Socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms – svarbūs įvertinimai

 Socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms – svarbūs įvertinimai

Asociatyvi nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Dotnuvos slaugos namai, Kėdainių bendruomenės socialinis bei Šėtos socialinis ir ugdymo centras pagaliau sulaukė labai svarbaus įvertinimo ir patvirtinimo, kad šiose įstaigose teikiamos paslaugos atitinka visus Europos socialinių paslaugų (EQUASS ) kokybės užtikrinimo sistemos, paplitusios visoje Europoje, kriterijus. 

Įpareigoja pasitempti

Dotnuvos slaugos namų direktorė Irena Staliorienė labai džiaugiasi ir didžiuojasi pasiektu rezultatu ir gautu sertifikatu bei nuoširdžiai dėkoja gyventojų artimiesiems, bendruomenei, socialiniams partneriams ir Kėdainių rajono savivaldybei už gražų bendradarbiavimą.

„Beveik dvejus metus Dotnuvos slaugos namuose buvo įgyvendinamas projektas „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“, kurio pagrindinis tikslas – didinti Lietuvos socialinių paslaugų kokybę, taikant Savanoriškos Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (Voluntary European Quality Framework for Social Services) reikalavimus.

Įgyvendindami šį projektą, mes pasitikrinome save ir supratome, kad daug ką jau darome pagal reikalavimus. Išsiaiškinome ir ką dar galima patobulinti, atsižvelgsime į auditoriaus rekomendacijas. Tobulėjimui ribų nėra.

Nors visus darbus ir iki šio svarbaus įvertinimo gavimo atlikdavome su didžiule meile, nuoširdžiai dalindamiesi gerąja patirtimi su savo kolegomis, tačiau šio sertifikato suteikimas įpareigoja mus dar labiau pasitempti ir dar atsakingiau dirbti socialiniame sektoriuje“, – pabrėžia I. Staliorienė.

„Kai pastebi, kiek daug gauni savo šilumą dalindamas kitiems, supranti, kokią didelę prasmę turi vykdoma veikla“, –
įvertinimu džiaugiasi Šėtos socialinio ir ugdymo centro direktorė Eleonora Ramonienė.

Eina teisingu keliu

Anot Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorės Rūtos Kaupienė, gautas sertifikatas jos vadovaujamai įstaigai – didelė patirtis ir naujas iššūkis visiems centro darbuotojams.

„Dirbti vyraujant pandemijai išties sudėtinga.

Nuolat kėlėme savo kvalifikacinius gebėjimus, gerinome teikiamų paslaugų kokybę, bendravome ir bendradarbiavome su socialinės paramos skyriumi, su rajono socialinės globos  įstaigomis dalinamės patirtimi socialinių paslaugų kokybės gerinimo klausimais.

Nors darbas vyko nuotoliniu būdu, tačiau darbuotojų išradingumo, kantrybės, darbštumo dėka buvo gautas labai geras rezultatas.

EQUASS sertifikatas – tai įrodymas, kad Kėdainių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus socialinių paslaugų politika ir socialines paslaugas teikiančios įstaigos, tarp jų ir mes, einame teisingu keliu“, – džiaugsmo neslepia R. Kaupienė.

Anot Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorės Rūtos Kaupienė, gautas sertifikatas jos vadovaujamai įstaigai – didelė patirtis ir naujas iššūkis visiems centro darbuotojams./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Besitęsiantis procesas

Vienas iš pagrindinių kokybės gerinimo principų, pasak R. Kaupienės, – paslaugų gavėjų įgalinimo procesas, kuris yra nuolatinis, besitęsiantis procesas, orientuotas į pozityvius pokyčius, savarankiškumą ir kuo mažesnę priklausomybę nuo kitų.

„Šis procesas orientuotas daugiau į Dienos socialinės globos paslaugų gavėjus, lygiavertį santykį su darbuotojais, gerinant jų gyvenimo kokybę ir pasirinkimo laisvę“, – mano R. Kaupienė.

Dotnuvos slaugos namų direktorė Irena Staliorienė labai džiaugiasi ir didžiuojasi pasiektu rezultatu ir gautu sertifikatu bei nuoširdžiai dėkoja gyventojų artimiesiems, bendruomenei, socialiniams partneriams ir Kėdainių rajono savivaldybei už gražų bendradarbiavimą.

Skatina investuoti

Siekdamas užtikrinti teikiamų socialinių paslaugų kokybę bei nuolatinį paslaugų tobulinimą ir gerinimą Šėtos socialinis ir ugdymo centras taip pat įdiegė Europos socialinių paslaugų kokybės sistemą ir buvo sertifikuotas.

„Tai mus skatina nuolat investuoti į kokybės procesų tobulinimą, dar geriau atlikti savo darbą, gerinti paslaugų kokybę, nuolat tobulėti, mokytis ir vystytis, kad paslaugų vartotojams būtų garantuotos kokybiškos paslaugos.

Mokymai, seminarai, kursai yra mūsų darbo dalis, kuri lemia tiek darbuotojų motyvaciją, tiek įstaigos augimo rezultatus.

Džiaugiamės šiuo įvertinimu, didžiuojamės savo darbuotojais, dėkojame jiems ir visiems prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo.

Kai pastebi, kiek daug gauni savo šilumą dalindamas kitiems, supranti, kokią didelę prasmę turi vykdoma veikla“, – įvertinimu pasidžiaugia Šėtos socialinio ir ugdymo centro direktorė Eleonora Ramonienė.

Treji metai

Organizacija, kuri atitinka EQUASS Assurance reikalavimus, sertifikuojama trejų metų laikotarpiui. Procesą prižiūri EQUASS Apdovanojimo Komitetas.

****

EQUASS Assurance yra sertifikavimo sistema yra skirta socialinių paslaugų kokybės užtikrinimui ir kontrolei. Tai galimybė organizacijoms, teikiančioms socialines paslaugas, įsitraukti į išorinį sertifikavimo procesą Europos lygmenyje, kuriuo jie garantuoja paslaugų vartotojams ir suinteresuotiesiems savo paslaugų kokybę.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video