Smarvės Kėdainiuose šaltinis lieka neišaiškintas: įmonės neigia, kad kvapas būtų sklidęs iš jų

 Smarvės Kėdainiuose šaltinis lieka neišaiškintas: įmonės neigia, kad kvapas būtų sklidęs iš jų

Asociatyvi BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Ilgąjį  Joninių savaitgalį, o ypač šeštadienį, kraštiečiai guodėsi, kad lauke būti neįmanoma – tiek smarkiai sklido blogi kvapai. Kaip įprasta, mieste tvyrant smarvei, kaltinimus sugerti paprastai tenka dviems įmonėms – „Lifosai“ ir „Nordic  Sugar“.

Tiesa, abiejų įmonių atstovai neigia, kad kvapas galėjo atsirasti dėl jų vykdomų darbų.

Lifosa“:  jokie kvapai iš mūsų nesklido

AB „Lifosa“ teigė, kad savaitgalį nevykdė jokių ypatingų darbų, kurie būtų galėję sukelti nemalonius kvapus, nors gyventojai ir teigė matantys iš įmonės kaminų rūkstančius dūmus, kurie sklido miesto link. 

„Patikiname, kad jokie neįprasti kvapai iš AB „Lifosa“ gamyklos nesklido. Bendrovė dėl to nesulaukė jokių veiklos priežiūrą vykdančių institucijų užklausų. 

„Lifosa” gamybinę veiklą vykdo griežtai laikydamasi visų numatytų aplinkos apsaugos teisės aktų ir reglamentų. 

Bendrovė nuolat atlieka įmonės veiklos procesų metu susidarančių emisijų monitoringą, visi rodikliai ir parametrai atitinka leistinas normas“, – teigė „Lifosos“ komunikacijos atstovas Balys Narbutas.

„Nordic sugar“ valymus jau baigė

Tuo tarpu Kėdainių cukraus fabrikas taip pat neigė, kad nemalonus kvapas būtų sklidęs iš jų įmonės. 

„Visus valymo darbus esame baigę prieš porą savaičių. Savaitgalį įmonėje nebuvo vykdomi jokie darbai, kurie būtų galėję sukelti nemalonius kvapus“,  – sakė įmonės atstovė Jolita Liaudeneckienė.

Ji taip pat pridūrė, kad įmonė laikosi pažado informuoti gyventojus apie vykdomus įmonės darbus, kurie gali sukelti nepatogumų gyventojams. Tiesa, pranešimas apie galimą nemalonų kvapą būna paprastai aprėpiantis mėnesio ar kelių mėnesių laikotarpį. 

Paprastai tai būna balandžio-birželio mėnesiais ir spalio-gruodžio mėnesiais. 

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video