Šeštadienį Vilainiuose – tradicinis „Kaziūnės suktinio“ festivalis

 Šeštadienį Vilainiuose – tradicinis „Kaziūnės suktinio“ festivalis

Asociatyvi BNS Kęstučio Vanago nuotr.

Šį šeštadienį, kovo 2 dieną, Kėdainių kultūros centras kviečia kraštiečius į XIII respublikinį liaudiškų šokių festivalį „Kaziūnės suktinis“.

Retas vyresnio amžiaus kėdainietis nėra girdėjęs apie jau tradicija tapusį „Kaziūnės suktinį“. Šis festivalis kas antri metai suburia gausų būrį liaudiškų šokių grupių.

Festivalis pirmą kartą buvo surengtas 2002 metais, o šiemet festivalis vyks jau 13-ąjį kartą. Pirmoji „Kaziūnės suktinio“, respublikinio festivalio organizatorė, senjorų liaudiškų šokių grupės „Lankesa“ vadovė – šviesaus atminimo Irena Šukienė, kuri 35-erius metus vadovavo kolektyvui ir 2009 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro kolektyvas buvo pripažintas „Geriausia suaugusiųjų šokių grupe“, pelnė nominaciją „Aukso paukštė“.

Dabartinė kolektyvo vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė ir toliau tęsia šią tradiciją bei drauge su „Lankesa“ organizuoja „Kaziūnės suktinio“ festivalį, dovanodami žiūrovams gražiausius lietuviškus šokius. Šiemet žiūrovai turės progą išvysti 2024 metų Dainų šventės šokius. 

1 Komentaras

  • A Sigutė šoks?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video