Spirulina – vienas iš daugiausiai maistinių medžiagų turinčių maisto produktų

 Spirulina – vienas iš daugiausiai maistinių medžiagų turinčių maisto produktų

Melsvadublis, kuris dėl daugybės sveikatai naudingų savybių jau šimtmečius vartojamas kaip maisto papildas – kas? Šiame maistinių medžiagų turinčiame supermaiste gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, todėl jis yra populiarus tarp sveikatos entuziastų. Šioje išsamioje apžvalgoje aptarsime jo naudą sveikatai ir kaip ji gali prisidėti prie bendros savijautos gerinimo.

Turtinga maistinių medžiagų

Spirulina yra vienas iš daugiausiai maistinių medžiagų turinčių maisto produktų, todėl ji yra puikus maisto papildas įvairaus amžiaus ir skirtingą gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms. Joje gausu keleto svarbiausių vitaminų ir mineralų, kurie būtini optimaliai sveikatos būklei palaikyti.

  • Ji yra puikus baltymų šaltinis, nes joje yra iki 60-70 % baltymų pagal svorį. Dėl tokio didelio baltymų kiekio ji yra idealus maisto papildas vegetarams ir veganams, kuriems gali būti sunku suvartoti pakankamai baltymų.
  • Be baltymų, spirulinoje taip pat gausu kitų svarbių maistinių medžiagų. Ji yra puikus geležies, kuri būtina sveikoms kraujo ląstelėms palaikyti. Geležis ypač svarbi moterims, kurioms dėl menstruacijų gali reikėti kiek daugiau geležies.
  • Taip pat gausu magnio, kuris būtinas sveikiems kaulams, raumenims ir nervams palaikyti. Magnis atlieka svarbų vaidmenį keliose organizmo funkcijose, įskaitant baltymų sintezę, energijos gamybą ir gliukozės apykaitą.
  • Kalcis yra dar viena svarbi maistinė medžiaga, aptinkama spirulinoje. Kalcis būtinas sveikiems kaulams ir dantims palaikyti ir dalyvauja keliose organizmo funkcijose, įskaitant raumenų susitraukimą, nervų funkciją ir kraujo krešėjimą.
  • Taip pat, tai yra gausus vitamino B12, kuris būtinas sveikiems nervams ir raudoniesiems kraujo kūneliams palaikyti, šaltinis. Vitaminas B12 ypač svarbus veganams ir vegetarams, kurie iš augalinių šaltinių gali negauti pakankamai šios svarbios maistinės medžiagos.

Priešuždegiminės savybės

Uždegimas yra natūrali organizmo reakcija į sužeidimą ar infekciją, tačiau lėtinis uždegimas gali sukelti keletą sveikatos problemų. Įrodyta, kad spirulina pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti uždegimą ir net potencialiai užkirsti kelią kai kurioms lėtinėms ligoms. Nustatyta, kad vartojant šį melsvadumblį gali sumažinti organizmo uždegimo žymenis, tokius kaip C reaktyvusis baltymas (CRP).

Stiprina imuninę sistemą

Stipri imuninė sistema labai svarbi kovojant su infekcijomis ir ligomis. Spirulinoje yra daug antioksidantų, tokių kaip fikocianinas, kurie gali padėti apsaugoti organizmą nuo oksidacinio streso ir sustiprinti imuninę sistemą. Pastebėta, kad šis melsvadumblis gali pagerinti natūralių ląstelių kovotojų – baltųjų kraujo kūnelių, kurie vaidina svarbų vaidmenį kovojant su infekcijomis – aktyvumą.

Gerina žarnyno sveikatą

Sveikas žarnynas yra labai svarbus bendrai gerovei, o šis ryškios žalios spalvos melsvadumblis gali padėti pagerinti žarnyno sveikatą net keliais aspektais. Spirulinoje yra prebiotikų – nevirškinamų skaidulų, kurios skatina sveikų žarnyno bakterijų augimą. Ji gerina žarnyno barjero funkciją, kuri gali padėti išvengti kenksmingų medžiagų patekimo į kraują.

Gali pagerinti fizinį pajėgumą

Spirulina taip pat gali būti naudinga sportininkams ir fitneso entuziastams. Buvo pastebėta, kad šio melsvadumblio papildai gali padidinti ištvermę ir sumažinti raumenų pažeidimus po fizinio krūvio, potencialiai net ir padėti atsistatymui. Be to, ji gali padėti pagerinti raumenų jėgą ir sumažinti nuovargį, todėl gali pagerėti sportiniai rezultatai.

Trumpai apie šio supermaisto naudą

Spirulina yra puikus kelių svarbiausių vitaminų ir mineralų šaltinis, todėl ji yra vertingas maisto papildas žmonėms, norintiems padidinti maistinių medžiagų kiekį. Dėl didelio baltymų kiekio ir svarbiausių mineralų, tokių kaip geležis, magnis ir kalcis, ji yra universalus supermaistas skirtingą gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms.

Be to, ji turi daug vitamino B12, todėl yra ypač vertingas papildas veganams ir vegetarams, kuriems gali būti sunku gauti pakankamai šios svarbios maistinės medžiagos iš augalinių šaltinių. Ji gali pagerinti imuninės sistemos veiklą, sumažinti uždegimą. Taip pat, šis maisto papildas gali pagerinti žarnyno sveikatą ir pagerinti fizinį pajėgumą.

Jei ieškote natūralaus būdo pagerinti savo sveikatą ir savijautą, tikrai verta pagalvoti apie spirulina miltelius. Tačiau prieš pradedant vartoti bet kokius naujus papildus, ypač jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų, svarbu pasitarti su gydytoju.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video