Skyrė paramą privačioms elektromobilių stotelėms įrengti: jau galima teikti paraiškas

 Skyrė paramą privačioms elektromobilių stotelėms įrengti: jau galima teikti paraiškas

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Gyventojų nuosavoms elektromobilių įkrovos stotelėms įsirengti skirta 6,2 mln. eurų paramos – jie jau gali teikti paraiškas Lietuvos energetikos agentūrai (LEA). Su šia parama tikimasi įrengti 9254 įkrovimo prieigas individualiuose namuose ir daugiabučiuose, pranešė Energetikos ministerija. 

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog būtina sudaryti galimybę žmonėms pereiti prie taupesnių ir mažiau taršių transporto priemonių.

LEA direktorius Virgilijus Poderys teigia, kad žmonėms įsirengus stoteles elektromobilis nebebus vien didmiesčių privalumas.

„Lygindami išlaidas skirtingoms degalų rūšims nuvažiuoti 100 km, matome, kad net dabar, rekordiškai išaugus elektros kainai, važiuoti elektromobiliu yra du kartus pigiau nei benzinu ar dyzelinu varomais automobiliais. Tai ir stipri paskata mažinti iškastinio kuro naudojimą, ir investicija į ateitį, prisidedant prie klimato kaitos švelninimo“, – pranešime sakė V. Poderys. 

Pirmasis kvietimas teikti paraiškas galios iki 2023 metų vasario pabaigos. Rugsėjo pabaigoje LEA paskelbs analogišką kvietimą ir įmonėms. 

Iki 2026 metų kovo tam bus skirta 45 mln. eurų paramos, ik tol tikimasi įrengti kiek daugiau nei 53 tūkst. privačių įprastos ir vidutinės galios įkrovimo prieigų.

Stoteles bus galima įsirengti individualiuose namuose, soduose, daugiabučių namų kiemuose, aikštelėse ir garažuose bei darbovietėse, o paramą galės gauti fiziniai ir juridiniai asmenys, daugiabučių valdytojai, viešieji arba privatūs juridiniai asmenys.

1 Komentaras

  • Dulkina smegenis.Dabar nesusitvarko su saulės baterijų kompensacijos,o jau renka paraiškas krovimo stotelės.Tokiam ministrui tik moki veži rūpi(mamos verslas).

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video