Šilumos siurbliai: kokį pasirinkti?

 Šilumos siurbliai: kokį pasirinkti?

Tiek įsirenginėjant naują būstą, tiek ir nusprendus atsinaujinti jau turimą šildymo įrenginį tenka nemažai pagalvoti, ką būtų geriausia pasirinkti. Tuo labiau kad skirtingų variantų yra tikrai nemažai. Ir praktiškai visi turi savus privalumus bei savus trūkumus. Bet yra įrenginių, kurie pakankamai ryškiai išsiskiria iš visų kitų. Todėl nenuostabu, jog būtent jie ir tampa populiariausiu pasirinkimu. Kadangi tokia šiuolaikiška sistema garantuoja šildymą su minimaliomis sąnaudomis. Kas yra vienas iš pagrindinių bei svarbiausių kriterijų. Juk norisi kuo mažesnių išlaidų šaltuoju metų laiku. Be to, tokie įrenginiai nereikalauja praktiškai jokios papildomos priežiūros. Priešingai, negu, pavyzdžiui, kietą kurą naudojantys katilai, net jeigu jie būtų ir patys moderniausi. Taip pat ši sistema yra visiškai ekologiška bei draugiška aplinkai, kadangi neišskiriamos jokios kenksmingos medžiagos ir šildymui naudojama vien tik elektros energija.

Ar tikrai jie tokie taupūs?

Tai vienas iš dažniausių klausimų, kuris bus aktualus praktiškai kiekvienam. Kadangi būtent ekonomiškumas ir yra ta pagrindinė priežastis, dėl kurios pasirenkami šie įrenginiai. Šilumos siurbliai oras vanduo iš tikrųjų gali veikti itin taupiai dėka unikalaus savo principo. Kuris leidžia maksimaliai išnaudoti jau sugeneruotą šilumą ir tuo pačiu pasiimti šiluminę energiją iš aplinkos oro. Todėl ir elektros papildomai reikės tik minimaliai.

Aišku, ypatingai šaltomis dienomis jos sąnaudos gerokai padidėja. Dėl ko kartais nerimaujama. Tačiau net ir tuomet įrenginys pilnai atlieka savo funkciją. O tokių išskirtinai šaltų dienų nėra jau tiek daug. Todėl bendrai tai vis tiek išlieka viena iš pačių ekonomiškiausių sistemų. Todėl galima drąsiai rinktis būtent ją ir tuomet patiems tuo įsitikinti. Tuo labiau, kad visuomet galima sutaupyti ir dar daugiau, pavyzdžiui, į pagalbą pasitelkus nuosavą saulės elektrinę.

Kur geriausia įsigyti ir kaip pasirinkti?

Įprastuose prekybos centruose šių įrenginių atrasti dažniausiai nepavyks, todėl teks apsilankyti specializuotoje parduotuvėje. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad reikės kažkur vykti ar aplamai išeiti iš namų. Kadangi dabar tą padaryti galima ir internetu. Kur rasite ne vieną šioje srityje besispecializuojančią parduotuvę. Tereikia tik pasidomėti, kur parduodami šilumos siurbliai oras vanduo.

O tuomet jau galima pradėti rinktis bei ieškoti tinkamiausio varianto. Šioje vietoje labai svarbu atkreipti dėmesį į įrenginio galingumą ir pasirinkti atsižvelgiant į būsto ypatybes. Taip pat naudinga palyginti net ir labai panašius variantus, kadangi jie gali kažkuo skirtis ir kartais papildomas funkcionalumas bus iš tiesų naudingas. O jeigu kyla daugiau klausimų arba vis tiek nepavyksta išsirinkti, tuomet galima drąsiai susisiekti su šioje srityje dirbančiais specialistais bei pasitarti. Jie ne tik atsakys į rūpimus klausimus, bet ir pasidalins patirtimi.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video