Spręs, ar Kėdainiuose reikalinga „Socialinio taksi“ paslauga

 Spręs, ar Kėdainiuose reikalinga „Socialinio taksi“ paslauga

Nacionalinio socialinės integracijos instituto nuotr.

rinkosaikste.lt

Kėdainių rajono savivaldybėje prisistatyta „Socialinio taksi“ paslauga. Tai pavėžėjimo paslauga negalią turintiems asmenims – galimybė nevaržomai judėti, tapti mobilesniems, gyventi aktyvų socialinį gyvenimą. Tiesa, šia paslauga gali naudotis ne tik neįgalieji, bet ir vieniši, senyvo amžiaus asmenys. Atšilus orams „Socialinį taksi“ galės išbandyti ir kėdainiečiai, o jau tada bus sprendžiama, ar tokia paslauga reikalinga mūsų rajone.

„Socialinis taksi“ gyventojams su negalia padeda būti mobiliems ir savarankiškiems, užtikrina lengvesnę integraciją į socialinį bei ekonominį gyvenimą“, – teigė programos vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.

Nacionalinio socialinės integracijos instituto vykdoma „Socialinis taksi“ programa Lietuvoje veikia jau nuo 2012 m. Tai nėra vien tik negalią turinčių žmonių vežimas – tai ir pagalba išeinant iš namų iki automobilio, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda.

„Socialinio taksi“ vairuotojas yra ir asmeninis asistentas neįgaliajam. Naudodami specialią nuleidimo ir pakėlimo įrangą, jie gali saugiai nukelti žmones iš neįgaliajam nepritaikytų butų daugiabučiuose.

Pagrindinis privalumas naudojantis šia pavėžėjimo paslauga – ji prieinama 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Paslauga teikiama už simbolinį mokestį.

Aut. past.

Taip pat vairuotojai yra apmokyti, kaip elgtis sutrikus kliento sveikatai, reikalui esant suteikti pirmąją pagalbą bei aptarnauti bendravimo negalią turinčius asmenis.

Pagrindinis privalumas naudojantis šia pavėžėjimo paslauga – ji prieinama 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Paslauga teikiama už simbolinį mokestį.

Asmenys, norintys naudotis „Socialinis taksi“ teikiamomis paslaugomis, turi užpildyti registracijos anketą www.socialinistaksi.lt interneto platformoje arba paskambinti programos skambučių tel. +370 687 44 001.

Užsiregistravę klientai gali užsisakyti kelionę. Keleivio rezervuotu laiku į nurodytą vietą atvyksta asistentas, kuris padeda žmogui su negalia patekti iš namų į specialiai pritaikytą „Socialinio taksi“ automobilį. Pasiekus kelionės tikslą, asmeninis asistentas palydi keleivį į jam reikiamą vietą.

„Socialinio taksi“ paslaugos žmonėms su negalia yra teikiamos Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste, Klaipėdos mieste ir rajone, Panevėžyje, Jonavoje, Utenoje, Ukmergėje, Visagine ir Zarasuose.

2 Komentarai

  • kam cia dar svarstyti,senai reikejo tokios paslaugos,Kedainiai kaip visada paskutiniai….

  • PAVEŽĖJIMO PASLAUGA NEGALIĄ TURINTIEMS ASMENIMS YRA BE GALO REIKALINGA IR KURIĄ SĖKMINGAI VYKDO KĖDAINIŲ RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJA IR PARAPLEGIKŲ ASOCIACIJA,,,TAČIAU MES DIRBAME TIK DARBO DIENOMIS IR VEŽAME TIK Į GYDYMO ĮSTAIGAS,,,TAD JEI ŽMOGUI REIKIA NUVYKTI SAVAITGALIAIS ARBA PO DARBO VALANDŲ TAI TIKRAI GERA PASLAUGA,,,

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video