Ilgąjį savaitgalį Kėdainiai kenčia nuo smarvės

 Ilgąjį  savaitgalį Kėdainiai kenčia nuo smarvės

Kėdainius vėl kamuoja smarvė/skaitytojų nuotr.

Ir vėl startuoja prastų kvapų Kėdainiuose maratonas. Kuriam laikui problema, rodos, jau buvo aprimusi, tačiau pastarąją savaitę ir, kraštiečių nelaimei, šventinį Joninių savaitgalį, miestas tiesiog marinuojasi smarvėje. Gyventojai nuo nemalonaus kvapo gelbėjasi užsidarę langus, tačiau tai mažai kuo gelbėja.

Didžiausia smarvė ties Šerkšnio upeliu

Gyventojai redakcijai pranešė, kad kvapas ties Šerkšnio upeliu ir visoje toje apylinkėje yra didžiausias.

„Neįmanoma kvėpuoti, tiesiog bloga. Ėjome pasivaikščioti, pamatėme, kad ir upelio vanduo purvinas, drumzlinas, bet sunku patikėti, kad jis gali šitaip smirdėti. Tiesiog pykina nuo kvapo“, – guodėsi į redakciją paskambinusi kėdainietė.

Gyventojai spėliojo, kad smirdėti gali „Nordic Sugar“, nes įmonės teritorija yra netoli Šerkšnio upelio. Vis dėlto nei įmonei, nei kvapus kontroliuojančiam Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prisiskambinti nepavyko – savaitgalis ir administracijos darbuotojai nedirba.

Tiesa, anksčiau „Nordic sugar“, po ilgų skundų dėl nemalonių kvapų, buvo įsipareigojusi gyventojus informuoti iš anksto, kai jų įmonėje bus atliekami valymai. Vis dėlto šiuo metu nei įmonės interneto svetainėje, nei Kėdainių rajono savivaldybės puslapyje jokios informacijos apie vykdomus darbus nėra.

Smirda ir ties Obels upeliu

„Rinkos aikštę“ pasiekė ir kiti gyventojų skundai, kurie teigė, kad mieste, ypatingai ties Obels upeliu, smirda mazutu. Gyventojai įsitikinę, kad kvapas sklinda iš „Lifosos“, mat iš kaminų rūkstantys dūmai vėjo nešami ne kur kitur, o pro Obels upelį miesto link. Su „Lifosos“ atstovais redakcijai susisiekti taip pat nepavyko.

Panašu, kad Kėdainius vargina pramoninio ir žemės ūkio sektoriaus kvapų mišinys.

Smirdėjo visą savaitę

Kėdainiečiai socialiniame tinkle jau anksčiau skundėsi, kad pastaroji savaitė Kėdainiuose yra dosni siaubingais kvapais.

„Smirda labai. Nereikia neigti, kad nesmirda. 18 dienos vakare smirdėjo, naktį iš 18 į 19 baisiai smirdėjo, kad naktį teko langus užsidaryti. J. Basanavičiaus g. prie parkelio labai jaučiasi tie kvapai. Vakar 19 dieną iš ryto einant link Armedikos smirdėjo net ir ten.
Tai yra didžiulė problema šitoje Kėdainių pusėje ir ji tęsiasi ne vienus metus.
Man įdomu kokius kvapus jaučia Janušavos laukuose gyvenantys žmonės ar Keleriškėse“, – rašė Ignė Bukauskaitė.

Žmonės suskilo į dvi stovyklas – vieni dėl visko kaltino merą, kiti priminė, kad blogi kvapai Kėdainius kamuoja jau ne vieną dešimtmetį, tad panašu, kad juos suvaldyti nepavyko nei vienam merui. Juo labiau, kad nemalonius kvapus kenčiantys kraštiečiai dažniausiai atsimuša į biurokratinį specialistų atsakymą, kad ore esančios dalelės normų neviršija, tad ir skųstis tiesiog nebėra jokios prasmės…

2 Komentarai

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video