Skongalio gatvės gale atsivėrė įgriuva: sukrito asfaltbetonis ir dalis šaligatvio

 Skongalio gatvės gale atsivėrė įgriuva: sukrito asfaltbetonis ir dalis šaligatvio

Įgriuva Skongalio gatvės gale, šalia poilsiavietės automobilių stovėjimo aikštelės buvo pastebėta pirmadienio vakarą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienio vakarą Kėdainių miesto Skongalio gatvėje vietos gyventojai ir į čia pat esančią poilsiavietę važiuojantys vairuotojai pastebėjo atsivėrusią nemenką įgriuvą. Specialistai nedelsiant sureagavo – gatvės dalis buvo uždaryta, pati įgriuva aptverta, pastatyti specialūs kelio ženklai. Šiuo metu aiškinamasi įgriuvos atsiradimo priežastis, o vėliau laukia gatvės ir šaligatvio dalies remontas.

Įgriuva – nemenka

Įgriuva Skongalio gatvės gale, šalia poilsiavietės automobilių stovėjimo aikštelės buvo pastebėta pirmadienio vakarą. Tuomet ši žinia pasiekė Kėdainių rajono savivaldybės ir miesto seniūnijos specialistus.

„Savivaldybės ir miesto seniūnijos specialistai nuvyko į įvykio vietą. Įgriuva buvo išties nemenka – ją mūsų darbuotojai aptvėrė STOP juosta, pastatė kelio ženklą, kad ji būtų matoma vairuotojams, nes ji kėlė realų pavojų tiek automobiliams, tiek pėstiesiems“, – konstatavo savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Nuvyko į vietą

Antradienį atsivėrusios įgriuvos nuvyko apžiūrėti ir patys savivaldybės vadovai – meras Valentinas Tamulis ir direktorius A. Kacevičius.

„Šiuo metu aiškinamės, dėl ko ši įgriūva atsirado. Ar paplovimas kažkoks yra, ar kitos priežastys. Kai bus išsiaiškinta, tuomet pašalinsime tą priežastį.

Pašalinę įgriuvos atsiradimo priežastį, imsimės remonto darbų – reikės asfaltuoti kelio dalį, atstatyti bordiūrus, sudėti šaligatvio trinkeles, darbo bus“, – dėstė A. Kacevičius. 

Uždarė kelią

Antradienį po specialistų pasitarimo buvo nutarta uždrausti automobilių judėjimą į Skongalio poilsiavietės automobilių stovėjimo aikštelę.

„Įgriuva yra metro pločio ir poros metrų ilgio. Tačiau akivaizdžiai matosi, kad aplink įgriuvą įlinkęs asfaltas, tad neatmetame galimybės, jog ji gali plėstis.

Todėl nusprendėme uždaryti gatvės galą, neleisti čia važiuoti automobiliams, nes bet kuriuo metu įgriuva gali dar padidėti.

Geriau šiuo metu pro čia nei eiti, nei važiuoti. Dabar viską aiškinamės ir sprendžiame problemą, tikrai nemalonus įvykis“, – kalbėjo direktorius.

Šiuo metu aiškinamasi įgriuvos atsiradimo priežastis, o vėliau laukia gatvės ir šaligatvio dalies remontas.

Aut. past.

Visai neseniai

Pastaruoju metu Kėdainiuose atsivėrė ne viena įgriuva. Štai vasario mėnesį jos būta Gedimino gatvės šaligatvyje. Tiesa, ji buvo nedidelė ir bėda greitai buvo išspręsta – duobė užpilta, perdėtos šaligatvio trinkelės.

Sausio mėnesį įgriuva atsivėrė J. Basanavičiaus gatvėje, netoli „Avitelos“ prekybos centro esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, čia sukrito trinkelės.

Į įvykio vietą atvykę specialistai nustatė, kad vanduo paplovė gruntą ir trinkelės sukrito. Bėda, kad gyventojai neinformavo miesto seniūnijos ar „Kėdainių vandenų“ laiku – patys uždengė duobę. Nepaisant to bėda operatyviai išspręsta.

Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius: „Nusprendėme uždaryti gatvės galą, neleisti čia važiuoti automobiliams, nes bet kuriuo metu įgriuva gali dar padidėti“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Atsiveria gatvėse

Tokios įgriuvos atsiveria net ir judriose gatvėse. Štai pernai birželį įgriuva atsivėrė S. Jaugelio-Telegos gatvėje.

Šalia įvykio vietos gyvenantys žmonės tuomet baiminosi, kad neįvyktų kokia nelaimė, svarstė, kad galbūt įgriuvą jiems reikėjo kuo nors uždengti. Tačiau atsakingos institucijos darbus atliko operatyviai – smegduobė buvo užpilta žvyru, užasfaltuota.

Kartais atsiranda

Specialistai aiškina, kad įgriuvos atsiranda dėl paprastos priežasties – atsiradus vandens nutekėjimui arba su laiku dėl nedidelės avarijos, dėl įtrūkimo, vamzdžio sugniuždymo ar kitų priežasčių išplaunamas gruntas, po žeme susiformuoja ertmės ir paskui nuo savo svorio įdumba asfaltas, šaligatvio grindinys ir kt.

Tokios įgriuvos visuomet kelia pavojų žmonėms ir automobiliams.

4 Komentarai

  • „Pastatyti specialūs kelio ženklai“ čia tos sukaltos lištvos ir stop juosta skaitosi specialūs kelio ženklai? 🙂

  • Būtų labai malonu, jeigu už įgriuvos užbaigtų darbus ir sutvarkytų užvažiavimus neįgaliesiams bei vaikų vežimėliams.

  • Pries Avitela ta duobe ir yra! Ar gi nematote jos?

  • […] įgriuvos nėra kažkokia retenybė, jos atsiranda dėl paprastos priežasties – atsiradus vandens […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video