Senovinių knygų ekspertė Kėdainių bibliotekoje pristatys savo naujausią istorinį detektyvą
A. Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.
Paslaptingas ir įtraukiantis detektyvas – puikus būdas pažinti senovės pasaulį. Rugsėjo 25 dieną 17.30 val. Kėdainių bibliotekoje vyks naujausio Sondros Rankelienės istorinio detektyvo „MANUSKRIPTAS. Kazimiero Semenavičiaus rankraščio prakeiksmas“ pristatymas.
Sondra Rankelienė – senovinių knygų ekspertė, paslaptimis pulsuojančių istorinių detektyvų „Enigma Orbi“, „Enigma duplex“, „Enigma solvere. Įminti mįslę“ ir „Enigma Regum. Tamga – Karalių mįslė“ autorė.
„Manuskriptas“ (2025 m. išleido „Alma littera“) – naujausia autorės knyga apie senovinio rankraščio prakeiksmą. Siužeto vingiuose įpinamos mažai girdėtos Lietuvos istorijos smulkmenos, trumpi pasakojimai iš Vilniaus miesto, XIX a. Vilniaus universiteto kasdienos, taip pat skleidžiasi antikvarinių rankraščių pasaulis, stulbina išradimų vagystės, kurių moksle būta visais laikais.
Sondra Rankelienė dirba Vilniaus universiteto retų spaudinių skyriuje ir nuolat supažindina visuomenę su paslaptimis, kurias atskleidžia senovinės knygos.
Kraštiečiai kviečiami į susitikimą su autore rugsėjo 25 d. 17.30 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos a. 5, III a. renginių salėje.

Apie knygą
Slaptoje Vilniaus mokslinių tyrimų laboratorijoje ugnies liepsnose žūsta žmogus. Prieš gaisrą jį kraujo klane savo kabinete aptinka laboratorijos vedėja Jaunė Gedminienė. Tuščiame koridoriuje išgirdusi šnabždesį „Kinšasa…“ – siaubingus prisiminimus keliantį jaunystės laikų slapyvardį, šiuo metu niekam nežinomą, – pastebi nuo stalo dingusius laboratorijos raktus. Nubėga jos patikrinti. Grįžusi į kabinetą lavono neberanda.
Jaunė Gedminienė – jauna, protinga, ambicinga mokslininkė, bet pavaldinių nemėgstama vadovė. Suprasdama, kad visi įkalčiai ir kolegų liudijimai policiją nuves pas ją, moteris ryžtasi sprukti nuo bylos tyrėjo Šarūno Vilko ir jo komandos.
Netrukus paaiškėja, kad mokslininkės seife, be segtuvo su valstybinės svarbos jos vykdytų eksperimentų rezultatais, dingo ir itin vertingas XVII a. Lietuvos karo inžinieriaus Kazimiero Semenavičiaus „Didžiojo artilerijos meno“ antros dalies rankraštis. Nesibaigia ir kraupios žmogžudystės.
Į ką taikėsi vagis: į segtuvą su tyrimais ar į neįkainojamą rankraštį? Ar mokslininkė – serijinė žudikė? Kuo rizikuoja detektyvas Šarūnas?
Kaip dviem tyrėjams, žinantiems daugiau už kitus, bet negalintiems apie tai prasitarti, sustabdyti nusikaltimų virtinę? Ar jie bejėgiai prieš senojo rankraščio prakeiksmą?




























