Šeštadienį vėjas plėšė stogus, rovė medžius

 Šeštadienį vėjas plėšė stogus, rovė medžius

Rimčiausius padarinius pajuto Kėdainių kalbų mokykla, kur vėjas stogo konstrukciją tiesiog atplėšė nuo pastato./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienio popietę Kėdainių mieste ir rajone siautęs stiprus vėjas pridarė bėdų – ne tik rovė medžius, laužė jų šakas, bet ir plėšė namų stogus. Rimčiausius padarinius pajuto Kėdainių kalbų mokykla, kur vėjas stogo konstrukciją tiesiog atplėšė nuo pastato. Teko evakuoti ir vaikus, ir darbuotojus, laimei, niekas nenukentėjo.

Skubėjo gelbėtojai

Bendrasis pagalbos centras 15 val. 26 min. sulaukė pranešimo, kad Kėdainiuose, Pirmūnų gatvėje, nuplėštas Kėdainių kalbų mokyklos stogas, vėjas nešioja įvairius daiktus, stogo dalis.

Į įvykio vietą nedelsiant buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Ugniagesiai į nelaimės vietą atskubėjo vos per kelias minutes.

„Ugniagesiams atvykus stogo konstrukcija buvo atkibusi nuo pastato. Teritorija aptverta, iš pastato saugiai išvesti vaikai.

Pranešta savivaldybės atsakingiems darbuotojams ir ekstremalių situacijų skyriui“, – situaciją komentavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai.

Tvarkymo darbai

Dar tą pačią dieną mokykloje apsilankė Kėdainių rajono savivaldybės specialistai.

Sekmadienį darbininkai jau tvarkė stogą, jie bent laikinai norėjo apsaugoti pastato vidų nuo lietaus. Kalbų mokyklos stogą teks dengti iš naujo.

Sekmadienį mokykla informavo, kad pamokos nebus nutrauktos, pirmadienį ugdymo procesas bus tęsiamas.

„Apmaudu, bet vakar popietę ypač stiprus vėjas atplėšė dalį mūsų mokyklos stogo dangos. Dedame visas pastangas ir tikimės, kad pavyks kuo skubiau įvertinti gamtos stichijos padarinius ir imtis tvarkymo darbų.

Vidaus patalpos nenukentėjo, tad visos programos vyks pagal tvarkaraštį. Kai tik turėsime daugiau naujienų, būtinai jomis pasidalinsime su mokyklos bendruomene“, – pranešė mokykla.

Šeštadienio popietę Kėdainių mieste ir rajone siautęs stiprus vėjas pridarė bėdų – šį kartą ne tik rovė medžius, laužė jų šakas, bet ir plėšė namų stogus.

Aut. past.

Nuplėšė šiferį

Tądien vėjas apgadino ir dar vieno pastato stogą. Po 18 valandos Kėdainių rajono Dotnuvos miestelyje nuo namo vėjas nuplėšė šiferį.

Bendruoju pagalbos telefonu paskambinę gyventojai baiminosi, kad vėjas nenuplėštų daugiau ir nekliudytų praeivių.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai pavojingai pakibusį šiferį nuėmė.

Rovė medžius

Šeštadienį stiprus vėjas rovė ir medžius. Pirmasis medis virto Kėdainių mieste apie 16 valandą, o ugniagesiai pranešimo apie šį nuvirtusį medį sulaukė tik prieš 18 valandą.

Netoli „Kaštonų“ vaistinės nuvirtęs medis buvo patrauktas nuo mašinų stovėjimo aikštelės.

Įvykio liudininkai sakė, kad gerai, jog medis nenuvirto ant žmonių ar mašinų, mat tiek žmonės čia dažnai eina, tiek mašinos važiuoja ar būna pastatytos. 

Dar du

Tos pačios dienos vakarą Kėdainių rajone virto ir dar du medžiai – Surviliškio miestelyje ir Pelėdnagių gyvenvietėje. Medžių šalinti vyko Pramonės ir Miegėnų ugniagesiai.

Abu medžiai patraukti nuo važiuojamosios kelio dalies. Žmonės nenukentėjo.

Ragina saugotis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad artimiausios dienos bus labai vėjuotos.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų būti atsargius, nes, pučiant stipriam vėjui, gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos.

Ugniagesiai pataria išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas, nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatyti automobilių po medžiais, neliesti ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali kelti pavojų gyvybei ir jūsų turtui.

Jei yra galimybė, nepalikti gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Nelaimės atveju visada galite skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video