Startavo jau devintasis tarptautinis Paberžės muzikos festivalis (FOTOGALERIJA, VIDEO)

Džestina BORODINAITĖ

Sekmadienį ypatinga ramuma alsuojančioje Paberžėje ir vėl suskambo muzikos garsai, gausiai būriavosi tikintieji, meno mylėtojai ir ištikimiausi lankytojai – dvasingame, gerą aurą turinčiame, po Dievo sparneliu besiglaudžiančiame gamtos kampelyje startavo jau devintasis tarptautinis Paberžės muzikos festivalis.

Pirmasis ir įvadinis Amžinybėn prieš septyniolika metų iškeliavusio iškiliojo Tėvo Stanislovo atminimo puoselėjimui skirtas renginys tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis, kurias Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios šventoriuje aukojo Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčios dekanas kun. Norbertas Martinkus.

Mišių auką už visų mylimą ir vertinamą kunigą, vienuolį kapuciną Algirdą Mykolą Dobrovolskį, geriau žinomą Tėvo Stanislovo vardu, lydėjo Kauno valstybinio muzikinio teatro solisto, stebinančio ypatinga charizma, Egidijaus Bavikino atliekami kūriniai.

Po liturginės renginio dalies skambėjo išskirtinio profesionalumo naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO, kuriam vadovauja Gediminas Gelgotas, koncertinė programa.

Puikiai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, o vos prieš porą dienų sugrįžęs iš Norvegijos, kur surengė koncertą šios šalies karalienei, kolektyvas pasirodymą pradėjo pristatydamas savo naujausią kompoziciją „Užrakink mane savo šviesoje, šventasis Lukai“. Koncertinės programos metu taip pat skambėjo fragmentai iš Antonio Vivaldi „Metų laikų“ ir kiti puikiai žinomi kūriniai.

Po liturginės renginio dalies skambėjo išskirtinio profesionalumo, naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO, kuriam vadovauja Gediminas Gelgotas, koncertinė programa./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Malda, muzika ir meilė

Tarptautinio Paberžės festivalio meno vadovas dainininkas Liudas Mikalauskas džiaugėsi devintąjį kartą vykusio Paberžės muzikos festivalio renginiu, jo atlikėjais ir gausiai į Paberžę susirinkusiais lankytojais.

„Be galo gera, jog Tėvo Stanislovo atminimas dar ir šiandien, praėjus septyniolikai metų po jo mirties, yra gyvas ir buria žmones Paberžėje.

Paberžė – būtent ta vieta, kurioje kiekvienas gali atrasti ramybę, pasisemti dvasinės atgaivos, įkvėpti atsipalaidavimo.

„Niekada nepraleidžiu galimybės karts nuo karto būdamas netoliese užsukti ar bent trumpam stabtelti šiame nuostabiame gamtos kampelyje, nueiti prie upelio, įkvėpti ramybės, atsipalaidavimo, kuris atstoja savaitę kurorto poilsio, po kurio dažniausiai vis tiek grįžtu labai pavargęs, o po apsilankymo Paberžėje visada parvykstu su dideliu poilsiu širdy“.

L. Mikalauskas

Tai ta vieta, kurioje niekada nenustoja egzistuoti malda, muzika bei meilė“, – pažymi L. Mikalauskas.

Nepraleidžia galimybės

Taip pat L. Mikalauską itin džiugina žinojimas, jog dvasingoji Paberžė neapsiriboja vien tik festivalio koncertais.

„Paberžėje nuolat vyksta judesys – kartas nuo karto čia organizuojamos ir „Marijos radijo“ transliacijos, kiekvieno mėnesio 23 dieną rengiamos pamaldos skaitant Tėvo Stanislovo pamokslus, prisiminimus, giedant grigališkąjį choralą

Tarptautinis Paberžės festivalis – tik tarpinė stotelė, suteikianti progą susirinkti didesniam būriui žmonių, pasidžiaugti ypatingą aurą turinčios Paberžės ramybe, drauge pasimelsti, pasiklausyti nuostabios muzikos ir pasimėgauti bendryste.

Ir nors gyvenimas sukasi nuolatiniame tempe, tačiau nesu svečias Paberžėje tik per festivalius.

Niekada nepraleidžiu galimybės būdamas netoliese užsukti ar bent trumpam stabtelti šiame nuostabiame gamtos kampelyje, nueiti prie upelio, įkvėpti ramybės, atsipalaidavimo, kuris atstoja savaitę kurorto poilsio, po kurio dažniausiai vis tiek grįžtu labai pavargęs, o po apsilankymo Paberžėje visada parvykstu su dideliu poilsiu širdy“, – pabrėžia L. Mikalauskas.

Svarbu rasti ramybę

Kiekvienais metais pagerbti iškilaus dvasininko, pašventusio savo gyvenimą tarnystei Dievui ir žmonijai, atminimą atvyksta ir labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė.

Tarptautinio Paberžės festivalio meno vadovas dainininkas Liudas Mikalauskas pasidžiaugia pirmuoju devintą kartą vykstančio Paberžės muzikos festivalio renginiu, jo atlikėjais ir gausiai į Paberžę susirinkusiais lankytojais./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

„Šiandien vykdama į Paberžę vis galvojau, kodėl ji man tokia brangi ir svarbi – ir supratau, kad nuolatiniame bėgime labai svarbu rasti ramybę.

Paberžėje mes visuomet randame tą ramybę, galime pasidžiaugti dvasingumu, žaluma ir ta aplinka, kuri kupina geros auros, kuri mus čia traukia ir tikiu, jog trauks dar ne vienerius metus bei suteiks galimybę prisiminti mūsų tautos didįjį šventiką Tėvelį Stanislovą, jo dvasingumą, gerus darbus, mokėjimą kiekvienam žmogui atrasti tinkamą žodį“, – mintimis dalijosi V. Ragauskienė.

Kviečia į koncertus

Tradiciškai labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ organizuojamas festivalis ir šiemet dovanos dar du nemokamus koncertus publikai.

Kiekvienais metais pagerbti iškilaus dvasininko, pašventusio savo gyvenimą tarnystei Dievui ir žmonijai, atminimą atvyksta ir labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Kitas koncertas, kurio metu bus pristatyta ir Tėveliui Stanislovui skirta fotografo Valentino Pečinino paroda „Šventasis kelias“, bus organizuojamas liepos 2 dieną 13 valandą Paberžės 1863 metų sukilimo muziejuje.

Muzikinę programą tądien atliks dainininkas L. Mikalauskas ir pianistė Beata Vingraitė. Paroda veiks iki liepos 30 dienos.

Paskutinis, trečiasis, festivalio renginys, skirtas Tėvo Stanislovo gimimo metinių paminėjimui, vyks rugsėjo 25 dieną nuo 17 valandos Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios šventoriuje.

Šv. Mišias tądien aukos Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, koncertuos saksofonininkas prof. Petras Vyšniauskas, dainininkai Neringa Nekrašiūtė ir L. Mikalauskas, Kėdainių muzikos mokyklos mokiniai, Panevėžio rajono orkestras „Aukštyn“, dirigentas Piet Visser (Olandija).

1 Komentaras

  • Šaunu, kad tokie renginiai vyksta, tačiau pasižiūrėjus į nuotraukas supranti, kaip greitai visuomenė sensta. Juk 90 % žiūrovų senyvi žmonės, o kur jaunimas??? Anksčiau bent muzikos mokyklos moksleiviai sudalyvaudavo. Tikėkimės viskas keisis į gerą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video