ir vilnos vėlėja dirbtuvėles Kleboniškių muziejuje įkurdins ir savo meniškų amatų mokys pirmą kartą.

14 valandą į paskaitą „Liaudies medicinos tradicijos Lietuvos kaimuose“ pakvies farmacijos istorikas dr. Tauras Antanas Mekas. Lankytojus jis supažindins su tradicine liaudies medicina, papasakos smagių istorijų, atsakys į rūpimus klausimus. T. A. Meko paskaitos visuomet būna įdomios, naudingos, nuotaikingos, įtraukiančios žiniomis ir humoru.

Vaistinius augalus renginio dalyviai galės pamatyti ir Kleboniškių kaimo darželiuose, čia ne vienerius metus prižiūrima prieskoninių augalų ir vaistažolių kolekcija.

Edukacinių renginių ciklas „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ šią vasarą vyks dar tris kartus – liepos 29, rugpjūčio 19 ir 27 dienomis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video